Catching Technology AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 129 181
- −98,2 %
Om Catching Technology AS
Catching Technology AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Helge Hammersland er daglig leder, og Helge Hammersland er styreleder. I 2025 hadde Catching Technology AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 129 181 kr. Egenkapitalen var 34,27 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Helge Hammersland med 40 % av aksjene. Selskapet er ett av 133 innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Bergen, og ett av 1 850 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (66 %).
Aktivitet og formål
Selskapets virksomhet er å drive utvikling og markedsføring av teknologiprodukter. Selskapet skal også kunne eie aksjer i andre selskaper og forvalte eierinteressene av disse, samt kunne forestå administrative tjenester for andre selskaper.
API og MCPGET /company/988908924
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988908924" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988908924",
"name": "CATCHING TECHNOLOGY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "72.100",
"nace_desc": "Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988908924" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Catching Technology AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Catching Technology AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Catching Technology AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −43 300 kr | 129 181 kr | 42,40 mill kr | 34,27 mill kr | 8,14 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −62 450 kr | 6,99 mill kr | 43,44 mill kr | 36,24 mill kr | 7,20 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −28 960 kr | 3,45 mill kr | 33,82 mill kr | 30,29 mill kr | 3,52 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −48 525 kr | 2,63 mill kr | 31,82 mill kr | 30,27 mill kr | 1,55 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −38 849 kr | 5,08 mill kr | 31,16 mill kr | 29,14 mill kr | 2,02 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 8,8 mill kr (21 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 99 000 kr
API og MCPGET /company/988908924/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988908924/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988908924",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -43300, "net_profit": 129181, "equity": 34265469, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -62450, "net_profit": 6986730, "equity": 36235348, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988908924" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Catching Technology AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Catching Technology AS per år.
Hvordan har omsetningen til Catching Technology AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 21.11.2005Styre
3Sist endret 21.06.2025Revisor
1Sist endret 25.01.2012API og MCPGET /company/988908924/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988908924/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988908924",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988908924" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Catching Technology AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Catching Technology AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Catching Technology AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 1 endret eierandel
- Hvit Invest AS20 %
- Kaahaa Holding AS20 %
- Summ Invest AS20 %
- Helge Hammersland100 % → 40 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Helge Hammersland | Person | A-aksjer | 40,0 % | 400 |
| Hvit Invest AS | Selskap | B-aksjer | 20,0 % | 200 |
| Kaahaa Holding AS | Selskap | B-aksjer | 20,0 % | 200 |
| Summ Invest AS | Selskap | B-aksjer | 20,0 % | 200 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988908924/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988908924/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988908924",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HVIT INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "KAAHAA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988908924" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Catching Technology AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Catching Technology AS eier Hvit Invest AS, og hvem eier resten?
Er Catching Technology AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Catching Technology AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/988908924/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988908924/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988908924",
"chain": [
{ "org_no": "988908924", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "988908924" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Catching Technology AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2025 | Styre ↗ |
| 14.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2021 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 22.9.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988908924/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988908924/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988908924",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-21", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988908924" })Spør AI-assistenten
Når leverte Catching Technology AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Catching Technology AS sist endret?
Har Catching Technology AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 80,8 % | 50,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,52 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 0,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,4 % | -1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988908924/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988908924/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988908924",
"nace_code": "72.100",
"industry_count": 1247,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.004 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988908924" })Spør AI-assistenten
Er Catching Technology AS blant de største selskapene innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk?
Hvor solid er Catching Technology AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Catching Technology AS blant de 1247 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
CATCHING TECHNOLOGY AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| One Vision AS | Bergen | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Scantrol AS | Bergen | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Scantrol Deep Vision AS | Bergen | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Catching Technology AS
Hvor stor er bransjen Catching Technology AS tilhører?
Catching Technology AS er ett av 133 selskaper innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Bergen, og ett av 1 850 på landsbasis.
Hvor lenge har Catching Technology AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Catching Technology AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 88 % av selskapene.
Hvilken status har Catching Technology AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Catching Technology AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Catching Technology AS?
Catching Technology AS er registrert i bransjen Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk (næringskode 72.100). Registrert aktivitet: Selskapets virksomhet er å drive utvikling og markedsføring av teknologiprodukter.
Hvem leder Catching Technology AS?
Helge Hammersland er registrert som daglig leder i Catching Technology AS.
Hvem er største aksjonær i Catching Technology AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Helge Hammersland største eier i Catching Technology AS med 40 % av aksjene. Nest størst er Hvit Invest AS med 20 %.
Hva omsatte Catching Technology AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 34,27 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Catching Technology AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Catching Technology AS er 1,00 mill kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilket org.nr har Catching Technology AS?
Catching Technology AS har organisasjonsnummer 988 908 924. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.