Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS
- Omsetning
- 254 mill
- +2,7 %
- Resultat
- 14,0 mill
- +155,2 %
- Ansatte
- 198
- +7 siden mars
Om Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS
Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Haugesund, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Somatiske sykehustjenester. Virksomheten ble stiftet i 2003 og har vært i drift i 23 år. Kari Nådland er daglig leder, og Jostein Aksdal er styreleder. I 2025 hadde Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS en omsetning på 254,31 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 13,97 mill kr. Egenkapitalen var 153,33 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 2 innen somatiske sykehustjenester i Haugesund, og ett av 52 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 annet selskap i bransjen.
Aktivitet
Drift av revmatismesykehus med tilhørende tjenester, herunder forvaltning av sykehuseiendom.
Formål
Bidra til å virkeliggjøre de ideelle mål som til enhver tid er fastsatt i formålsparagraf for Norske Kvinners Sanitetsforening. Slik virksomhet kan drives av selskapet selv, gjennom datterselskaper eller i samarbeid med andre offentlige eller private selskaper og institusjoner. Selskapet skal samarbeide med andre deler av helse- og sosialtjenesten. Innenfor rammen av det som er bestemt, skal selskapet drive sykehus i samsvar med den til enhver tid gjeldende formålsparagraf for Norske Kvinners Sanitetsforening, drive sykehus i samsvar med den til enhver tid gjeldende lovgivning og øvrige offentlige regelverk for drift av sykehus, sørge for at sykehusets pasienter møter faglig virksomhet og omsorg av høy og tidsmessig kvalitet og bli sett i et helhetlig perspektiv, utføre spesialisthelsetjeneste innen revmatologi inkl. poliklinikk, utføre spesialisthelsetjeneste innen revmakirurgi inkl. poliklinikk, utføre spesialisthelsetjeneste innen hud- og veneriske sykdommer, drive utdanning av helsepersonell, forskning, drive utvikling av medisinsk praksis, pleie, kompetanseheving og rehabilitering, drive opplæring av pasienter og pårørende, utvikle og sikre samhandling med kommunehelsetjenesten, samarbeid og koordinering sammen med andre helseinstitusjoner, besørge forsvarlig drift og vedlikehold av bygninger, inventar og eiendom for øvrig.
API og MCPGET /company/986106839
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986106839" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986106839",
"name": "HAUGESUND SANITETSFORENINGS REVMATISMESYKEHUS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.101",
"nace_desc": "Somatiske sykehustjenester",
"employees": 198,
"address": { "municipality": "HAUGESUND", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "986106839" })Spør AI-assistenten
Hvor i Haugesund holder Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2019–2025 · +2,7 % fra 2024 · +37,2 % over 6 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 254,31 mill kr | 27,21 mill kr | 13,97 mill kr | 511,29 mill kr | 153,33 mill kr | 357,96 mill kr |
| 2024 | 247,59 mill kr | 23,62 mill kr | 5,47 mill kr | 496,43 mill kr | 139,36 mill kr | 357,06 mill kr |
| 2023 | 216,86 mill kr | 981 565 kr | −15,19 mill kr | 513,67 mill kr | 133,89 mill kr | 379,78 mill kr |
| 2020 | 190,20 mill kr | 18,52 mill kr | 8,96 mill kr | 570,60 mill kr | 154,94 mill kr | 415,66 mill kr |
| 2019 | 185,29 mill kr | 9,88 mill kr | −3,30 mill kr | 565,52 mill kr | 145,99 mill kr | 419,54 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 27 mill kr (5 % av balansen)
API og MCPGET /company/986106839/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986106839/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986106839",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 254305032,
"operating_profit": 27212154,
"net_profit": 13970765,
"equity": 153334369,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 247588333,
"operating_profit": 23621379,
"net_profit": 5474183,
"equity": 139363604,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "986106839" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS utviklet seg fra 2019 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre13
Daglig leder
1Sist endret 04.10.2016Styre
11Sist endret 14.02.2026Revisor
1Sist endret 20.10.2025API og MCPGET /company/986106839/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986106839/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986106839",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "986106839" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS?
List alle roller i Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus | BEDR | Somatiske sykehustjenester | Haugesund | 198 |
Kunngjøringer50
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.10.2025 | Revisor ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.9.2024 | Styre ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2022 | Styre ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/986106839/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986106839/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986106839",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-20", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "986106839" })Spør AI-assistenten
Når ble Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:201→198
- Stilling utlystOperasjonssykepleier i fast dagstilling
- Stilling utlystRingevikarer til vår sengepost
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:198→201
- Stilling utlystLIS Revmatologisk avdeling - vikariat
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 53,8 % av driftsinntektene — 9,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,7 % | 0,7 % |
| Resultatmargin | 5,5 % | 0,1 % |
| Egenkapitalandel | 30,0 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,32 | 0,92 |
| Gjeldsgrad | 2,33 | 1,34 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,1 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,7 % | +11,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,28 mill kr | 1,33 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 53,8 % | 63,0 % |
| Annen driftskostnad | 10,2 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 7,2 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/986106839/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986106839/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "986106839",
"nace_code": "86.101",
"industry_count": 48,
"revenue": { "value": 254305032, "percentile": 0.2979 },
"operating_margin": { "value": 0.107, "percentile": 0.9545 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "986106839" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS blant de største selskapene innen somatiske sykehustjenester?
Hvor solid er Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Ledige stillinger
Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS har utlyst 2 ledige stillinger på arbeidsplassen.no (NAV).
| Publisert | Stilling | Sted | Omfang | Frist |
|---|---|---|---|---|
| 14.10.2026 | Operasjonssykepleier i fast dagstilling Helse og sosial | HAUGESUND | Fast · Heltid | 8.11.2026 |
| 6.10.2026 | Ringevikarer til vår sengepost Helse og sosial | HAUGESUND | Vikariat · Deltid | 4.11.2026 |
Kilde: NAV
API og MCPGET /company/986106839/stillinger
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/986106839/stillinger" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "active_count": 2, "posted_12mo": 9 },
"total": 2,
"hits": [
{
"title": "Operasjonssykepleier i fast dagstilling",
"municipal": "HAUGESUND",
"application_due": "2026-11-08 00:00:00+00",
…
},
{
"title": "Ringevikarer til vår sengepost",
"municipal": "HAUGESUND",
"application_due": "2026-11-04 00:00:00+00",
…
}
]
}MCP
get_company_stillinger({ "org_no": "986106839" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledige stillinger har Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS, og hvor i landet er de?
Hva er søknadsfristen for stillingen «Operasjonssykepleier i fast dagstilling» hos Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS?
Ansetter Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS akkurat nå, og i hvilke typer roller?
Lignende selskaper
AIVis 5 tilVis færre
Også på denne adressen
Folk spør om Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS?
Det er registrert 52 selskaper i Norge innen somatiske sykehustjenester, hvorav 2 i Haugesund.
Er Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2003, som er lenger enn 47 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 annet selskap i bransjen etablert.
Går Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS bedre enn andre i bransjen?
Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS hadde en driftsmargin på 10,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 0,7 % for somatiske sykehustjenester.
Hvem er daglig leder i Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS?
Daglig leder i Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS er Kari Nådland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvordan går det økonomisk med Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS?
I 2025 omsatte Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS for 254,31 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 13,97 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS?
I 2025 hadde Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS et driftsresultat på 27,21 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 10,7 %.
Hvor solid er balansen til Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS?
Egenkapitalen i Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS var 153,33 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 30 % av totalkapitalen.
Hvor mange ansatte har Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS?
Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS har 198 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Er Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS registrert i MVA-registeret?
Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS er registrert i MVA-registeret (siden 2012) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS?
Haugesund Sanitetsforenings Revmatismesykehus AS har org.nr 986 106 839 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.