Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS
- Omsetning
- 5,4 mill
- −13,5 %
- Resultat
- 1,2 mill
- 7 års regnskap
Om Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS
Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Amir Ehsan Taghizadeh Khorshidi er styrets leder. I 2025 hadde Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS en omsetning på 5,35 mill kr, en nedgang på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,16 mill kr. Egenkapitalen var 2,41 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ftk Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 262 innen tannlegetjenester i Oslo, og ett av 5 989 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Tannlegepraksis samt eiendomsinvesteringer.
Formål
Tannlegepraksis i Tidemansgate samt eiendomsinvesteringer, samt annet som hører naturlig hertil.
API og MCPGET /company/987822171
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987822171" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987822171",
"name": "TANNLEGEKONTORET I TIDEMANSGATE 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987822171" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −13,5 % fra 2024 · +60,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,35 mill kr | 1,24 mill kr | 1,16 mill kr | 2,98 mill kr | 2,41 mill kr | 568 413 kr |
| 2024 | 6,18 mill kr | −135 127 kr | −109 127 kr | 1,97 mill kr | 1,22 mill kr | 753 717 kr |
| 2023 | 5,90 mill kr | 923 351 kr | 866 051 kr | 2,02 mill kr | 1,33 mill kr | 694 574 kr |
| 2022 | 3,35 mill kr | 88 833 kr | 68 270 kr | 771 113 kr | 463 981 kr | 307 132 kr |
| 2021 | 3,34 mill kr | 379 479 kr | 387 837 kr | 570 728 kr | 395 711 kr | 175 017 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/987822171/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987822171/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987822171",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5351009,
"operating_profit": 1236711,
"net_profit": 1158772,
"equity": 2410203,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6183749,
"operating_profit": -135127,
"net_profit": -109127,
"equity": 1220905,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987822171" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS per år.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 02.06.2021API og MCPGET /company/987822171/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987822171/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987822171",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987822171" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ftk Holding AS100 %
- Jens Michael Dreyerhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ftk Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/987822171/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987822171/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987822171",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FTK HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "987822171" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS eier Ftk Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/987822171/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987822171/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987822171",
"chain": [
{ "org_no": "924720549", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "987822171", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "987822171" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS | BEDR | Tannlegetjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2021 | Daglig leder ↗ |
| 2.6.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987822171/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987822171/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987822171",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-09-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987822171" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 0,4 % av driftsinntektene — 35,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 23,1 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 21,7 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 80,9 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,43 | 1,74 |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 48,1 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -13,5 % | +3,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 38,6 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 0,4 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 18,8 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987822171/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987822171/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987822171",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2221,
"revenue": { "value": 5351009, "percentile": 0.6995 },
"operating_margin": { "value": 0.2311, "percentile": 0.696 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987822171" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Hvor solid er Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+4 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS
Hvor stor er bransjen Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS tilhører?
Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS er ett av 1 262 selskaper innen tannlegetjenester i Oslo, og ett av 5 989 på landsbasis.
Hvor lenge har Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS ble etablert i 2004 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 82 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for tannlegetjenester er en driftsmargin på 12 %. Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS lå på 23,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS?
Organisasjonsformen til Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS?
Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS eies i hovedsak av Ftk Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS med overskudd?
Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS hadde i 2025 en omsetning på 5,35 mill kr og et overskudd på 1,16 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Tannlegekontoret I Tidemansgate 2 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,24 mill kr (driftsmargin 23,1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.