Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Hofstadvegen 64 AS

Org.nr 988802050
Omsetning
6,3 mill
−0,6 %
Resultat
481 293
−28,5 %
Mer

Om Hofstadvegen 64 AS

Hofstadvegen 64 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av metallkonstruksjoner og deler. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Harald Anderssen er styrets leder. I 2025 hadde Hofstadvegen 64 AS en omsetning på 6,29 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 481 293 kr. Egenkapitalen var 3,50 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Knut Eidsmo Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler i Trondheim, og ett av 482 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).

Aktivitet

Eiendomsforvaltning og alt som har tilknytning til dette, dessuten ved aksjer eller på annen måte å investere i annen virksomhet. Selskapet kan også drive omsetning av anleggsmaskiner og tilhørende utstyr og varer.

Formål

Å drive investerings- og utleievirksomhet i tilknytning til fast eiendom, ved å eie og leie ut eiendommen Hofstadvegen 64, gnr. 87, bnr. 66 i Melhus kommune (Eiendommen), samt hva som hermed står i forbindelse med dette.

API og MCPGET /company/988802050

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988802050" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988802050",
  "name": "HOFSTADVEGEN 64 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "25.110",
  "nace_desc": "Produksjon av metallkonstruksjoner og deler",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "988802050" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Hofstadvegen 64 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Hofstadvegen 64 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Hofstadvegen 64 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2019–2025 · −0,6 % fra 2024 · −50,1 % over 6 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20256,29 mill kr2,91 mill kr481 293 kr45,17 mill kr3,50 mill kr41,67 mill kr
20246,33 mill kr2,95 mill kr672 999 kr46,60 mill kr3,83 mill kr42,77 mill kr
20235,99 mill kr2,60 mill kr306 583 kr46,49 mill kr3,16 mill kr43,33 mill kr
20205,04 mill kr1,40 mill kr−735 619 kr52,34 mill kr3,83 mill kr48,51 mill kr
201912,61 mill kr8,88 mill kr5,09 mill kr54,82 mill kr4,56 mill kr50,25 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler45,17 mill kr
Anleggsmidler88 %39,60 mill krOmløpsmidler12 %5,58 mill kr
Egenkapital og gjeld45,17 mill kr
Innskutt egenkapital3 %1,27 mill krOpptjent egenkapital5 %2,23 mill krLangsiktig gjeld88 %39,80 mill krKortsiktig gjeld4 %1,86 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,38 mill kr
Finansinntekter837 029 kr
Finanskostnader3,13 mill kr
Netto finans−2,29 mill kr
Ordinært resultat før skatt619 286 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Avgitt konsernbidrag
810 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/988802050/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988802050/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988802050",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 6294449,
      "operating_profit": 2910562,
      "net_profit": 481293,
      "equity": 3504656,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 6334178,
      "operating_profit": 2946778,
      "net_profit": 672999,
      "equity": 3833403,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "988802050" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye falt omsetningen til Hofstadvegen 64 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hofstadvegen 64 AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hofstadvegen 64 AS per år.

Roller og styre5

Styre

3Sist endret 22.07.2026
Styrets lederSignatur
Knut Eidsmo(f. 1960)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 12.08.2026
Regnskapsfører
repr. TALERA ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte august 2026

Revisor

1Sist endret 22.07.2026
Revisor
repr. E.K. REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte juli 2026 · byttet fra DELOITTE AS
API og MCPGET /company/988802050/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988802050/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988802050",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "988802050" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Hofstadvegen 64 AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Hofstadvegen 64 AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Hofstadvegen 64 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Knut Eidsmo Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %1 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/988802050/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988802050/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988802050",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "KNUT EIDSMO HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "988802050" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Hofstadvegen 64 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Hofstadvegen 64 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Hofstadvegen 64 AS eier Knut Eidsmo Holding AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Hofstadvegen 64 ASBEDRProduksjon av metallkonstruksjoner og delerTrondheim−

Kunngjøringer37

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/988802050/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988802050/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988802050",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-21", "type": "Vedtektsdato", … },
    { "dato": "2026-10-21", "type": "Signatur", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988802050" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Hofstadvegen 64 AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Hofstadvegen 64 AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Hofstadvegen 64 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −Knut Eidsmo(Daglig leder)
  2. Endring i roller og styre
    +TALERA AS(Regnskapsfører)
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Adresse:Havnegata 9→c/o Norion Eiendomskapital AS Havnegata 9
  4. Endring i roller og styre
    +E.K. REVISJON AS(Revisor)+Harald Anderssen(Styrets leder)+Ketil Wiik Johnsen(Styremedlem)−DELOITTE AS(Revisor)−Audhild Vikan(Varamedlem)−Knut Eidsmo(Styrets leder)
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Navn:TRONDHEIM STÅL EIENDOM AS→HOFSTADVEGEN 64 ASAdresse:Hofstadvegen 64→Havnegata 9Postnummer:7224→7010Poststed:MELHUS→TRONDHEIMKommune:MELHUS→TRONDHEIM

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 36,3 % av driftsinntektene — 35,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin46,2 %4,1 %
Resultatmargin7,6 %3,7 %
Egenkapitalandel7,8 %49,9 %
Likviditetsgrad2,991,71
Gjeldsgrad11,890,87
Egenkapitalrentabilitet13,7 %10,4 %
Omsetningsvekst (siste år)-0,6 %+1,7 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad3,6 %35,6 %
Annen driftskostnad13,9 %16,0 %
Avskrivninger36,3 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/988802050/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988802050/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988802050",
  "nace_code": "25.110",
  "industry_count": 368,
  "revenue": { "value": 6294449, "percentile": 0.4727 },
  "operating_margin": { "value": 0.4624, "percentile": 0.92 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "988802050" })

Spør AI-assistenten

  • Er Hofstadvegen 64 AS blant de største selskapene innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler?
  • Hvor solid er Hofstadvegen 64 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hofstadvegen 64 AS på i bransjen?

Også på denne adressen

+83 til på samme adresse →

Ofte spurt om Hofstadvegen 64 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hofstadvegen 64 AS?

Det er registrert 482 selskaper i Norge innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler, hvorav 6 i Trondheim.

Er Hofstadvegen 64 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 64 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 29 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Hofstadvegen 64 AS i Enhetsregisteret?

Hofstadvegen 64 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilke eiere står bak Hofstadvegen 64 AS?

Hofstadvegen 64 AS eies i hovedsak av Knut Eidsmo Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Er Hofstadvegen 64 AS en del av et konsern?

Hofstadvegen 64 AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Knut Eidsmo Holding AS, som eier 100 % av selskapet.

Hva er omsetningen til Hofstadvegen 64 AS?

Hofstadvegen 64 AS hadde i 2025 en omsetning på 6,29 mill kr og et overskudd på 481 293 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor ligger Hofstadvegen 64 AS?

Forretningsadressen til Hofstadvegen 64 AS er c/o Norion Eiendomskapital AS Havnegata 9, 7010, TRONDHEIM i Trondheim kommune.

Er Hofstadvegen 64 AS registrert i MVA-registeret?

Hofstadvegen 64 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2005) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag