Tyin Hytteservice AS
- Omsetning
- 2,1 mill
- −16,1 %
- Resultat
- 109 838
- −72,2 %
Om Tyin Hytteservice AS
Tyin Hytteservice AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vang, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Ole Birger Hermundstad er styrets leder. I 2025 hadde Tyin Hytteservice AS en omsetning på 2,08 mill kr, en nedgang på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 109 838 kr. Egenkapitalen var 1,70 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ole Birger Hermundstad med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift i Vang, og ett av 6 769 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Reinhald, brøyting, tilsyn og vedlikehald, vektartenester, og tilstøtande aktiviteter i høve til hyttekundar.
API og MCPGET /company/986946810
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986946810" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986946810",
"name": "TYIN HYTTESERVICE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "81.100",
"nace_desc": "Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VANG", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "986946810" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Tyin Hytteservice AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Tyin Hytteservice AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tyin Hytteservice AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −16,1 % fra 2024 · +22,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,08 mill kr | 185 194 kr | 109 838 kr | 3,14 mill kr | 1,70 mill kr | 1,43 mill kr |
| 2024 | 2,48 mill kr | 582 423 kr | 394 670 kr | 3,47 mill kr | 1,59 mill kr | 1,88 mill kr |
| 2023 | 1,81 mill kr | 327 219 kr | 230 104 kr | 2,34 mill kr | 1,20 mill kr | 1,14 mill kr |
| 2022 | 1,71 mill kr | 271 459 kr | – | 2,16 mill kr | 967 420 kr | 1,20 mill kr |
| 2021 | 1,70 mill kr | 274 196 kr | 181 390 kr | 2,11 mill kr | 776 666 kr | 1,33 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 33 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/986946810/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986946810/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986946810",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2078500,
"operating_profit": 185194,
"net_profit": 109838,
"equity": 1702031,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2478549,
"operating_profit": 582423,
"net_profit": 394670,
"equity": 1592193,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "986946810" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tyin Hytteservice AS per år.
Hvordan har omsetningen til Tyin Hytteservice AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Tyin Hytteservice AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 14.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 18.04.2024API og MCPGET /company/986946810/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986946810/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986946810",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "986946810" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Tyin Hytteservice AS?
List alle roller i Tyin Hytteservice AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tyin Hytteservice AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Terje Eldegardhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ole Birger Hermundstad | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 250 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/986946810/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986946810/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986946810",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "986946810" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tyin Hytteservice AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Tyin Hytteservice AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tyin Hytteservice AS | BEDR | Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift | Vang | − |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.8.2019 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.8.2019 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/986946810/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986946810/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986946810",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "986946810" })Spør AI-assistenten
Når leverte Tyin Hytteservice AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Tyin Hytteservice AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Tyin Hytteservice AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 27,6 % av driftsinntektene — 13,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 5,3 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandel | 54,3 % | 40,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,91 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 0,84 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,5 % | 12,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,1 % | +1,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 15,5 % | 23,8 % |
| Lønnskostnad | 27,6 % | 41,5 % |
| Annen driftskostnad | 33,0 % | 19,5 % |
| Avskrivninger | 15,7 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/986946810/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986946810/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986946810",
"nace_code": "81.100",
"industry_count": 1704,
"revenue": { "value": 2078500, "percentile": 0.7358 },
"operating_margin": { "value": 0.0891, "percentile": 0.5979 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "986946810" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Tyin Hytteservice AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tyin Hytteservice AS på i bransjen?
Hvor ligger Tyin Hytteservice AS blant de 1704 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Vang
+327 til i Vang →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Tyin Hytteservice AS
Hvor stor er bransjen Tyin Hytteservice AS tilhører?
Tyin Hytteservice AS er ett av 5 selskaper innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift i Vang, og ett av 6 769 på landsbasis.
Hvor lenge har Tyin Hytteservice AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tyin Hytteservice AS ble etablert i 2004 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 91 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Tyin Hytteservice AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift er en driftsmargin på 4,7 %. Tyin Hytteservice AS lå på 8,9 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Tyin Hytteservice AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tyin Hytteservice AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Tyin Hytteservice AS?
Organisasjonsformen til Tyin Hytteservice AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Tyin Hytteservice AS?
Største aksjonær i Tyin Hytteservice AS er Ole Birger Hermundstad med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Tyin Hytteservice AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,08 mill kr, ned 16 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,70 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Tyin Hytteservice AS?
Driftsresultatet for 2025 var 185 194 kr (driftsmargin 8,9 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Tyin Hytteservice AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2004. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.