Ungdommens Borettslag Harestua
- Omsetning
- 840 120
- +0,5 %
- Resultat
- 227 410
- −0,8 %
Om Ungdommens Borettslag Harestua
Ungdommens Borettslag Harestua er registrert som borettslag med forretningsadresse i Gran, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2003 og har vært i drift i 23 år. Henriette Skollerud er styrets leder. I 2025 hadde Ungdommens Borettslag Harestua en omsetning på 840 120 kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 227 410 kr. Egenkapitalen var 4,16 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 54 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Gran, og ett av 47 211 i Norge. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/986141901
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986141901" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986141901",
"name": "UNGDOMMENS BORETTSLAG HARESTUA",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GRAN", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "986141901" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Ungdommens Borettslag Harestua: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Ungdommens Borettslag Harestua registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Ungdommens Borettslag Harestua stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,5 % fra 2024 · −0,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 840 120 kr | 371 804 kr | 227 410 kr | 9,27 mill kr | 4,16 mill kr | 5,11 mill kr |
| 2024 | 835 620 kr | 392 138 kr | 229 193 kr | 9,38 mill kr | 3,93 mill kr | 5,45 mill kr |
| 2023 | 831 120 kr | 411 705 kr | 286 864 kr | 9,43 mill kr | 3,70 mill kr | 5,73 mill kr |
| 2022 | 848 034 kr | 127 772 kr | 67 342 kr | 9,39 mill kr | 3,41 mill kr | 5,98 mill kr |
| 2021 | 847 238 kr | 481 627 kr | 433 941 kr | 9,76 mill kr | 3,35 mill kr | 6,42 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 55 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/986141901/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986141901/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986141901",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 840120,
"operating_profit": 371804,
"net_profit": 227410,
"equity": 4158180,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 835620,
"operating_profit": 392138,
"net_profit": 229193,
"equity": 3930770,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "986141901" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Ungdommens Borettslag Harestua fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ungdommens Borettslag Harestua de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ungdommens Borettslag Harestua per år.
Roller og styre10
Styre
6Sist endret 03.08.2026Regnskapsfører
2Sist endret 20.08.2026Revisor
1Sist endret 15.11.2025Forretningsfører
1Sist endret 12.07.2017API og MCPGET /company/986141901/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986141901/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986141901",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "986141901" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Ungdommens Borettslag Harestua?
List alle roller i Ungdommens Borettslag Harestua: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ungdommens Borettslag Harestua?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ungdommens Borettslag Harestua | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Gran | − |
Kunngjøringer49
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Styre ↗ |
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.11.2025 | Revisor ↗ |
| 3.9.2025 | Styre ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2025 | Styre ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.2.2024 | Styre ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/986141901/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986141901/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986141901",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "986141901" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ungdommens Borettslag Harestua i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ungdommens Borettslag Harestua sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ungdommens Borettslag Harestua sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ABACUS REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+Espen Paulsen Hermansen(Varamedlem)+Marius Anderberg Book(Styremedlem)−Charlotte Fossheim Grønningen(Styremedlem)−Marius Anderberg Book(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 44,9 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,14 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 1,23 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,5 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/986141901/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986141901/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986141901",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 840120, "percentile": 0.3306 },
"operating_margin": { "value": 0.4426, "percentile": 0.8001 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "986141901" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Ungdommens Borettslag Harestua sammenlignet med andre i bransjen?
Er Ungdommens Borettslag Harestua blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Ungdommens Borettslag Harestua sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Ungdommens Borettslag Harestua
Hvor stor er bransjen Ungdommens Borettslag Harestua tilhører?
Ungdommens Borettslag Harestua er ett av 54 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Gran, og ett av 47 211 på landsbasis.
Hvor lenge har Ungdommens Borettslag Harestua eksistert sammenlignet med bransjen?
Ungdommens Borettslag Harestua ble etablert i 2003 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 60 % av selskapene i bransjen.
Er Ungdommens Borettslag Harestua et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ungdommens Borettslag Harestua i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Ungdommens Borettslag Harestua med?
Ungdommens Borettslag Harestua er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Borettslag.
Hva slags selskap er Ungdommens Borettslag Harestua?
Organisasjonsformen til Ungdommens Borettslag Harestua er Borettslag, forkortet BRL. Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hvem er styreleder i Ungdommens Borettslag Harestua?
Styrets leder i Ungdommens Borettslag Harestua er Henriette Skollerud. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Går Ungdommens Borettslag Harestua med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 840 120 kr, opp 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,16 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Ungdommens Borettslag Harestua?
Driftsresultatet for 2025 var 371 804 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Ungdommens Borettslag Harestua til?
Ungdommens Borettslag Harestua holder til i Gran Handelspark Smiegata 1, 2750, GRAN, i Gran kommune i Innlandet.
Hvilket org.nr har Ungdommens Borettslag Harestua?
Ungdommens Borettslag Harestua har org.nr 986 141 901 og er registrert som Borettslag i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.