Hopp til innhold
Nytt: klientbevegelser for regnskapsførere.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Rørleggermester Frank Størkersen AS

Org.nr 988409294

Om Rørleggermester Frank Størkersen AS

Rørleggermester Frank Størkersen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vågan, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Andreas Størkersen er daglig leder, og Daniel Størkersen er styreleder. Selskapet er ett av 11 innen rørleggerarbeid i Vågan, og ett av 4 968 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).

Aktivitet

Rørleggervirksomhet

Formål

Drive rørleggervirksomhet med tilhørende virksomhet, samt å investere i andre selskaper/bedrifter.

AI-sammendrag

Til tross for et omsetningsfall på 5% til 13 mrd kr, leverer virksomheten et negativt resultat på -443K kr og havner i bunnsjiktet på driftsmargin i bransjen. Samtidig gir egenkapitalandelen blant topp 25% i næringen et solid økonomisk fundament å stå på, og med Frank Størkersen som majoritetseier (70%) og sønnen Andreas som daglig leder fremstår selskapet som en godt forankret familiebedrift.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler5,65 mill kr
Anleggsmidler3 %173 279 krOmløpsmidler97 %5,48 mill kr
Egenkapital og gjeld5,65 mill kr
Innskutt egenkapital2 %100 000 krOpptjent egenkapital66 %3,74 mill krKortsiktig gjeld32 %1,81 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader13,58 mill kr
Finansinntekter27 152 kr
Finanskostnader103 342 kr
Netto finans−76 190 kr
Ordinært resultat før skatt−537 008 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202513,12 mill kr−460 818 kr−442 546 kr5,65 mill kr3,84 mill kr1,81 mill kr
202413,82 mill kr1,51 mill kr1,21 mill kr8,62 mill kr5,79 mill kr2,84 mill kr
202313,56 mill kr1,08 mill kr869 809 kr6,82 mill kr4,58 mill kr2,24 mill kr
202214,46 mill kr1,90 mill kr1,51 mill kr8,35 mill kr4,31 mill kr4,14 mill kr
202112,01 mill kr1,35 mill kr1,07 mill kr5,36 mill kr2,80 mill kr2,66 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 42 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 44 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 19.01.2026
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 19.01.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 10.04.2019
Regnskapsfører
repr. SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 11.11.2015
Revisor
repr. NORDNORSK REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

3 nye · 1 endret eierandel

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Frank StørkersenPersonOrdinære aksjer70.0 %70
Andreas StørkersenPersonOrdinære aksjer10.0 %10
Daniel StørkersenPersonOrdinære aksjer10.0 %10
Norsk Klima ASSelskapOrdinære aksjer10.0 %10

4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Rørleggermester Frank Størkesen ASBEDRRørleggerarbeidVågan8

Kunngjøringer30

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Adresse:Nybyveien 27→Vorsetøyveien 20
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Bransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
  4. Endring i roller og styre
  5. Selskapsopplysninger oppdatert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 42,5 % av driftsinntektene — 7,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-3,5 %4,4 %
Resultatmargin-3,4 %3,6 %
Egenkapitalandel68,0 %40,7 %
Likviditetsgrad3,031,63
Gjeldsgrad0,471,09
Egenkapitalrentabilitet-11,5 %15,2 %
Omsetningsvekst (siste år)-5,1 %+1,1 %
Omsetning per ansatt1,64 mill kr1,75 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad40,1 %42,1 %
Lønnskostnad42,5 %34,9 %
Annen driftskostnad20,9 %14,8 %
Avskrivninger0,0 %1,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godkjenninger og registre

Rørleggermester Frank Størkersen AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.

Gyldig til 14. feb. 2028
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
ProsjekterendeSanitærinstallasjoner1
UtførendeSanitærinstallasjoner2
UtførendeSlukkeinstallasjoner2
UtførendeVarme- og kuldeinstallasjoner2
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Investeringer

RØRLEGGERMESTER FRANK STØRKERSEN AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Rørkjøp ASLier0.1 %20152025Aktiv
Lofotpils ASVågan0.0 %20152025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Spørsmål og svar om Rørleggermester Frank Størkersen AS

Hvor stor er bransjen Rørleggermester Frank Størkersen AS tilhører?

Rørleggermester Frank Størkersen AS er ett av 11 selskaper innen rørleggerarbeid i Vågan, og ett av 4 968 på landsbasis.

Hvor lenge har Rørleggermester Frank Størkersen AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Rørleggermester Frank Størkersen AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 79 % av selskapene.

Hvordan er lønnsomheten til Rørleggermester Frank Størkersen AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for rørleggerarbeid er en driftsmargin på 4,4 %. Rørleggermester Frank Størkersen AS lå på −3,5 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hva er statusen til Rørleggermester Frank Størkersen AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rørleggermester Frank Størkersen AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Rørleggermester Frank Størkersen AS?

Andreas Størkersen er registrert som daglig leder i Rørleggermester Frank Størkersen AS.

Hvem eier Rørleggermester Frank Størkersen AS?

Rørleggermester Frank Størkersen AS eies i hovedsak av Frank Størkersen (70 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Rørleggermester Frank Størkersen AS med overskudd?

I 2025 omsatte Rørleggermester Frank Størkersen AS for 13,12 mill kr, ned 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 442 546 kr.

Hvor solid er økonomien i Rørleggermester Frank Størkersen AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Rørleggermester Frank Størkersen AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvor mange jobber i Rørleggermester Frank Størkersen AS?

Det er registrert 8 ansatte i Rørleggermester Frank Størkersen AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Rørleggermester Frank Størkersen AS?

I Enhetsregisteret er Rørleggermester Frank Størkersen AS registrert med regnskapsfører Sparebank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS og revisor Nordnorsk Revisjon AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Nordland