Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Råholt Tannlegesenter AS

Org.nr 988457566
Omsetning
7,7 mill
+2,2 %
Resultat
2,6 mill
−26 %
Ansatte
7
+1 siden mars
Mer

Om Råholt Tannlegesenter AS

Råholt Tannlegesenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Eidsvoll, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Lena Thorsrud er daglig leder, og Lena Thorsrud er styreleder. I 2025 hadde Råholt Tannlegesenter AS en omsetning på 7,74 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,57 mill kr. Egenkapitalen var 30,60 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lena Thorsrud med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 16 innen tannlegetjenester i Eidsvoll, og ett av 5 989 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Privat tannhelsetjeneste samt det som står i forbindelse med det. Investeringer i fast eiendom, aksjer og andre verdipapirer.

Formål

Privat tannhelsetjeneste og det som står i forbindelse med dette. Investering og utleie av fast eiendom, samt investering i aksjer og andre verdipapirer.

API og MCPGET /company/988457566

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988457566" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988457566",
  "name": "RÅHOLT TANNLEGESENTER AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "86.230",
  "nace_desc": "Tannlegetjenester",
  "employees": 7,
  "address": { "municipality": "EIDSVOLL", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "988457566" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Råholt Tannlegesenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Råholt Tannlegesenter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Eidsvoll holder Råholt Tannlegesenter AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2019–2025 · +2,2 % fra 2024 · +13,4 % over 6 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20257,74 mill kr1,46 mill kr2,57 mill kr31,87 mill kr30,60 mill kr1,28 mill kr
20247,57 mill kr1,51 mill kr3,48 mill kr30,16 mill kr28,83 mill kr1,33 mill kr
20238,01 mill kr2,35 mill kr3,77 mill kr26,75 mill kr25,35 mill kr1,40 mill kr
20208,72 mill kr3,20 mill kr2,95 mill kr19,92 mill kr18,70 mill kr1,22 mill kr
20196,83 mill kr398 198 kr1,83 mill kr19,09 mill kr16,33 mill kr2,76 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler31,87 mill kr
Anleggsmidler26 %8,27 mill krOmløpsmidler74 %23,61 mill kr
Egenkapital og gjeld31,87 mill kr
Innskutt egenkapital0 %100 000 krOpptjent egenkapital96 %30,50 mill krLangsiktig gjeld1 %311 280 krKortsiktig gjeld3 %965 270 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader6,28 mill kr
Finansinntekter1,49 mill kr
Finanskostnader3 574 kr
Netto finans1,49 mill kr
Ordinært resultat før skatt2,95 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 34 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 21 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/988457566/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988457566/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988457566",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 7743787,
      "operating_profit": 1459614,
      "net_profit": 2572966,
      "equity": 30598065,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 7574892,
      "operating_profit": 1508766,
      "net_profit": 3476932,
      "equity": 28825098,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "988457566" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Råholt Tannlegesenter AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Råholt Tannlegesenter AS utviklet seg fra 2019 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Råholt Tannlegesenter AS i 2025?

Roller og styre7

Daglig leder

1Sist endret 21.11.2009
Lena Thorsrud(f. 1961)
Daglig lederSignatur

Styre

4Sist endret 10.10.2026
Lena Thorsrud(f. 1961)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 22.12.2025
Regnskapsfører
repr. PROGRESSUM ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 20.12.2018
Revisor
repr. SLM REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/988457566/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988457566/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988457566",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "988457566" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Råholt Tannlegesenter AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Råholt Tannlegesenter AS?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Råholt Tannlegesenter AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Lena ThorsrudPersonOrdinære aksjer50,0 %500
Ole Johan Venger PedersenPersonOrdinære aksjer50,0 %500

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/988457566/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988457566/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988457566",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "988457566" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Råholt Tannlegesenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Råholt Tannlegesenter AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Er Råholt Tannlegesenter AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Råholt Tannlegesenter ASBEDRTannlegetjenesterEidsvoll7

Kunngjøringer42

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/988457566/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988457566/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988457566",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-10", "type": "Signatur", … },
    { "dato": "2026-10-10", "type": "Styre", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988457566" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Råholt Tannlegesenter AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Råholt Tannlegesenter AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Råholt Tannlegesenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +Julie Christine Venger Pedersen(Varamedlem)+Ole Aleksander Venger-Pedersen(Varamedlem)+Ole Johan Venger Pedersen(Styremedlem)−Ole Johan Venger Pedersen(Varamedlem)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:6→7
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 10,2 % av driftsinntektene — 8,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin18,8 %12,0 %
Resultatmargin33,2 %11,0 %
Egenkapitalandel96,0 %49,8 %
Likviditetsgrad24,461,74
Gjeldsgrad0,040,73
Egenkapitalrentabilitet8,4 %28,3 %
Omsetningsvekst (siste år)+2,2 %+3,2 %
Omsetning per ansatt1,11 mill kr1,39 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad16,3 %16,6 %
Lønnskostnad33,6 %36,0 %
Annen driftskostnad21,0 %20,8 %
Avskrivninger10,2 %1,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/988457566/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988457566/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988457566",
  "nace_code": "86.230",
  "industry_count": 2221,
  "revenue": { "value": 7743787, "percentile": 0.8224 },
  "operating_margin": { "value": 0.1885, "percentile": 0.6275 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "988457566" })

Spør AI-assistenten

  • Er Råholt Tannlegesenter AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
  • Hvor solid er Råholt Tannlegesenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Råholt Tannlegesenter AS på i bransjen?

Ofte spurt om Råholt Tannlegesenter AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Råholt Tannlegesenter AS?

Det er registrert 5 989 selskaper i Norge innen tannlegetjenester, hvorav 16 i Eidsvoll.

Er Råholt Tannlegesenter AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 81 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 192 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Råholt Tannlegesenter AS bedre enn andre i bransjen?

Råholt Tannlegesenter AS hadde en driftsmargin på 18,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 12 % for tannlegetjenester.

Er Råholt Tannlegesenter AS et aktivt selskap?

Råholt Tannlegesenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Råholt Tannlegesenter AS?

Daglig leder i Råholt Tannlegesenter AS er Lena Thorsrud, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Råholt Tannlegesenter AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Lena Thorsrud største eier i Råholt Tannlegesenter AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Ole Johan Venger Pedersen med 50 %.

Hva er omsetningen til Råholt Tannlegesenter AS?

Råholt Tannlegesenter AS hadde i 2025 en omsetning på 7,74 mill kr og et overskudd på 2,57 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Råholt Tannlegesenter AS?

Råholt Tannlegesenter AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus