Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stian Landbakk AS

Org.nr 987559500
Omsetning
88,8 mill
+0,5 %
Resultat
−340 816
−246,5 %
Ansatte
17
+3 siden mars
Mer

Om Stian Landbakk AS

Stian Landbakk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Stian Landbakk er daglig leder, og Stian Landbakk er styreleder. I 2025 hadde Stian Landbakk AS en omsetning på 88,83 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 340 816 kr. Egenkapitalen var 1,28 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stian Landbakk med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 58 innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Nordre Follo, og ett av 5 127 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (74 %).

Aktivitet og formål

Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter, å forstå drift av dagligvareforretning og annen virksomhet beslektet med denne.

API og MCPGET /company/987559500

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987559500" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987559500",
  "name": "STIAN LANDBAKK AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "47.110",
  "nace_desc": "Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler",
  "employees": 17,
  "address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "987559500" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Stian Landbakk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Stian Landbakk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Stian Landbakk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +0,5 % fra 2024 · +8,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202588,83 mill kr−315 085 kr−340 816 kr8,15 mill kr1,28 mill kr6,87 mill kr
202488,41 mill kr279 888 kr232 673 kr8,34 mill kr1,62 mill kr6,72 mill kr
202385,67 mill kr−21 183 kr7 686 kr8,74 mill kr1,39 mill kr7,35 mill kr
202277,79 mill kr684 617 kr546 584 kr9,18 mill kr1,38 mill kr7,80 mill kr
202181,73 mill kr506 657 kr395 370 kr8,90 mill kr1,34 mill kr7,56 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler8,15 mill kr
Anleggsmidler5 %386 066 krOmløpsmidler95 %7,77 mill kr
Egenkapital og gjeld8,15 mill kr
Innskutt egenkapital6 %500 000 krOpptjent egenkapital10 %784 041 krKortsiktig gjeld84 %6,87 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader89,14 mill kr
Finansinntekter40 612 kr
Finanskostnader1 201 kr
Netto finans39 411 kr
Ordinært resultat før skatt−275 674 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 83 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/987559500/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987559500/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987559500",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 88828276,
      "operating_profit": -315085,
      "net_profit": -340816,
      "equity": 1284041,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 88406972,
      "operating_profit": 279888,
      "net_profit": 232673,
      "equity": 1624857,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "987559500" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Stian Landbakk AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Stian Landbakk AS fra 2024 til 2025?
  • Hvor stort underskudd hadde Stian Landbakk AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 06.12.2004
Stian Landbakk(f. 1975)
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 06.12.2004
Stian Landbakk(f. 1975)
Styrets lederSignatur
Arnt Landbakk(f. 1954)
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 28.10.2015

Revisor

1Sist endret 19.08.2024
Revisor
repr. PRICEWATERHOUSECOOPERS ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/987559500/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987559500/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987559500",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "987559500" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Stian Landbakk AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Stian Landbakk AS?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stian Landbakk AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Stian LandbakkPersonOrdinære aksjer100,0 %500

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/987559500/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987559500/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987559500",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "987559500" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Stian Landbakk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Stian Landbakk AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Rema 1000 SkiBEDRDetaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidlerNordre Follo17

Kunngjøringer28

API og MCPGET /company/987559500/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987559500/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987559500",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987559500" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Stian Landbakk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Stian Landbakk AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Stian Landbakk AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:14→17
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:16→14
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:15→16
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:14→15
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 83,5 % av driftsinntektene — 9,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-0,4 %1,3 %
Resultatmargin-0,4 %1,1 %
Egenkapitalandel15,7 %26,7 %
Likviditetsgrad1,131,30
Gjeldsgrad5,351,95
Egenkapitalrentabilitet-26,5 %16,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+0,5 %+4,4 %
Omsetning per ansatt5,23 mill kr2,36 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad83,5 %74,2 %
Lønnskostnad7,4 %11,9 %
Annen driftskostnad9,2 %10,2 %
Avskrivninger0,2 %0,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/987559500/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987559500/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987559500",
  "nace_code": "47.110",
  "industry_count": 3545,
  "revenue": { "value": 88828276, "percentile": 0.881 },
  "operating_margin": { "value": -0.0035, "percentile": 0.2512 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "987559500" })

Spør AI-assistenten

  • Er Stian Landbakk AS blant de største selskapene innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler?
  • Hvor solid er Stian Landbakk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stian Landbakk AS på i bransjen?

Folk spør om Stian Landbakk AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stian Landbakk AS?

Det er registrert 5 127 selskaper i Norge innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler, hvorav 58 i Nordre Follo.

Er Stian Landbakk AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2004, som er lenger enn 77 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 77 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Stian Landbakk AS bedre enn andre i bransjen?

Stian Landbakk AS hadde en driftsmargin på −0,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 1,3 % for detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler.

Er Stian Landbakk AS et aktivt selskap?

Stian Landbakk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Stian Landbakk AS?

Daglig leder i Stian Landbakk AS er Stian Landbakk, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Stian Landbakk AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Stian Landbakk største eier i Stian Landbakk AS med 100 % av aksjene.

Hvordan går det økonomisk med Stian Landbakk AS?

Stian Landbakk AS hadde i 2025 en omsetning på 88,83 mill kr og et underskudd på 340 816 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er aksjekapitalen i Stian Landbakk AS?

Stian Landbakk AS har en registrert aksjekapital på 500 000 kr, fordelt på 500 aksjer.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus