Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

H. M. Stavseth & Co. AS

Org.nr 988214337
Omsetning
0
2025
Resultat
81 652
−12,2 %
Mer

Om H. M. Stavseth & Co. AS

H. M. Stavseth & Co. AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillehammer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Harald Morten Stavseth er daglig leder, og Harald Morten Stavseth er styreleder. I 2025 hadde H. M. Stavseth & Co. AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 81 652 kr. Egenkapitalen var 2,38 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Harald Morten Stavseth med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 60 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Lillehammer, og ett av 14 173 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).

Aktivitet

Kjøp/salg og drift av fast eiendom og verdipapirer, herunder være deltaker i andre foretak med lignende virksomhet.

Formål

Kjøp, salg og drift av fast eiendom og vedipapirer, herunder deltagelse i andre foretak med lignende virksomhet.

API og MCPGET /company/988214337

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988214337" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988214337",
  "name": "H. M. STAVSETH & CO. AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.110",
  "nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "LILLEHAMMER", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "988214337" })

Spør AI-assistenten

  • Er H. M. Stavseth & Co. AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver H. M. Stavseth & Co. AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over H. M. Stavseth & Co. AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−15 995 kr81 652 kr2,41 mill kr2,38 mill kr31 009 kr
20240 kr−47 037 kr92 945 kr3,07 mill kr3,03 mill kr30 737 kr
20230 kr−26 587 kr115 150 kr4,25 mill kr4,24 mill kr7 737 kr
20220 kr−39 072 kr−38 988 kr5,07 mill kr5,03 mill kr48 544 kr
20210 kr−102 324 kr5,78 mill kr6,32 mill kr6,32 mill kr434 kr

Balanse

2025
Eiendeler2,41 mill kr
Anleggsmidler6 %140 000 krOmløpsmidler94 %2,27 mill kr
Egenkapital og gjeld2,41 mill kr
Innskutt egenkapital4 %100 000 krOpptjent egenkapital95 %2,28 mill krKortsiktig gjeld1 %31 009 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader15 995 kr
Finansinntekter97 646 kr
Netto finans97 646 kr
Ordinært resultat før skatt81 652 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

For 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 94 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/988214337/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988214337/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988214337",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -15995, "net_profit": 81652, "equity": 2378670, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -47037, "net_profit": 92945, "equity": 3034519, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "988214337" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til H. M. Stavseth & Co. AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til H. M. Stavseth & Co. AS i 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til H. M. Stavseth & Co. AS de siste årene.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 25.05.2005
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 11.02.2015
Styrets lederSignaturProkura
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 27.06.2012
Regnskapsfører
repr. REGNSKAPSFØRER'N ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/988214337/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988214337/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988214337",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "988214337" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for H. M. Stavseth & Co. AS?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har H. M. Stavseth & Co. AS?
  • List alle roller i H. M. Stavseth & Co. AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Harald Morten StavsethPersonOrdinære aksjer100,0 %100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/988214337/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988214337/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988214337",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "988214337" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier H. M. Stavseth & Co. AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor mange aksjonærer har H. M. Stavseth & Co. AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Kunngjøringer26

API og MCPGET /company/988214337/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988214337/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988214337",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988214337" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for H. M. Stavseth & Co. AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble H. M. Stavseth & Co. AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte H. M. Stavseth & Co. AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel98,7 %49,8 %
Likviditetsgrad73,192,51
Gjeldsgrad0,010,38
Egenkapitalrentabilitet3,4 %1,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/988214337/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/988214337/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "988214337",
  "nace_code": "68.110",
  "industry_count": 12528,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0031 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "988214337" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger H. M. Stavseth & Co. AS blant de 12528 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til H. M. Stavseth & Co. AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er H. M. Stavseth & Co. AS blant de største selskapene innen kjøp og salg av egen fast eiendom?

Investeringer

H. M. STAVSETH & CO. AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Columbarium ASSandefjord50,0 %20242025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Også i Lillehammer

1 000+ til i Lillehammer →

Spørsmål og svar om H. M. Stavseth & Co. AS

Hvor stor er bransjen H. M. Stavseth & Co. AS tilhører?

H. M. Stavseth & Co. AS er ett av 60 selskaper innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Lillehammer, og ett av 14 173 på landsbasis.

Hvor lenge har H. M. Stavseth & Co. AS eksistert sammenlignet med bransjen?

H. M. Stavseth & Co. AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 88 % av selskapene.

Er H. M. Stavseth & Co. AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for H. M. Stavseth & Co. AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken bransje tilhører H. M. Stavseth & Co. AS?

H. M. Stavseth & Co. AS er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom (næringskode 68.110). Registrert aktivitet: Kjøp/salg og drift av fast eiendom og verdipapirer, herunder være deltaker i andre foretak med lignende virksomhet.

Hvem leder H. M. Stavseth & Co. AS?

Harald Morten Stavseth er registrert som daglig leder i H. M. Stavseth & Co. AS.

Hvem eier H. M. Stavseth & Co. AS?

H. M. Stavseth & Co. AS eies i hovedsak av Harald Morten Stavseth (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går H. M. Stavseth & Co. AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 2,38 mill kr ved årsslutt.

Hvor stor aksjekapital har H. M. Stavseth & Co. AS?

Den registrerte aksjekapitalen i H. M. Stavseth & Co. AS er 100 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvilken regnskapsfører bruker H. M. Stavseth & Co. AS?

I Enhetsregisteret er H. M. Stavseth & Co. AS registrert med regnskapsfører Regnskapsfører'n AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet