- Omsetning
- 3,3 mill
- −10,5 %
- Resultat
- 413 307
- +3,7 %
Om Plan Og Oppmåling Valdres AS
Plan Og Oppmåling Valdres AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Arkitektvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Erling Aasen er daglig leder, og Nikolai Øyhus er styreleder. I 2025 hadde Plan Og Oppmåling Valdres AS en omsetning på 3,29 mill kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 413 307 kr. Egenkapitalen var 2,48 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Erling Aasen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen arkitektvirksomhet i Nord-Aurdal, og ett av 4 255 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Konsulentvirksomhet og rådgivende tjenester innenfor plan- og oppmålingsarbeid, samt virksomhet som er forbundet med dette. Videre skal selskapet kunne delta i andre selskaper.
API og MCPGET /company/988102431
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988102431" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988102431",
"name": "PLAN OG OPPMÅLING VALDRES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.110",
"nace_desc": "Arkitektvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "988102431" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Plan Og Oppmåling Valdres AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Plan Og Oppmåling Valdres AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Nord-Aurdal holder Plan Og Oppmåling Valdres AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −10,5 % fra 2024 · −30,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,29 mill kr | 501 833 kr | 413 307 kr | 3,56 mill kr | 2,48 mill kr | 1,08 mill kr |
| 2024 | 3,67 mill kr | 494 420 kr | 398 612 kr | 4,52 mill kr | 2,34 mill kr | 2,19 mill kr |
| 2023 | 3,54 mill kr | 428 214 kr | 333 671 kr | 4,79 mill kr | 4,04 mill kr | 751 988 kr |
| 2022 | 5,13 mill kr | 1,23 mill kr | 960 473 kr | 6,08 mill kr | 3,70 mill kr | 2,38 mill kr |
| 2021 | 4,74 mill kr | 1,21 mill kr | 954 501 kr | 7,64 mill kr | 4,74 mill kr | 2,90 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 50 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 54 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/988102431/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988102431/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988102431",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3286038,
"operating_profit": 501833,
"net_profit": 413307,
"equity": 2478329,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3671179,
"operating_profit": 494420,
"net_profit": 398612,
"equity": 2335022,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "988102431" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Plan Og Oppmåling Valdres AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Plan Og Oppmåling Valdres AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Plan Og Oppmåling Valdres AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 19.04.2005Styre
3Sist endret 30.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 26.01.2018API og MCPGET /company/988102431/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988102431/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988102431",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "988102431" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Plan Og Oppmåling Valdres AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Plan Og Oppmåling Valdres AS?
Hvem er regnskapsfører for Plan Og Oppmåling Valdres AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Byggteknikk Valdres AShadde 16 %
- Erling Aasen84 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Erling Aasen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 200 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/988102431/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988102431/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988102431",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "988102431" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Plan Og Oppmåling Valdres AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Plan Og Oppmåling Valdres AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Plan Og Oppmåling Valdres AS | BEDR | Arkitektvirksomhet | Nord-Aurdal | − |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Styre ↗ |
| 2.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.1.2021 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 4.1.2021 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/988102431/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988102431/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988102431",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "988102431" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Plan Og Oppmåling Valdres AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Plan Og Oppmåling Valdres AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Plan Og Oppmåling Valdres AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Dag Reidar Magnussen(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 49,6 % av driftsinntektene — 16,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,3 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | 12,6 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 69,6 % | 41,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,70 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,44 | 0,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,7 % | 12,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -10,5 % | +1,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,2 % | 5,4 % |
| Lønnskostnad | 49,6 % | 66,4 % |
| Annen driftskostnad | 29,2 % | 17,2 % |
| Avskrivninger | 5,8 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/988102431/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/988102431/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "988102431",
"nace_code": "71.110",
"industry_count": 1749,
"revenue": { "value": 3286038, "percentile": 0.7484 },
"operating_margin": { "value": 0.1527, "percentile": 0.7605 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "988102431" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Plan Og Oppmåling Valdres AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Plan Og Oppmåling Valdres AS blant de største selskapene innen arkitektvirksomhet?
Hvor solid er Plan Og Oppmåling Valdres AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Plan Og Oppmåling Valdres AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Plan Og Oppmåling Valdres AS?
Det er registrert 4 255 selskaper i Norge innen arkitektvirksomhet, hvorav 3 i Nord-Aurdal.
Er Plan Og Oppmåling Valdres AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 81 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 84 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Plan Og Oppmåling Valdres AS i Enhetsregisteret?
Plan Og Oppmåling Valdres AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Plan Og Oppmåling Valdres AS med?
Plan Og Oppmåling Valdres AS driver innen arkitektvirksomhet, med NACE-kode 71.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Konsulentvirksomhet og rådgivende tjenester innenfor plan- og oppmålingsarbeid, samt virksomhet som er forbundet med dette.
Hvem er daglig leder i Plan Og Oppmåling Valdres AS?
Daglig leder i Plan Og Oppmåling Valdres AS er Erling Aasen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Plan Og Oppmåling Valdres AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Erling Aasen største eier i Plan Og Oppmåling Valdres AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Plan Og Oppmåling Valdres AS?
I 2025 omsatte Plan Og Oppmåling Valdres AS for 3,29 mill kr, ned 10 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 413 307 kr.
Hva er driftsresultatet til Plan Og Oppmåling Valdres AS?
I 2025 hadde Plan Og Oppmåling Valdres AS et driftsresultat på 501 833 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 15,3 %.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Plan Og Oppmåling Valdres AS?
I Enhetsregisteret har Plan Og Oppmåling Valdres AS registrert nettsiden Pov.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Er Plan Og Oppmåling Valdres AS registrert i MVA-registeret?
Plan Og Oppmåling Valdres AS er registrert i MVA-registeret (siden 2005) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.