- Omsetning
- 19,7 mill
- +6,8 %
- Resultat
- −181 061
- −183,2 %
- Ansatte
- 29
Om Espira Høytorp Fort AS
Espira Høytorp Fort AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Karmøy, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Trond Jahren er styrets leder. Selskapet er ett av 131 innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Karmøy, og ett av 2 959 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Drift av barnehager
Formål
Barnehager.
AI-sammendrag
Som heleid datterselskap i Espira-konsernet står barnehagen sterkt på omsetning (topp 25% i bransjen) med 7% vekst til 20 mill. kr, men driftsmarginen ligger i bunn 25% og året endte med et underskudd på 181 000 kr. Egenkapitalen på 216 000 kr utgjør bare rundt 5% av eiendelene, noe som gir minimal buffer og gjør driften avhengig av støtte og finansiering fra morselskapet.
API og MCPGET /company/988711918
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988711918" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988711918",
"name": "ESPIRA HØYTORP FORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "85.100",
"nace_desc": "Førskoleundervisning og drift av barnehager",
"employees": 29,
"address": { "municipality": "KARMØY", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988711918" })Spør AI-assistenten
Hvor i Karmøy holder Espira Høytorp Fort AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Espira Høytorp Fort AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Espira Høytorp Fort AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6,8 % fra 2024 · +27,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,73 mill kr | −321 535 kr | −181 061 kr | 4,28 mill kr | 216 150 kr | 4,06 mill kr |
| 2024 | 18,48 mill kr | 258 044 kr | 217 723 kr | 3,45 mill kr | 193 237 kr | 3,26 mill kr |
| 2023 | 18,42 mill kr | −480 953 kr | −351 742 kr | 2,94 mill kr | 31 530 kr | 2,91 mill kr |
| 2022 | 17,97 mill kr | 314 668 kr | 257 978 kr | 2,19 mill kr | 100 000 kr | 2,09 mill kr |
| 2021 | 15,48 mill kr | – | – | 6,20 mill kr | 100 000 kr | 6,10 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 77 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/988711918/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988711918/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988711918",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 19731186,
"operating_profit": -321535,
"net_profit": -181061,
"equity": 216150,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 18480080,
"operating_profit": 258044,
"net_profit": 217723,
"equity": 193237,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988711918" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Espira Høytorp Fort AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Espira Høytorp Fort AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Espira Høytorp Fort AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 19.01.2016Revisor
1Sist endret 20.12.2025Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/988711918/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988711918/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988711918",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988711918" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Espira Høytorp Fort AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Espira Høytorp Fort AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Espira Høytorp Fort AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Espira Barnehager AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988711918/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988711918/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988711918",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ESPIRA BARNEHAGER AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988711918" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Espira Høytorp Fort AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Espira Høytorp Fort AS eier Espira Barnehager AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Espira Høytorp Fort AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Espira Barnehager AS
109 selskaperAPI og MCPGET /company/988711918/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988711918/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988711918",
"chain": [
{ "org_no": "913192281", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "991926577", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "985072825", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "988711918" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Espira Høytorp Fort AS?
Hvem eier Espira Høytorp Fort AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Espira Høytorp Fort AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Espira Høytorp Fort Barnehage | BEDR | Førskoleundervisning og drift av barnehager | Indre Østfold | 29 |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.12.2025 | Revisor ↗ |
| 18.12.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.1.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.1.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.10.2018 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988711918/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988711918/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988711918",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-12-20", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2025-12-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988711918" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Espira Høytorp Fort AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Espira Høytorp Fort AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Espira Høytorp Fort AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystEspira Høytorp Fort søker en pedagogisk leder med hjerte for barn og natur!
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→29
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→24
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→25
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→24
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 23,6 % av driftsinntektene — 7,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,6 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | -0,9 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 5,1 % | 29,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,97 | 1,40 |
| Gjeldsgrad | 18,78 | 1,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | -83,8 % | 10,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,8 % | +4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 680 385,724 kr | 577 403,755 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 77,5 % | 77,8 % |
| Annen driftskostnad | 23,6 % | 15,9 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988711918/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988711918/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988711918",
"nace_code": "85.100",
"industry_count": 2410,
"revenue": { "value": 19731186, "percentile": 0.8124 },
"operating_margin": { "value": -0.0163, "percentile": 0.2342 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988711918" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Espira Høytorp Fort AS blant de 2410 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Espira Høytorp Fort AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Espira Høytorp Fort AS blant de største selskapene innen førskoleundervisning og drift av barnehager?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+117 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Espira Høytorp Fort AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Espira Høytorp Fort AS?
Det er registrert 2 959 selskaper i Norge innen førskoleundervisning og drift av barnehager, hvorav 131 i Karmøy.
Er Espira Høytorp Fort AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 58 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 123 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Espira Høytorp Fort AS?
Espira Høytorp Fort AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Espira Høytorp Fort AS?
Største aksjonær i Espira Høytorp Fort AS er Espira Barnehager AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Espira Høytorp Fort AS en del av et konsern?
Espira Høytorp Fort AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Espira Barnehager AS, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er Academedia Norge AS.
Hva er omsetningen til Espira Høytorp Fort AS?
Espira Høytorp Fort AS hadde i 2025 en omsetning på 19,73 mill kr og et underskudd på 181 061 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Espira Høytorp Fort AS?
I 2025 hadde Espira Høytorp Fort AS et driftsresultat på −321 535 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −1,6 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Espira Høytorp Fort AS?
Espira Høytorp Fort AS er vurdert til C – Moderat i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.