Hagen Og Linstad AS
Org.nr 986766537
Om Hagen Og Linstad AS
Hagen Og Linstad AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sør-Odal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Elektrisk installasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Per Ola Linstad er daglig leder, og Per Ola Linstad er styreleder. Selskapet er ett av 2 innen elektrisk installasjonsarbeid i Sør-Odal, og ett av 5 525 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Salg av elektroinstallasjoner innen sterk- og svakstrøm, eie, leie og utleiedrift av fast eiendom og det som står i forbindelse med dette.
AI-sammendrag
Konsentrert eierskap hos daglig leder (50%) med bare 3 kunngjøringer siste to år tyder på en rolig, stabil drift i et lite selskap. Omsetningsveksten på 12% til 18M kr og en driftsmargin blant bransjens topp 25% viser god lønnsomhet trass i lav egenkapitalandel (40%), som gir noe begrenset finansiell buffer om markedet skulle snu.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18,40 mill kr | 2,62 mill kr | 1,92 mill kr | 15,17 mill kr | 6,21 mill kr | 8,96 mill kr |
| 2024 | 16,37 mill kr | 1,19 mill kr | 791 208 kr | 14,00 mill kr | 5,89 mill kr | 8,11 mill kr |
| 2023 | 17,32 mill kr | 1,60 mill kr | 1,11 mill kr | 15,17 mill kr | 5,70 mill kr | 9,48 mill kr |
| 2022 | 16,45 mill kr | 2,56 mill kr | 1,90 mill kr | 15,65 mill kr | 5,74 mill kr | 10,06 mill kr |
| 2021 | 15,28 mill kr | 2,25 mill kr | 1,68 mill kr | 15,50 mill kr | 5,34 mill kr | 10,31 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 41 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre7
Daglig leder
2Sist endret 13.04.2004Styre
3Sist endret 13.04.2004Regnskapsfører
1Sist endret 18.01.2011Revisor
1Sist endret 24.07.2010Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hans Olav Hagen | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 750 |
| Per Ola Linstad | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 750 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hagen Og Linstad AS Avd Kongsvinger | BEDR | Elektrisk installasjonsarbeid | Kongsvinger | − |
| Hagen Og Linstad AS Avd Skarnes | BEDR | Elektrisk installasjonsarbeid | Sør-Odal | 13 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→13
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 28,7 % av driftsinntektene — 6,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,3 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 10,4 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | 40,9 % | 41,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,55 | 1,56 |
| Gjeldsgrad | 1,44 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 30,9 % | 16,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,4 % | +2,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,42 mill kr | 1,50 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 28,7 % | 34,7 % |
| Lønnskostnad | 41,5 % | 42,8 % |
| Annen driftskostnad | 13,6 % | 14,1 % |
| Avskrivninger | 2,0 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
HAGEN OG LINSTAD AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| El Proffen AS | Kristiansand | 0.1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Hagen Og Linstad AS
Hvor stor er bransjen Hagen Og Linstad AS tilhører?
Hagen Og Linstad AS er ett av 2 selskaper innen elektrisk installasjonsarbeid i Sør-Odal, og ett av 5 525 på landsbasis.
Hvor lenge har Hagen Og Linstad AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hagen Og Linstad AS ble etablert i 2004 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 80 % av selskapene.
Hva er statusen til Hagen Og Linstad AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hagen Og Linstad AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Hagen Og Linstad AS?
Per Ola Linstad er registrert som daglig leder i Hagen Og Linstad AS.
Hvem er styreleder i Hagen Og Linstad AS?
Styrets leder i Hagen Og Linstad AS er Per Ola Linstad. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Hagen Og Linstad AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hans Olav Hagen største eier i Hagen Og Linstad AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Per Ola Linstad med 50 %.
Hva omsatte Hagen Og Linstad AS for i 2025?
I 2025 omsatte Hagen Og Linstad AS for 18,40 mill kr, opp 12 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,92 mill kr.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Hagen Og Linstad AS?
I Enhetsregisteret er Hagen Og Linstad AS registrert med regnskapsfører AS Interno og revisor Bdo AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.