Macci 1 AS
- Omsetning
- 44,9 mill
- +12,2 %
- Resultat
- −1,2 mill
- −299 %
- Ansatte
- 52
- +5 siden mars
Om Macci 1 AS
Macci 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bodø, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Torben Hartvigsen er daglig leder, og Torben Hartvigsen er styreleder. I 2024 hadde Macci 1 AS en omsetning på 44,88 mill kr, en økning på 12 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 1,19 mill kr. Egenkapitalen var 7,35 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Torben Hartvigsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 34 innen detaljhandel med klær i Bodø, og ett av 5 460 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Handel med klær og sko og tilhøende artikler.
Formål
Handel med klær, sko og andre naturlig tilhørende artikler.
API og MCPGET /company/987633549
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987633549" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987633549",
"name": "MACCI 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.710",
"nace_desc": "Detaljhandel med klær",
"employees": 52,
"address": { "municipality": "BODØ", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987633549" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Macci 1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Macci 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bodø holder Macci 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +12,2 % fra 2023 · +10,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 44,88 mill kr | −710 263 kr | −1,19 mill kr | 24,53 mill kr | 7,35 mill kr | 17,19 mill kr |
| 2023 | 40,01 mill kr | 980 295 kr | 598 124 kr | 22,46 mill kr | 8,54 mill kr | 13,93 mill kr |
| 2022 | 39,10 mill kr | 1,58 mill kr | 1,65 mill kr | 28,17 mill kr | 19,68 mill kr | 8,50 mill kr |
| 2021 | 42,24 mill kr | 3,59 mill kr | 3,37 mill kr | 24,33 mill kr | 18,03 mill kr | 6,29 mill kr |
| 2020 | 40,65 mill kr | 3,82 mill kr | 3,58 mill kr | 21,67 mill kr | 16,17 mill kr | 5,51 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/987633549/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987633549/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987633549",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 44880842,
"operating_profit": -710263,
"net_profit": -1190463,
"equity": 7346842,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 40008045,
"operating_profit": 980295,
"net_profit": 598124,
"equity": 8537305,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987633549" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Macci 1 AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Macci 1 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Macci 1 AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 12.03.2024Styre
1Sist endret 12.03.2024Regnskapsfører
1Sist endret 10.01.2023Revisor
1Sist endret 09.10.2026API og MCPGET /company/987633549/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987633549/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987633549",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987633549" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Macci 1 AS?
List alle roller i Macci 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Macci 1 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Tom Roger Michalsenhadde 46,6 %
- Liv Skagen Michalsenhadde 33,4 %
- Torben Hartvigsen20 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Torben Hartvigsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 192 294 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/987633549/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987633549/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987633549",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "987633549" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Macci 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Macci 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jack & Jones Fauske Avd 24 | BEDR | Detaljhandel med klær | Fauske | − |
| Macci Administrasjon | BEDR | Detaljhandel med klær | Bodø | − |
| Vero Moda Alti Harstad | BEDR | Detaljhandel med klær | Harstad | − |
| Vero Moda / Jack & Jones Svolvær | BEDR | Detaljhandel med klær | Vågan | 6 |
| Vm Jj Amfi Narvik Avd 15 | BEDR | Detaljhandel med klær | Narvik | − |
| Vm Jj City Nord Avd 10 | BEDR | Detaljhandel med klær | Bodø | 16 |
| Vm/jj Mo Avd 6 | BEDR | Detaljhandel med klær | Rana | 7 |
| Vm/jj Sortland Avd 26 | BEDR | Detaljhandel med klær | Sortland | 11 |
| Vw/j&j Kanebogen Avd 25 | BEDR | Detaljhandel med klær | Harstad | 10 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.10.2026 | Revisor ↗ |
| 15.9.2026 | Revisor ↗ |
| 29.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.3.2024 | Styre ↗ |
| 12.3.2024 | Daglig leder ↗ |
| 7.9.2023 | Kapital ↗ |
| 7.9.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.9.2023 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 16.3.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987633549/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987633549/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987633549",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-09", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-09-15", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987633549" })Spør AI-assistenten
Når ble Macci 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Macci 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Macci 1 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:48→52
- Endring i roller og styre+BODØ REVISJONSKONTOR AS(Revisor)
- Stilling utlystSesongmedarbeider søkes til vårt team i Svolvær
- Endring i roller og styre−BDO AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:47→48
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 24,1 % av driftsinntektene — 5,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,6 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | -2,7 % | 0,8 % |
| Egenkapitalandel | 29,9 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,30 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 2,34 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | -16,2 % | 5,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,2 % | +3,0 % |
| Omsetning per ansatt | 863 093,115 kr | 987 637,622 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 51,1 % | 53,2 % |
| Lønnskostnad | 24,0 % | 23,6 % |
| Annen driftskostnad | 24,1 % | 18,9 % |
| Avskrivninger | 2,4 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987633549/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987633549/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987633549",
"nace_code": "47.710",
"industry_count": 2629,
"revenue": { "value": 44880842, "percentile": 0.9613 },
"operating_margin": { "value": -0.0158, "percentile": 0.3754 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987633549" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Macci 1 AS blant de 2629 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Macci 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Macci 1 AS blant de største selskapene innen detaljhandel med klær?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Macci 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Macci 1 AS?
Det er registrert 5 460 selskaper i Norge innen detaljhandel med klær, hvorav 34 i Bodø.
Er Macci 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2004, som er lenger enn 86 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 58 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Macci 1 AS et aktivt selskap?
Macci 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Macci 1 AS?
Macci 1 AS driver innen detaljhandel med klær, med NACE-kode 47.710 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Handel med klær og sko og tilhøende artikler.
Hvem er daglig leder i Macci 1 AS?
Daglig leder i Macci 1 AS er Torben Hartvigsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Macci 1 AS?
Største aksjonær i Macci 1 AS er Torben Hartvigsen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Macci 1 AS?
Macci 1 AS hadde i 2024 en omsetning på 44,88 mill kr og et underskudd på 1,19 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mange ansatte har Macci 1 AS?
Macci 1 AS har 52 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.