- Omsetning
- 1,8 mill
- −17,6 %
- Resultat
- 457 025
- −5,8 %
Om Reach AS
Reach AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Mats Røssland er styrets leder. I 2025 hadde Reach AS en omsetning på 1,77 mill kr, en nedgang på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 457 025 kr. Egenkapitalen var −1,52 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Inger Anna Maria Laxheim med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 831 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Bergen, og ett av 31 917 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet og formål
Konsulenttjenester innen administrativ og organisasjonsteknisk tjenesteyting, investeringer i eiendom og verdipapir, samt hva herved står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/988399221
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988399221" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988399221",
"name": "REACH AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "70.200",
"nace_desc": "Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988399221" })Spør AI-assistenten
Når ble Reach AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Reach AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Reach AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −17,6 % fra 2024 · +2 166,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,77 mill kr | 828 305 kr | 457 025 kr | 1,05 mill kr | −1,52 mill kr | 2,57 mill kr |
| 2024 | 2,15 mill kr | 725 763 kr | 484 909 kr | 1,38 mill kr | −1,98 mill kr | 3,35 mill kr |
| 2023 | 1,55 mill kr | 607 461 kr | −235 167 kr | 1,67 mill kr | −2,46 mill kr | 4,13 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −16 141 kr | −6 953 kr | 1,30 mill kr | −2,22 mill kr | 3,52 mill kr |
| 2021 | 78 000 kr | −119 681 kr | −3,63 mill kr | 1,40 mill kr | −2,22 mill kr | 3,62 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/988399221/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988399221/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988399221",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1767972,
"operating_profit": 828305,
"net_profit": 457025,
"equity": -1518087,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2146237,
"operating_profit": 725763,
"net_profit": 484909,
"equity": -1975111,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988399221" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Reach AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Reach AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Reach AS de siste årene.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 16.06.2023Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/988399221/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988399221/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988399221",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988399221" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Reach AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Reach AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Unshakeable Ab50 %
- Inger Anna Maria Laxheim100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Inger Anna Maria Laxheim | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
| Unshakeable Ab | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988399221/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988399221/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988399221",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "UNSHAKEABLE AB", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988399221" })Spør AI-assistenten
Er Reach AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Reach AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Reach AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Reach AS | BEDR | Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning | Bergen | − |
Kunngjøringer50
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.1.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2023 | Styre ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.3.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 28.3.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 28.3.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.12.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988399221/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988399221/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988399221",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-01-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988399221" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Reach AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Reach AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Reach AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -144,7 % | 63,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,47 | 2,10 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -17,6 % | -1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988399221/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988399221/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988399221",
"nace_code": "70.200",
"industry_count": 16836,
"revenue": { "value": 1767972, "percentile": 0.8243 },
"operating_margin": { "value": 0.4685, "percentile": 0.7626 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988399221" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Reach AS på i bransjen?
Hvor ligger Reach AS blant de 16836 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Reach AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
REACH AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Apex It AS | Trondheim | 0,9 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Reach AS
Hvor stor er bransjen Reach AS tilhører?
Reach AS er ett av 1 831 selskaper innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Bergen, og ett av 31 917 på landsbasis.
Hvor lenge har Reach AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Reach AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 88 % av selskapene.
Hvilken status har Reach AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Reach AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Reach AS med?
Reach AS er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (næringskode 70.200). Registrert aktivitet: Konsulenttjenester innen administrativ og organisasjonsteknisk tjenesteyting, investeringer i eiendom og verdipapir, samt hva herved står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Reach AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Reach AS?
Største aksjonær i Reach AS er Inger Anna Maria Laxheim med 50 % av aksjene, fulgt av Unshakeable Ab (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Reach AS med overskudd?
I 2025 omsatte Reach AS for 1,77 mill kr, ned 18 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 457 025 kr.
Hvor lønnsom er driften i Reach AS?
Driftsresultatet for 2025 var 828 305 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Reach AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Reach AS er 100 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hva er nettsiden til Reach AS?
Registrert nettside for Reach AS er www.reach.as. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.