Benelin AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 1,1 mill
- +26,3 %
Om Benelin AS
Benelin AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kinn, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Bent Evald Hammersvik er styrets leder. I 2025 hadde Benelin AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 1,14 mill kr. Egenkapitalen var 5,11 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bent Evald Hammersvik med 25 % av aksjene. Selskapet er ett av 45 innen andre egeninvesteringsselskaper i Kinn, og ett av 13 774 i Norge. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet og formål
Investering i verdipapirer og deltagelse i andre virksomheter.
API og MCPGET /company/988866202
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988866202" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988866202",
"name": "BENELIN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KINN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988866202" })Spør AI-assistenten
Er Benelin AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Benelin AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Benelin AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −73 567 kr | 1,14 mill kr | 7,13 mill kr | 5,11 mill kr | 2,02 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −43 065 kr | 905 370 kr | 5,98 mill kr | 5,97 mill kr | 13 526 kr |
| 2023 | 0 kr | −210 491 kr | 865 464 kr | 5,07 mill kr | 5,06 mill kr | 6 429 kr |
| 2022 | 0 kr | −36 638 kr | 1,45 mill kr | 6,00 mill kr | 5,69 mill kr | 301 090 kr |
| 2021 | 0 kr | −35 070 kr | 804 607 kr | 4,90 mill kr | 4,24 mill kr | 664 280 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/988866202/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988866202/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988866202",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -73567, "net_profit": 1143544, "equity": 5109047, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -43065, "net_profit": 905370, "equity": 5965503, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988866202" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Benelin AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Benelin AS per år.
Hvordan har omsetningen til Benelin AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 04.10.2025Regnskapsfører
1Sist endret 27.10.2025API og MCPGET /company/988866202/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988866202/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988866202",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988866202" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Benelin AS?
Hvem er regnskapsfører for Benelin AS?
List alle roller i Benelin AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 1 endret eierandel
- Bent Evald Hammersvik25 %
- Kent Hammersvik25 %
- Stig Arvid Hammersvik25 %
- Elin Hammersvik100 % → 25 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bent Evald Hammersvik | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 125 000 |
| Elin Hammersvik | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 125 000 |
| Kent Hammersvik | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 125 000 |
| Stig Arvid Hammersvik | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 125 000 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988866202/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988866202/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988866202",
"shareholders": [
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988866202" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Benelin AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Benelin AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Benelin AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.11.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.10.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.10.2025 | Styre ↗ |
| 5.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988866202/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988866202/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988866202",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-20", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988866202" })Spør AI-assistenten
Når leverte Benelin AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Benelin AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Benelin AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 71,7 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,46 | 14,50 |
| Gjeldsgrad | 0,40 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,4 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988866202/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988866202/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988866202",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13725,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0019 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988866202" })Spør AI-assistenten
Er Benelin AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
Hvor solid er Benelin AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Benelin AS blant de 13725 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
BENELIN AS eier aksjer i 13 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| AS J Steenslid | Kinn | 19,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Mhservice AS | Kinn | 7,8 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Hunter Group ASA | Oslo | 0,1 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Mpc Container Ships ASA | Oslo | 0,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Reach Subsea ASA | Haugesund | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Elkem ASA | Oslo | 0,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Vår Energi ASA | Sandnes | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Dno ASA | Oslo | 0,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Medistim ASA | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Grieg Seafood ASA | Bergen | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Kinn
1 000+ til i Kinn →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Benelin AS
Hvor stor er bransjen Benelin AS tilhører?
Benelin AS er ett av 45 selskaper innen andre egeninvesteringsselskaper i Kinn, og ett av 13 774 på landsbasis.
Hvor lenge har Benelin AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Benelin AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 89 % av selskapene.
Hva er statusen til Benelin AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Benelin AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Benelin AS?
Benelin AS er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper (næringskode 64.323). Registrert aktivitet: Investering i verdipapirer og deltagelse i andre virksomheter.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Benelin AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Benelin AS?
Styrets leder i Benelin AS er Bent Evald Hammersvik. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Hvem eier Benelin AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Bent Evald Hammersvik største eier i Benelin AS med 25 % av aksjene. Nest størst er Elin Hammersvik med 25 %.
Hva omsatte Benelin AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 5,11 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Benelin AS?
Driftsresultatet for 2025 var −73 567 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.