Maco Invest AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 11,2 mill
- +48,9 %
Om Maco Invest AS
Maco Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Pål Rasmussen er styrets leder. I 2025 hadde Maco Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 11,23 mill kr. Egenkapitalen var 54,84 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pål Rasmussen med 82,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 140 innen detaljhandel med motorvogner i Lillestrøm, og ett av 5 304 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (68 %).
Aktivitet
Investering i aksjer og verdipapirer, selskaper og selskapsandeler, samt alt som står i forbindelse med dette.
Formål
Investering i aksjer og verdipapirer, selskaper og selskapsandeler og kjøp og salg av biler, samt alt som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/988946842
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988946842" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988946842",
"name": "MACO INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.810",
"nace_desc": "Detaljhandel med motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LILLESTRØM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988946842" })Spør AI-assistenten
Hva driver Maco Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Maco Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Maco Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −92 343 kr | 11,23 mill kr | 59,34 mill kr | 54,84 mill kr | 4,51 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −124 767 kr | 7,54 mill kr | 50,92 mill kr | 47,61 mill kr | 3,31 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −69 026 kr | 6,37 mill kr | 44,63 mill kr | 43,07 mill kr | 1,56 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −85 093 kr | 5,07 mill kr | 39,72 mill kr | 38,20 mill kr | 1,52 mill kr |
| 2021 | 17 500 kr | −74 361 kr | 5,49 mill kr | 35,83 mill kr | 34,63 mill kr | 1,20 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/988946842/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988946842/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988946842",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -92343, "net_profit": 11226809, "equity": 54836336, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -124767, "net_profit": 7541670, "equity": 47609527, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988946842" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Maco Invest AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Maco Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Maco Invest AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 05.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.11.2022Revisor
1Sist endret 14.12.2005API og MCPGET /company/988946842/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988946842/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988946842",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988946842" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Maco Invest AS?
List alle roller i Maco Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Maco Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- Pål Rasmussen100 % → 82,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pål Rasmussen | Person | Ordinære aksjer | 82,1 % | 2 380 |
| Lupin Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,0 % | 260 |
| Pepino Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,0 % | 260 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988946842/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988946842/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988946842",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LUPIN HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 8.97, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "PEPINO HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 8.97, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988946842" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Maco Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Maco Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Maco Invest AS eier Lupin Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Maco Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/988946842/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988946842/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988946842",
"chain": [
{ "org_no": "988946842", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "988946842" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Maco Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Styre ↗ |
| 27.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.9.2021 | Kapital ↗ |
| 25.9.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.9.2021 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988946842/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988946842/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988946842",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988946842" })Spør AI-assistenten
Når ble Maco Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Maco Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Maco Invest AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Tore Rasmussen(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 92,4 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | 9,10 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 20,5 % | 9,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988946842/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988946842/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988946842",
"nace_code": "47.810",
"industry_count": 3315,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0003 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988946842" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Maco Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Maco Invest AS blant de største selskapene innen detaljhandel med motorvogner?
Hvor solid er Maco Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
MACO INVEST AS eier aksjer i 12 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ctc Bilpartner AS | Ullensaker | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| AS Aktiv Interest | Lillestrøm | 45,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Kongsberg Automotive ASA | Kongsberg | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Lokotech Group AS | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Sparebanken Norge | Bergen | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Storebrand ASA | Bærum | 0,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Pexip Holding ASA | Oslo | 0,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Dof Group ASA | Austevoll | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Vend Marketplaces ASA | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Kongsberg Gruppen ASA | Kongsberg | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+2 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Maco Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Maco Invest AS?
Det er registrert 5 304 selskaper i Norge innen detaljhandel med motorvogner, hvorav 140 i Lillestrøm.
Er Maco Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 139 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Maco Invest AS i Enhetsregisteret?
Maco Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Maco Invest AS?
Maco Invest AS driver innen detaljhandel med motorvogner, med NACE-kode 47.810 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investering i aksjer og verdipapirer, selskaper og selskapsandeler, samt alt som står i forbindelse med dette.
Hvem sitter i styret i Maco Invest AS?
Pål Rasmussen er registrert som styreleder i Maco Invest AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Maco Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Pål Rasmussen største eier i Maco Invest AS med 82,1 % av aksjene. Nest størst er Lupin Holding AS med 9 %.
Hvordan går det økonomisk med Maco Invest AS?
I 2025 omsatte Maco Invest AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 11,23 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Maco Invest AS?
I 2025 hadde Maco Invest AS et driftsresultat på −92 343 kr.
Hvor solid er balansen til Maco Invest AS?
Egenkapitalen i Maco Invest AS var 54,84 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 92,4 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Maco Invest AS?
Maco Invest AS har en registrert aksjekapital på 1,16 mill kr, fordelt på 2 900 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.