Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Strømsbusletta 9 AS

Org.nr 986805621
Omsetning
9,5 mill
+1,8 %
Resultat
−2,2 mill
7 års regnskap
Mer

Om Strømsbusletta 9 AS

Strømsbusletta 9 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Are Skindlo er daglig leder, og Are Skindlo er styreleder. I 2025 hadde Strømsbusletta 9 AS en omsetning på 9,46 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,24 mill kr. Egenkapitalen var 69,43 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mira Mare AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 581 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Arendal, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 76 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Eiendomsdrift.

Formål

Kjøpe, eie, drive, utvikle og leie ut fast eiendom, selv eller gjennom datterselskaper, samt hva dermed står i forbindelse.

API og MCPGET /company/986805621

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/986805621" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "986805621",
  "name": "STRØMSBUSLETTA 9 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "ARENDAL", "county": "AGDER", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "986805621" })

Spør AI-assistenten

  • Er Strømsbusletta 9 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Strømsbusletta 9 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Strømsbusletta 9 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +1,8 % fra 2024 · +9,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20259,46 mill kr2,50 mill kr−2,24 mill kr164,03 mill kr69,43 mill kr94,60 mill kr
20249,29 mill kr1,94 mill kr−4,42 mill kr177,05 mill kr71,67 mill kr105,38 mill kr
20239,00 mill kr2,65 mill kr−2,94 mill kr180,13 mill kr76,09 mill kr104,04 mill kr
202210,87 mill kr3,60 mill kr61 337 kr158,86 mill kr49,94 mill kr108,92 mill kr
20218,61 mill kr−19,62 mill kr−23,92 mill kr160,91 mill kr−20,12 mill kr181,03 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler164,03 mill kr
Anleggsmidler85 %140,01 mill krOmløpsmidler15 %24,02 mill kr
Egenkapital og gjeld164,03 mill kr
Innskutt egenkapital30 %49,94 mill krOpptjent egenkapital12 %19,49 mill krKortsiktig gjeld3 %4,68 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader6,96 mill kr
Finansinntekter1 323 kr
Finanskostnader4,74 mill kr
Netto finans−4,74 mill kr
Ordinært resultat før skatt−2,24 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 56 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
21 mill kr (13 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/986805621/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/986805621/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "986805621",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 9455148,
      "operating_profit": 2495524,
      "net_profit": -2240615,
      "equity": 69427889,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 9286197,
      "operating_profit": 1937412,
      "net_profit": -4420875,
      "equity": 71668504,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "986805621" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Strømsbusletta 9 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Strømsbusletta 9 AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Strømsbusletta 9 AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 02.03.2022
Are Skindlo(f. 1966)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 02.03.2022
Are Skindlo(f. 1966)
Styrets lederSignaturProkura
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 27.08.2019
Regnskapsfører
repr. HAGLUND REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 16.12.2024
Revisor
repr. AGDER-TEAM REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/986805621/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/986805621/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "986805621",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "986805621" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Strømsbusletta 9 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Strømsbusletta 9 AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Strømsbusletta 9 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 2 ute

Inn (1)
Ut (2)

… og 1 flere

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Mira Mare ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %17 831

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/986805621/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/986805621/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "986805621",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "MIRA MARE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "986805621" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Strømsbusletta 9 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Strømsbusletta 9 AS eier Mira Mare AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Strømsbusletta 9 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Strømsbusletta 9 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomArendal−

Kunngjøringer58

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/986805621/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/986805621/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "986805621",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-08-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "986805621" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Strømsbusletta 9 AS sist endret?
  • Har Strømsbusletta 9 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Strømsbusletta 9 AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Endring i aksjekapital

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 56,2 % av driftsinntektene — 41,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin26,4 %42,3 %
Resultatmargin-23,7 %17,1 %
Egenkapitalandel42,3 %37,0 %
Likviditetsgrad5,131,76
Gjeldsgrad1,361,06
Egenkapitalrentabilitet-3,2 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+1,8 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad0,9 %8,0 %
Annen driftskostnad16,5 %19,2 %
Avskrivninger56,2 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/986805621/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/986805621/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "986805621",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64543,
  "revenue": { "value": 9455148, "percentile": 0.9269 },
  "operating_margin": { "value": 0.2639, "percentile": 0.367 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "986805621" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Strømsbusletta 9 AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Strømsbusletta 9 AS blant de 64543 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Strømsbusletta 9 AS sammenlignet med andre i bransjen?

Godt å vite om Strømsbusletta 9 AS

Hvor stor er bransjen Strømsbusletta 9 AS tilhører?

Strømsbusletta 9 AS er ett av 581 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Arendal, og ett av 76 536 på landsbasis.

Hvor lenge har Strømsbusletta 9 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Strømsbusletta 9 AS ble etablert i 2004 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 76 % av selskapene.

Er Strømsbusletta 9 AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Strømsbusletta 9 AS i Brønnøysundregistrene.

Hva driver Strømsbusletta 9 AS med?

Strømsbusletta 9 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Eiendomsdrift.

Hvem leder Strømsbusletta 9 AS?

Are Skindlo er registrert som daglig leder i Strømsbusletta 9 AS.

Hvem er styreleder i Strømsbusletta 9 AS?

Styrets leder i Strømsbusletta 9 AS er Are Skindlo.

Hvem er største aksjonær i Strømsbusletta 9 AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Mira Mare AS største eier i Strømsbusletta 9 AS med 100 % av aksjene.

Hvem er morselskapet til Strømsbusletta 9 AS?

Selskapet er datterselskap av Mira Mare AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Mira Mare Holding AS.

Hva omsatte Strømsbusletta 9 AS for i 2025?

Strømsbusletta 9 AS hadde i 2025 en omsetning på 9,46 mill kr og et underskudd på 2,24 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder