- Omsetning
- 16,8 mill
- +1,8 %
- Resultat
- 5,2 mill
- +26,6 %
Om Rahma Islamic Relief Fund STI
Rahma Islamic Relief Fund STI er registrert som stiftelse med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Abdelhameed Ali Saeed Taha Elameen er daglig leder, og Noureddini Boukili er styreleder. I 2024 hadde Rahma Islamic Relief Fund STI en omsetning på 16,83 mill kr, en økning på 2 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 5,19 mill kr. Egenkapitalen var 18,03 mill kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 8 732 innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Oslo, og ett av 74 348 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Veldedighetsarbeid. Hjelpe mennesker rammet av naturkatastrofer og andre livstragedier.
API og MCPGET /company/987052244
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987052244" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987052244",
"name": "RAHMA ISLAMIC RELIEF FUND STI",
"org_form": "STI",
"nace_code": "94.992",
"nace_desc": "Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987052244" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Rahma Islamic Relief Fund STI: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Rahma Islamic Relief Fund STI registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Rahma Islamic Relief Fund STI stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +1,8 % fra 2023 · +100,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 16,83 mill kr | 5,13 mill kr | 5,19 mill kr | 18,35 mill kr | 18,03 mill kr | 318 925 kr |
| 2023 | 16,52 mill kr | 4,19 mill kr | 4,10 mill kr | 13,16 mill kr | 12,84 mill kr | 317 653 kr |
| 2022 | 14,37 mill kr | 3,31 mill kr | 3,30 mill kr | 9,06 mill kr | 8,74 mill kr | 317 822 kr |
| 2021 | 9,93 mill kr | 1,25 mill kr | 1,24 mill kr | 5,77 mill kr | 5,45 mill kr | 326 783 kr |
| 2020 | 8,40 mill kr | −1,83 mill kr | −1,80 mill kr | 4,47 mill kr | 4,20 mill kr | 270 758 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 88 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/987052244/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987052244/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987052244",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 16825446,
"operating_profit": 5131254,
"net_profit": 5189804,
"equity": 18033098,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 16520383,
"operating_profit": 4186675,
"net_profit": 4098541,
"equity": 12843294,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987052244" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Rahma Islamic Relief Fund STI utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Rahma Islamic Relief Fund STI i 2024?
Hvor mye vokste omsetningen til Rahma Islamic Relief Fund STI fra 2023 til 2024?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 25.06.2012Styre
4Sist endret 27.01.2026Regnskapsfører
1Sist endret 11.12.2025Revisor
1Sist endret 26.09.2012API og MCPGET /company/987052244/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987052244/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987052244",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987052244" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Rahma Islamic Relief Fund STI?
Hvem er daglig leder og styreleder i Rahma Islamic Relief Fund STI?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Rahma Islamic Relief Fund STI?
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.1.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.1.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987052244/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987052244/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987052244",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987052244" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Rahma Islamic Relief Fund STI i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rahma Islamic Relief Fund STI sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rahma Islamic Relief Fund STI sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 5,2 % av driftsinntektene — 31,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 30,5 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 30,8 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 98,3 % | 87,8 % |
| Likviditetsgrad | 57,29 | 4,19 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,8 % | 4,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,8 % | +4,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 5,2 % | 36,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987052244/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987052244/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987052244",
"nace_code": "94.992",
"industry_count": 2104,
"revenue": { "value": 16825446, "percentile": 0.9249 },
"operating_margin": { "value": 0.305, "percentile": 0.833 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987052244" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Rahma Islamic Relief Fund STI sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rahma Islamic Relief Fund STI på i bransjen?
Hvor ligger Rahma Islamic Relief Fund STI blant de 2104 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Rahma Islamic Relief Fund STI
Hvor stor er bransjen Rahma Islamic Relief Fund STI tilhører?
Rahma Islamic Relief Fund STI er ett av 8 732 selskaper innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Oslo, og ett av 74 348 på landsbasis.
Hvor lenge har Rahma Islamic Relief Fund STI eksistert sammenlignet med bransjen?
Rahma Islamic Relief Fund STI ble etablert i 2004 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Rahma Islamic Relief Fund STI sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers er en driftsmargin på 2,6 %. Rahma Islamic Relief Fund STI lå på 30,5 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Rahma Islamic Relief Fund STI i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Stiftelse. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rahma Islamic Relief Fund STI i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Rahma Islamic Relief Fund STI med?
Rahma Islamic Relief Fund STI er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (næringskode 94.992). Registrert aktivitet: Veldedighetsarbeid. Hjelpe mennesker rammet av naturkatastrofer og andre livstragedier.
Hvem leder Rahma Islamic Relief Fund STI?
Abdelhameed Ali Saeed Taha Elameen er registrert som daglig leder i Rahma Islamic Relief Fund STI.
Går Rahma Islamic Relief Fund STI med overskudd?
I 2024 omsatte Rahma Islamic Relief Fund STI for 16,83 mill kr, opp 2 % fra 2023. Årsresultatet ble et overskudd på 5,19 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Rahma Islamic Relief Fund STI?
Driftsresultatet for 2024 var 5,13 mill kr (driftsmargin 30,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Rahma Islamic Relief Fund STI?
Basert på regnskapstallene for 2024 har Rahma Islamic Relief Fund STI økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hva er nettsiden til Rahma Islamic Relief Fund STI?
Registrert nettside for Rahma Islamic Relief Fund STI er www.rahmarelief.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.