Ørterstølen Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 25 772
- +164,5 %
Om Ørterstølen Holding AS
Ørterstølen Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gol, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Guri Harildstad er styrets leder. I 2025 hadde Ørterstølen Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 25 772 kr. Egenkapitalen var 4,59 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tore Gabrielsen med 75,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 113 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Gol, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investerings- og holdingvirksomhet og alt som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/988885266
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988885266" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988885266",
"name": "ØRTERSTØLEN HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GOL", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988885266" })Spør AI-assistenten
Hva driver Ørterstølen Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Ørterstølen Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Ørterstølen Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −6 701 kr | 25 772 kr | 5,15 mill kr | 4,59 mill kr | 560 705 kr |
| 2024 | 0 kr | −36 340 kr | 9 743 kr | 5,17 mill kr | 4,56 mill kr | 605 754 kr |
| 2023 | 0 kr | −22 559 kr | 27 264 kr | 5,56 mill kr | 4,75 mill kr | 808 999 kr |
| 2022 | 0 kr | −16 728 kr | 15 131 kr | 6,21 mill kr | 5,32 mill kr | 892 246 kr |
| 2021 | 0 kr | −104 530 kr | −73 027 kr | 6,64 mill kr | 5,71 mill kr | 934 115 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 18 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 380 000 kr (7 % av balansen)
API og MCPGET /company/988885266/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988885266/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988885266",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -6701, "net_profit": 25772, "equity": 4585330, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -36340, "net_profit": 9743, "equity": 4559558, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988885266" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ørterstølen Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ørterstølen Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Ørterstølen Holding AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
3Sist endret 17.11.2005API og MCPGET /company/988885266/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988885266/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988885266",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988885266" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Ørterstølen Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ørterstølen Holding AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Ørterstølen Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tore Gabrielsen | Person | Ordinære aksjer | 75,2 % | 230 |
| Bjørn Gabrielsen | Person | Ordinære aksjer | 18,3 % | 56 |
| Guri Harildstad | Person | Ordinære aksjer | 6,5 % | 20 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988885266/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988885266/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988885266",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988885266" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ørterstølen Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Ørterstølen Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Ørterstølen Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Ørterstølen Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/988885266/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988885266/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988885266",
"chain": [
{ "org_no": "988885266", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "988885266" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Ørterstølen Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988885266/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988885266/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988885266",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988885266" })Spør AI-assistenten
Har Ørterstølen Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Ørterstølen Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ørterstølen Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 2,1 % av driftsinntektene — 17,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 89,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 22,82 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,12 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,6 % | 5,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2020 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,7 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 2,1 % | 19,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988885266/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988885266/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988885266",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0017 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988885266" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Ørterstølen Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Ørterstølen Holding AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Ørterstølen Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
ØRTERSTØLEN HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Heas Eiendom AS | Gol | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Ofte spurt om Ørterstølen Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ørterstølen Holding AS?
Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 113 i Gol.
Er Ørterstølen Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 700 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Ørterstølen Holding AS et aktivt selskap?
Ørterstølen Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Ørterstølen Holding AS?
Ørterstølen Holding AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investerings- og holdingvirksomhet og alt som står i forbindelse med dette.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Ørterstølen Holding AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Ørterstølen Holding AS?
Største aksjonær i Ørterstølen Holding AS er Tore Gabrielsen med 75,2 % av aksjene, fulgt av Bjørn Gabrielsen (18,3 %) og Guri Harildstad (6,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvilke datterselskaper har Ørterstølen Holding AS?
Ørterstølen Holding AS har 1 registrert datterselskap: Heas Eiendom AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Ørterstølen Holding AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 4,59 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Ørterstølen Holding AS?
Ørterstølen Holding AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Ørterstølen Holding AS?
Organisasjonsnummeret til Ørterstølen Holding AS er 988 885 266. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 17.11.2005.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.