Elektrocompagniet AS
Org.nr 988898333
Om Elektrocompagniet AS
Elektrocompagniet AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Holmestrand, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Knut Halvorsen er daglig leder, og Knut Halvorsen er styreleder. I 2025 hadde Elektrocompagniet AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 0 kr. Egenkapitalen var −32,41K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Knut Halvorsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr i Holmestrand, og ett av 887 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet og formål
Salg av hvite- og brunevarer og telematikk samt elektroinstallasjon og installasjon av parabol.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 473 kr | −32,41K kr | 32,88K kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 473 kr | −32,41K kr | 32,88K kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 473 kr | −32,41K kr | 32,88K kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 473 kr | −32,41K kr | 32,88K kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 473 kr | −32,41K kr | 32,88K kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 100 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 07.02.2007Styre
2Sist endret 07.02.2007Regnskapsfører
1Sist endret 19.05.2026Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Knut Halvorsen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+ADMENTO AS(Regnskapsfører)−STEEN & JENSEN AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -6851,8 % | 30,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,01 | 1,41 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Elektrocompagniet AS
Hvor stor er bransjen Elektrocompagniet AS tilhører?
Elektrocompagniet AS er ett av 4 selskaper innen detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr i Holmestrand, og ett av 887 på landsbasis.
Hvor lenge har Elektrocompagniet AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Elektrocompagniet AS ble etablert i 2005 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Elektrocompagniet AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Elektrocompagniet AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Elektrocompagniet AS?
Elektrocompagniet AS er registrert i bransjen Detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr (næringskode 47.400). Registrert aktivitet: Salg av hvite- og brunevarer og telematikk samt elektroinstallasjon og installasjon av parabol.
Hvem leder Elektrocompagniet AS?
Knut Halvorsen er registrert som daglig leder i Elektrocompagniet AS.
Hvem er største aksjonær i Elektrocompagniet AS?
Største aksjonær i Elektrocompagniet AS er Knut Halvorsen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Elektrocompagniet AS for i 2025?
Elektrocompagniet AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 0 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Elektrocompagniet AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Elektrocompagniet AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.