M2 Invest AS
Org.nr 987141980
Om M2 Invest AS
M2 Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Kjell Albert Lomme er styrets leder. I 2025 hadde M2 Invest AS en omsetning på 539 475 kr, en økning på 27 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 193 942 kr. Egenkapitalen var −2,11 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lomme & Co. AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 95 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Larvik, og ett av 12 868 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Investeringer og konsulentvirksomhet innen eiendom.
Formål
Investering i eiendom, aksjer og andre selskaper, samt relatert konsulentvirksomhet.
API og MCPGET /company/987141980
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987141980" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987141980",
"name": "M2 INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.320",
"nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987141980" })Spør AI-assistenten
Når ble M2 Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Larvik holder M2 Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er M2 Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 539 475 kr | −194 655 kr | −193 942 kr | 429 162 kr | −2,11 mill kr | 2,53 mill kr |
| 2024 | 424 198 kr | −35 327 kr | 32 173 kr | 391 732 kr | −1,91 mill kr | 2,30 mill kr |
| 2023 | 751 390 kr | 53 466 kr | 178 466 kr | 490 852 kr | −1,94 mill kr | 2,43 mill kr |
| 2022 | 334 365 kr | −60 465 kr | −60 465 kr | 467 809 kr | −2,12 mill kr | 2,59 mill kr |
| 2021 | 401 460 kr | −4 940 kr | −4 940 kr | 464 093 kr | −2,06 mill kr | 2,53 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 90 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 44 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/987141980/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987141980/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987141980",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 539475,
"operating_profit": -194655,
"net_profit": -193942,
"equity": -2105155,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 424198,
"operating_profit": -35327,
"net_profit": 32173,
"equity": -1911214,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987141980" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til M2 Invest AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde M2 Invest AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til M2 Invest AS de siste årene.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 27.11.2020API og MCPGET /company/987141980/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987141980/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987141980",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987141980" })Spør AI-assistenten
List alle roller i M2 Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i M2 Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Lomme & Co. AS100 %
- M2 Eiendom AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lomme & Co. AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/987141980/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987141980/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987141980",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LOMME & CO. AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "987141980" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av M2 Invest AS eier Lomme & Co. AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har M2 Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier M2 Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Lomme & Co. AS
2 selskaperDatterselskaper av M2 Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/987141980/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987141980/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987141980",
"chain": [
{ "org_no": "888569502", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "987141980", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "987141980" })Spør AI-assistenten
Hvem eier M2 Invest AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har M2 Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som M2 Invest AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| M2 Invest AS | BEDR | Eiendomsforvaltning på oppdrag | Larvik | − |
Kunngjøringer45
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.11.2020 | Styre ↗ |
| 28.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987141980/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987141980/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987141980",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-08", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987141980" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for M2 Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble M2 Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte M2 Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -490,5 % | 45,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,33 | 1,86 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987141980/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987141980/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987141980",
"nace_code": "68.320",
"industry_count": 4187,
"revenue": { "value": 539475, "percentile": 0.5268 },
"operating_margin": { "value": -0.3608, "percentile": 0.1358 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987141980" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger M2 Invest AS blant de 4187 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til M2 Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er M2 Invest AS blant de største selskapene innen eiendomsforvaltning på oppdrag?
Investeringer
M2 INVEST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| A&f Capital AS | Larvik | 91.0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om M2 Invest AS
Hvor stor er bransjen M2 Invest AS tilhører?
M2 Invest AS er ett av 95 selskaper innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Larvik, og ett av 12 868 på landsbasis.
Hvor lenge har M2 Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
M2 Invest AS ble etablert i 2004 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Er M2 Invest AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for M2 Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i M2 Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Lomme & Co. AS største eier i M2 Invest AS med 100 % av aksjene.
Går M2 Invest AS med overskudd?
M2 Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 539 475 kr og et underskudd på 193 942 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i M2 Invest AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har M2 Invest AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder M2 Invest AS til?
M2 Invest AS holder til i Fridtjof Nansens vei 10, 3269, LARVIK, i Larvik kommune i Vestfold.
Er M2 Invest AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2004. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.