Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Tjæralin AS

Org.nr 987470453www.tjaralin.no
Omsetning
92,9 mill
+17,5 %
Resultat
4,7 mill
7 års regnskap
Ansatte
10
+1 siden mars
Mer

Om Tjæralin AS

Tjæralin AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Thomas Angell er daglig leder, og Matteo Tisselli er styreleder. I 2025 hadde Tjæralin AS en omsetning på 92,87 mill kr, en økning på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,68 mill kr. Egenkapitalen var 19,90 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er San Marco Group SPA med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 28 innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Nordre Follo, og ett av 2 001 i Norge. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).

Aktivitet

Produksjon, varehandel, særlig med malingsprodukter, import, eksport konsulentvirksomhet og annen service og forretningsvirksomhet i inn- og utlandet, herunder deltagelse i andre selskaper.

Formål

Produksjon, varehandel, import, eksport, konsulentvirksomhet og annen service og forretningsvirksomhet i Norge og utlandet, herunder deltagelse i andre selskaper.

API og MCPGET /company/987470453

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987470453" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987470453",
  "name": "TJÆRALIN AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "46.830",
  "nace_desc": "Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr",
  "employees": 10,
  "address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "987470453" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Tjæralin AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Tjæralin AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Tjæralin AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +17,5 % fra 2024 · +32,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202592,87 mill kr5,10 mill kr4,68 mill kr45,52 mill kr19,90 mill kr25,62 mill kr
202479,04 mill kr−4,46 mill kr−5,92 mill kr36,19 mill kr4,62 mill kr31,56 mill kr
202371,74 mill kr−9,65 mill kr−12,30 mill kr31,08 mill kr10,54 mill kr20,54 mill kr
202265,35 mill kr−3,52 mill kr−3,63 mill kr35,24 mill kr22,84 mill kr12,41 mill kr
202169,86 mill kr4,63 mill kr4,21 mill kr41,80 mill kr26,47 mill kr15,34 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler45,52 mill kr
Anleggsmidler1 %522 606 krOmløpsmidler99 %45,00 mill kr
Egenkapital og gjeld45,52 mill kr
Innskutt egenkapital61 %27,74 mill krOpptjent egenkapital-17 %−7,84 mill krLangsiktig gjeld10 %4,43 mill krKortsiktig gjeld47 %21,19 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader87,77 mill kr
Finansinntekter2,38 mill kr
Finanskostnader2,79 mill kr
Netto finans−417 146 kr
Ordinært resultat før skatt4,68 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 54 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 11 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 63 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Rentekostnad til konsernselskaper
140 000 kr
API og MCPGET /company/987470453/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987470453/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987470453",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 92869988,
      "operating_profit": 5097213,
      "net_profit": 4680067,
      "equity": 19901297,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 79044727,
      "operating_profit": -4456355,
      "net_profit": -5916962,
      "equity": 4621230,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "987470453" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Tjæralin AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tjæralin AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tjæralin AS per år.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 12.04.2024
Thomas Angell(f. 1977)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

1Sist endret 21.09.2026
Matteo Tisselli(f. 1973)
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 12.01.2026
Regnskapsfører
repr. SPAREBANK 1 FORRETNINGSPARTNER ØSTLANDET ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 13.01.2005
Revisor
repr. PEDERSEN & SKOGHOLT ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/987470453/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987470453/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987470453",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "987470453" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Tjæralin AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Tjæralin AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Tjæralin AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
San Marco Group SPASelskapOrdinære aksjer100,0 %17 138 436

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/987470453/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987470453/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987470453",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SAN MARCO GROUP SPA", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "987470453" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Tjæralin AS eier San Marco Group SPA, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Tjæralin AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Tjæralin AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

San Marco Group SPAUtenlandsk · Italia
100,0 %

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Tjæralin ASBEDREngroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyrNordre Follo10

Kunngjøringer53

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/987470453/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987470453/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987470453",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-09-21", "type": "Styre", … },
    { "dato": "2026-05-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987470453" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Tjæralin AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Tjæralin AS sist endret?
  • Har Tjæralin AS endret aksjekapitalen de siste årene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +Matteo Tisselli(Styrets leder)−Massimiliano Bettinelli(Styrets leder)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:9→10
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Endring i aksjekapital

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 29,1 % av driftsinntektene — 16,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin5,5 %2,8 %
Resultatmargin5,0 %2,2 %
Egenkapitalandel43,7 %40,5 %
Likviditetsgrad2,121,58
Gjeldsgrad1,290,94
Egenkapitalrentabilitet23,5 %7,3 %
Omsetningsvekst (siste år)+17,5 %+4,7 %
Omsetning per ansatt9,29 mill kr3,72 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad54,2 %67,9 %
Lønnskostnad11,0 %15,4 %
Annen driftskostnad29,1 %12,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/987470453/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/987470453/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "987470453",
  "nace_code": "46.830",
  "industry_count": 1531,
  "revenue": { "value": 92869988, "percentile": 0.9198 },
  "operating_margin": { "value": 0.0549, "percentile": 0.6421 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "987470453" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Tjæralin AS blant de 1531 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Tjæralin AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Tjæralin AS blant de største selskapene innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr?

Immaterielle rettigheter

Tjæralin AS har 13 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.

TittelSøknadsnr.Reg.nr.StatusUtløp
Nordic Wall ↗202303050−Henlagt−
Nordic Ceiling ↗202303052−Henlagt−
Nordic Primer ↗202303054−Henlagt−
Nordic Finish ↗202303051−Henlagt−
Nordic Architectural ↗202303055−Henlagt−
Nordic Professional ↗202303056−Henlagt−
tjæralin ↗202307383327165Registrert8.6.2033
Tjæralin Nordic Finish ↗202307385327168Registrert8.6.2033
Tjæralin Nordic Primer ↗202307386327169Registrert8.6.2033
Tjæralin Nordic Professional ↗202307387327170Registrert8.6.2033

Kilde: Patentstyret

Godt å vite om Tjæralin AS

Hvor stor er bransjen Tjæralin AS tilhører?

Tjæralin AS er ett av 28 selskaper innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Nordre Follo, og ett av 2 001 på landsbasis.

Hvor lenge har Tjæralin AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Tjæralin AS ble etablert i 2004 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 75 % av selskapene.

Hvilken status har Tjæralin AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tjæralin AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken bransje tilhører Tjæralin AS?

Tjæralin AS er registrert i bransjen Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr (næringskode 46.830). Registrert aktivitet: Produksjon, varehandel, særlig med malingsprodukter, import, eksport konsulentvirksomhet og annen service og forretningsvirksomhet i inn- og utlandet, herunder deltagelse i andre selskaper.

Hvem leder Tjæralin AS?

Thomas Angell er registrert som daglig leder i Tjæralin AS.

Hvilke eiere står bak Tjæralin AS?

Største aksjonær i Tjæralin AS er San Marco Group SPA med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva omsatte Tjæralin AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 92,87 mill kr, opp 17 % fra 2024. Egenkapitalen var 19,90 mill kr ved årsslutt.

Hvor mye egenkapital har Tjæralin AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Tjæralin AS en egenkapital på 19,90 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 43,7 %.

Hvor stor aksjekapital har Tjæralin AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Tjæralin AS er 21,42 mill kr (17 138 436 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus