- Omsetning
- 3,6 mill
- +14,5 %
- Resultat
- 575 189
- +292,4 %
Om Sandnes Golfklubb
Sandnes Golfklubb er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Anita Gil er daglig leder, og Anne Torunn Espedal Olsen er styreleder. I 2025 hadde Sandnes Golfklubb en omsetning på 3,60 mill kr, en økning på 15 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 575 189 kr. Egenkapitalen var 1,13 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 124 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Sandnes, og ett av 14 046 i Norge. Det ble etablert samme år som 171 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Golfklubb/ Idrettslag
API og MCPGET /company/987037296
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987037296" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987037296",
"name": "SANDNES GOLFKLUBB",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987037296" })Spør AI-assistenten
Er Sandnes Golfklubb registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sandnes Golfklubb med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sandnes Golfklubb: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2022–2025 · +14,5 % fra 2024 · +33,3 % over 3 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,60 mill kr | 553 832 kr | 575 189 kr | 2,11 mill kr | 1,13 mill kr | 982 175 kr |
| 2024 | 3,14 mill kr | 131 882 kr | 146 594 kr | 1,52 mill kr | 555 424 kr | 965 400 kr |
| 2023 | 2,78 mill kr | −7 899 kr | −2 236 kr | 1,19 mill kr | 408 830 kr | 778 765 kr |
| 2022 | 2,70 mill kr | 153 085 kr | 156 465 kr | 1,05 mill kr | 411 066 kr | 642 509 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 57 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 27 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 98 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.
API og MCPGET /company/987037296/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987037296/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987037296",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3596792,
"operating_profit": 553832,
"net_profit": 575189,
"equity": 1130613,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3140408,
"operating_profit": 131882,
"net_profit": 146594,
"equity": 555424,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987037296" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sandnes Golfklubb per år.
Hvordan har omsetningen til Sandnes Golfklubb utviklet seg fra 2022 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sandnes Golfklubb i 2025?
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 12.05.2022Styre
6Sist endret 08.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 02.11.2026Revisor
1Sist endret 15.02.2011API og MCPGET /company/987037296/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987037296/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987037296",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987037296" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Sandnes Golfklubb?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Sandnes Golfklubb?
List alle roller i Sandnes Golfklubb: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sandnes Golfklubb | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Sandnes | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.1.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.1.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.1.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.1.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.4.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.3.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.3.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987037296/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987037296/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987037296",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-01-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-01-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987037296" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sandnes Golfklubb sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Sandnes Golfklubb i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sandnes Golfklubb sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−DATAPLAN ALPHA AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+Anne Torunn Espedal Olsen(Styrets leder)+Endre Westersjø Bru(Varamedlem)+Silje Marie Strandberg(Styremedlem)−Anne Torunn Espedal Olsen(Styremedlem)−Jan Ellevset(Styremedlem)−John Prestegård(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 57,5 % av driftsinntektene — 17,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,4 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 16,0 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 53,5 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,15 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 0,87 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 50,9 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +14,5 % | +6,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 27,1 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 57,5 % | 40,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987037296/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987037296/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987037296",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 3596792, "percentile": 0.5753 },
"operating_margin": { "value": 0.154, "percentile": 0.7647 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987037296" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sandnes Golfklubb blant de 824 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sandnes Golfklubb sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sandnes Golfklubb blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Sandnes Golfklubb
Hvor stor er bransjen Sandnes Golfklubb tilhører?
Sandnes Golfklubb er ett av 124 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Sandnes, og ett av 14 046 på landsbasis.
Hvor lenge har Sandnes Golfklubb eksistert sammenlignet med bransjen?
Sandnes Golfklubb ble etablert i 2004 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 45 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Sandnes Golfklubb i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sandnes Golfklubb i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Sandnes Golfklubb?
Anita Gil er registrert som daglig leder i Sandnes Golfklubb.
Går Sandnes Golfklubb med overskudd?
Sandnes Golfklubb hadde i 2025 en omsetning på 3,60 mill kr og et overskudd på 575 189 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Sandnes Golfklubb?
Ved utgangen av 2025 hadde Sandnes Golfklubb en egenkapital på 1,13 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 53,5 %.
Hva er nettsiden til Sandnes Golfklubb?
Registrert nettside for Sandnes Golfklubb er www.sandnesgolfklubb.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Sandnes Golfklubb?
I Enhetsregisteret er Sandnes Golfklubb registrert med regnskapsfører Ecit Services AS og revisor Crowe Stavanger Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.