Stavern Helse Og Forvaltning AS
- Omsetning
- 1,0 mill
- +56,9 %
- Resultat
- 98,2 mill
- +151,4 %
Om Stavern Helse Og Forvaltning AS
Stavern Helse Og Forvaltning AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Andre helsetjenester ellers. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Ivar Arvid Molvær er daglig leder, og Ivar Arvid Molvær er styreleder. I 2025 hadde Stavern Helse Og Forvaltning AS en omsetning på 1,03 mill kr, en økning på 57 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 98,18 mill kr. Egenkapitalen var 380,19 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Marte Paula Molvær Stephensen med 40 % av aksjene. Selskapet er ett av 84 innen andre helsetjenester ellers i Larvik, og ett av 8 191 i Norge. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Salg av helsetjenester, samt investering i fast eiendom, verdipapirer og deltagelse i tilsvarende foretak.
API og MCPGET /company/988621420
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988621420" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988621420",
"name": "STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.993",
"nace_desc": "Andre helsetjenester ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988621420" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Stavern Helse Og Forvaltning AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stavern Helse Og Forvaltning AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Larvik holder Stavern Helse Og Forvaltning AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +56,9 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,03 mill kr | −236 327 kr | 98,18 mill kr | 546,74 mill kr | 380,19 mill kr | 166,55 mill kr |
| 2024 | 653 832 kr | −232 786 kr | 39,05 mill kr | 397,73 mill kr | 334,98 mill kr | 62,75 mill kr |
| 2023 | 581 440 kr | −36 928 kr | 131,44 mill kr | 470,39 mill kr | 298,96 mill kr | 171,43 mill kr |
| 2022 | 463 381 kr | −558 852 kr | 65,46 mill kr | 372,50 mill kr | 203,16 mill kr | 169,34 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −386 102 kr | 55,33 mill kr | 402,02 mill kr | 265,36 mill kr | 136,67 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 98 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 81 mill kr (15 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 960 000 kr
API og MCPGET /company/988621420/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988621420/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988621420",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1025800,
"operating_profit": -236327,
"net_profit": 98176667,
"equity": 380192580,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 653832,
"operating_profit": -232786,
"net_profit": 39053849,
"equity": 334976158,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988621420" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stavern Helse Og Forvaltning AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stavern Helse Og Forvaltning AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stavern Helse Og Forvaltning AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 17.09.2005Styre
4Sist endret 11.11.2020Regnskapsfører
1Sist endret 17.09.2005Revisor
1Sist endret 14.02.2023API og MCPGET /company/988621420/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988621420/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988621420",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988621420" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stavern Helse Og Forvaltning AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Stavern Helse Og Forvaltning AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stavern Helse Og Forvaltning AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 endret eierandel
- Ivar Arvid Molvær64,8 % → 20,1 %
- Marte Paula Molvær Stephensen17,6 % → 40 %
- Mats Nordbø Molvær17,6 % → 40 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Marte Paula Molvær Stephensen | Person | Ordinære aksjer | 40,0 % | 245 |
| Mats Nordbø Molvær | Person | Ordinære aksjer | 40,0 % | 245 |
| Ivar Arvid Molvær | Person | Ordinære aksjer | 20,1 % | 123 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988621420/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988621420/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988621420",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988621420" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stavern Helse Og Forvaltning AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stavern Helse Og Forvaltning AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Stavern Helse Og Forvaltning AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Datterselskaper av Stavern Helse Og Forvaltning AS
5 selskaperAPI og MCPGET /company/988621420/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988621420/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988621420",
"chain": [
{ "org_no": "988621420", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 5,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "988621420" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Stavern Helse Og Forvaltning AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavern Helse Og Forvaltning AS | BEDR | Andre helsetjenester ellers | Larvik | − |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2023 | Revisor ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.11.2020 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988621420/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988621420/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988621420",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-08-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988621420" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Stavern Helse Og Forvaltning AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavern Helse Og Forvaltning AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stavern Helse Og Forvaltning AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 69,5 % | 37,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,59 | 1,39 |
| Gjeldsgrad | 0,44 | 0,79 |
| Egenkapitalrentabilitet | 25,8 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988621420/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988621420/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988621420",
"nace_code": "86.993",
"industry_count": 1443,
"revenue": { "value": 1025800, "percentile": 0.6153 },
"operating_margin": { "value": -0.2304, "percentile": 0.154 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988621420" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Stavern Helse Og Forvaltning AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavern Helse Og Forvaltning AS på i bransjen?
Hvor ligger Stavern Helse Og Forvaltning AS blant de 1443 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS eier aksjer i 36 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Husvik Munin AS | Larvik | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Husvik Hugin AS | Larvik | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Kirkesundet Eiendom AS | Sula | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Vitoklinikken AS | Kristiansand | 64,3 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Kirkesundet Kraft AS | Ålesund | 64,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Killingnuten AS | Oslo | 46,1 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Killingnuten Holding AS | Oslo | 46,1 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Bryggeslengen Eiendom AS | Larvik | 33,3 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Borgeskogen Lager Invest AS | Oslo | 29,4 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Frogner Og Bislett Bolig AS | Oslo | 20,8 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Stavern Helse Og Forvaltning AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stavern Helse Og Forvaltning AS?
Det er registrert 8 191 selskaper i Norge innen andre helsetjenester ellers, hvorav 84 i Larvik.
Er Stavern Helse Og Forvaltning AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 89 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 132 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Stavern Helse Og Forvaltning AS et aktivt selskap?
Stavern Helse Og Forvaltning AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Stavern Helse Og Forvaltning AS?
Stavern Helse Og Forvaltning AS driver innen andre helsetjenester ellers, med NACE-kode 86.993 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Salg av helsetjenester, samt investering i fast eiendom, verdipapirer og deltagelse i tilsvarende foretak.
Hvem er daglig leder i Stavern Helse Og Forvaltning AS?
Daglig leder i Stavern Helse Og Forvaltning AS er Ivar Arvid Molvær, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Stavern Helse Og Forvaltning AS?
Største aksjonær i Stavern Helse Og Forvaltning AS er Marte Paula Molvær Stephensen med 40 % av aksjene, fulgt av Mats Nordbø Molvær (40 %) og Ivar Arvid Molvær (20,1 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Stavern Helse Og Forvaltning AS?
I 2025 omsatte Stavern Helse Og Forvaltning AS for 1,03 mill kr, opp 57 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 98,18 mill kr.
Hvor solid er balansen til Stavern Helse Og Forvaltning AS?
Egenkapitalen i Stavern Helse Og Forvaltning AS var 380,19 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 69,5 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.