Geveltseterveien SA
- Omsetning
- 108 330
- −10,1 %
- Resultat
- −71 616
- −1 029,2 %
Om Geveltseterveien SA
Geveltseterveien SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Øvre Eiker, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 1957 og har vært i drift i 69 år. Knut Kvale er daglig leder, og Knut Kvale er styreleder. I 2025 hadde Geveltseterveien SA en omsetning på 108 330 kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 71 616 kr. Egenkapitalen var −14 599 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 55 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Øvre Eiker, og ett av 12 876 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Skogsbilvei til bruk for utkjøring av tømmer samt til bruk for jegere.
Formål
Bygge og vedlikeholde skogsbilveien Geveltseterveien. Veglaget har som formål å redusere andelseiernes kostnader til uttransport av tømmer og å gjøre skog i vegens nytteområde tilgjengelig for aktiv skogforvaltning. Foretaket driver ikke ervervsvirksomhet. Overskudd skal føres tilbake til foretaket.
API og MCPGET /company/987543574
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987543574" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987543574",
"name": "GEVELTSETERVEIEN SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "68.320",
"nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ØVRE EIKER", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987543574" })Spør AI-assistenten
Hvor i Øvre Eiker holder Geveltseterveien SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Geveltseterveien SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Geveltseterveien SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −10,1 % fra 2024 · +4,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 108 330 kr | −91 829 kr | −71 616 kr | 25 399 kr | −14 599 kr | 39 998 kr |
| 2024 | 120 531 kr | 7 835 kr | 7 707 kr | 57 158 kr | 57 017 kr | 141 kr |
| 2023 | 91 284 kr | −30 198 kr | −30 300 kr | 65 053 kr | 49 310 kr | 15 743 kr |
| 2022 | 95 908 kr | −2 237 kr | −2 330 kr | 79 611 kr | 79 611 kr | 0 kr |
| 2021 | 103 469 kr | 43 378 kr | 49 073 kr | 83 584 kr | 81 941 kr | 1 643 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/987543574/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987543574/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987543574",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 108330, "operating_profit": -91829, "net_profit": -71616, "equity": -14599, … },
{ "year": 2024, "revenue": 120531, "operating_profit": 7835, "net_profit": 7707, "equity": 57017, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987543574" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Geveltseterveien SA per år.
Hvordan har omsetningen til Geveltseterveien SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Geveltseterveien SA i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 02.11.2025Styre
3Sist endret 23.12.2024API og MCPGET /company/987543574/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987543574/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987543574",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987543574" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Geveltseterveien SA?
List alle roller i Geveltseterveien SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Geveltseterveien SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Geveltseterveien SA | BEDR | Eiendomsforvaltning på oppdrag | Øvre Eiker | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.7.2026 | Signatur ↗ |
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.11.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.11.2025 | Daglig leder ↗ |
| 27.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.12.2024 | Styre ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987543574/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987543574/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987543574",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Vedtektsdato", … },
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Signatur", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987543574" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Geveltseterveien SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Geveltseterveien SA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Geveltseterveien SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−HAUG REGNSKAPSLAG SA(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -57,5 % | 45,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987543574/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987543574/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987543574",
"nace_code": "68.320",
"industry_count": 4183,
"revenue": { "value": 108330, "percentile": 0.377 },
"operating_margin": { "value": -0.8477, "percentile": 0.0877 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987543574" })Spør AI-assistenten
Er Geveltseterveien SA blant de største selskapene innen eiendomsforvaltning på oppdrag?
Hvor solid er Geveltseterveien SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Geveltseterveien SA på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Geveltseterveien SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Geveltseterveien SA?
Det er registrert 12 876 selskaper i Norge innen eiendomsforvaltning på oppdrag, hvorav 55 i Øvre Eiker.
Er Geveltseterveien SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1957, som er lenger enn 96 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 17 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Geveltseterveien SA?
Geveltseterveien SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Geveltseterveien SA?
Geveltseterveien SA driver innen eiendomsforvaltning på oppdrag, med NACE-kode 68.320 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Skogsbilvei til bruk for utkjøring av tømmer samt til bruk for jegere.
Hva slags selskap er Geveltseterveien SA?
Geveltseterveien SA er registrert som Samvirkeforetak (SA). Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.
Hvem er daglig leder i Geveltseterveien SA?
Daglig leder i Geveltseterveien SA er Knut Kvale, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hva er omsetningen til Geveltseterveien SA?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 108 330 kr, ned 10 % fra 2024. Egenkapitalen var −14 599 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Geveltseterveien SA?
Egenkapitalen i Geveltseterveien SA var −14 599 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −57,5 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Geveltseterveien SA?
Geveltseterveien SA er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Geveltseterveien SA?
Organisasjonsnummeret til Geveltseterveien SA er 987 543 574. Selskapet er registrert som Samvirkeforetak, med registreringsdato 04.01.2005.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.