Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Harpunveien 2 - 4 AS

Org.nr 988966959
Omsetning
3,0 mill
+17,2 %
Resultat
1,0 mill
+131,9 %
Mer

Om Harpunveien 2 - 4 AS

Harpunveien 2 - 4 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Even Vilnes er daglig leder, og Tore Martin Solbakken er styreleder. I 2025 hadde Harpunveien 2 - 4 AS en omsetning på 2,98 mill kr, en økning på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,03 mill kr. Egenkapitalen var 3,93 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Solvil Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 522 i Norge. Det er eldre enn 72 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Kjøpe, eie, utvikle, drive og leie ut fast eiendom samt ved aksje-og eller andelstegning å delta i andre selskaper.

API og MCPGET /company/988966959

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988966959" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988966959",
  "name": "HARPUNVEIEN 2 - 4 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "988966959" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Harpunveien 2 - 4 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Harpunveien 2 - 4 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Harpunveien 2 - 4 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +17,2 % fra 2024 · +44,5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,98 mill kr1,95 mill kr1,03 mill kr13,61 mill kr3,93 mill kr9,68 mill kr
20242,54 mill kr1,28 mill kr446 179 kr13,67 mill kr4,01 mill kr9,66 mill kr
20232,25 mill kr1,15 mill kr357 156 kr13,93 mill kr4,09 mill kr9,84 mill kr
20222,05 mill kr516 164 kr103 247 kr14,26 mill kr4,12 mill kr10,14 mill kr
20212,06 mill kr311 804 kr−11 295 kr14,61 mill kr4,10 mill kr10,51 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler13,61 mill kr
Anleggsmidler96 %13,07 mill krOmløpsmidler4 %541 208 kr
Egenkapital og gjeld13,61 mill kr
Innskutt egenkapital1 %100 000 krOpptjent egenkapital28 %3,83 mill krKortsiktig gjeld14 %1,93 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,03 mill kr
Finansinntekter1 017 kr
Finanskostnader624 030 kr
Netto finans−623 013 kr
Ordinært resultat før skatt1,33 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 20 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
8,7 mill kr (64 % av balansen)
Rentekostnad til konsernselskaper
620 000 kr
Avgitt konsernbidrag
1,1 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/988966959/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988966959/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988966959",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2982198,
      "operating_profit": 1949526,
      "net_profit": 1034679,
      "equity": 3929734,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2544590,
      "operating_profit": 1282075,
      "net_profit": 446179,
      "equity": 4011322,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "988966959" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Harpunveien 2 - 4 AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Harpunveien 2 - 4 AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Harpunveien 2 - 4 AS per år.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 20.12.2022
Even Vilnes(f. 1986)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 20.12.2022
Styrets lederSignatur
Even Vilnes(f. 1986)
StyremedlemSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 23.02.2023
Regnskapsfører
repr. SYSTEM REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/988966959/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988966959/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988966959",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "988966959" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Harpunveien 2 - 4 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Harpunveien 2 - 4 AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Harpunveien 2 - 4 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Solvil Eiendom ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/988966959/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988966959/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988966959",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SOLVIL EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "988966959" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Harpunveien 2 - 4 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Harpunveien 2 - 4 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Harpunveien 2 - 4 AS eier Solvil Eiendom AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Harpunveien 2 - 4 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo−

Kunngjøringer35

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/988966959/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988966959/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988966959",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988966959" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Harpunveien 2 - 4 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Harpunveien 2 - 4 AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Harpunveien 2 - 4 AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 5,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin65,4 %42,3 %
Resultatmargin34,7 %17,1 %
Egenkapitalandel28,9 %37,0 %
Likviditetsgrad0,281,76
Gjeldsgrad2,461,06
Egenkapitalrentabilitet26,3 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+17,2 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad0,0 %5,9 %
Annen driftskostnad20,1 %19,2 %
Avskrivninger14,5 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/988966959/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988966959/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988966959",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64528,
  "revenue": { "value": 2982198, "percentile": 0.8012 },
  "operating_margin": { "value": 0.6537, "percentile": 0.7676 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "988966959" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Harpunveien 2 - 4 AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Harpunveien 2 - 4 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
  • Hvor solid er Harpunveien 2 - 4 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Godt å vite om Harpunveien 2 - 4 AS

Hvor stor er bransjen Harpunveien 2 - 4 AS tilhører?

Harpunveien 2 - 4 AS er ett av 12 574 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 522 på landsbasis.

Hvor lenge har Harpunveien 2 - 4 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Harpunveien 2 - 4 AS ble etablert i 2005 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 72 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Harpunveien 2 - 4 AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Harpunveien 2 - 4 AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken bransje tilhører Harpunveien 2 - 4 AS?

Harpunveien 2 - 4 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Kjøpe, eie, utvikle, drive og leie ut fast eiendom samt ved aksje-og eller andelstegning å delta i andre selskaper.

Hva slags selskap er Harpunveien 2 - 4 AS?

Organisasjonsformen til Harpunveien 2 - 4 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem leder Harpunveien 2 - 4 AS?

Even Vilnes er registrert som daglig leder i Harpunveien 2 - 4 AS.

Hvem er største aksjonær i Harpunveien 2 - 4 AS?

Største aksjonær i Harpunveien 2 - 4 AS er Solvil Eiendom AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva omsatte Harpunveien 2 - 4 AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,98 mill kr, opp 17 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,93 mill kr ved årsslutt.

Hvor mye egenkapital har Harpunveien 2 - 4 AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Harpunveien 2 - 4 AS en egenkapital på 3,93 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 28,9 %.

Er Harpunveien 2 - 4 AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2006. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner