Nedreaas Transport AS
- Omsetning
- 9,7 mill
- +21 %
- Resultat
- 1,1 mill
- +101,2 %
- Ansatte
- 5
Om Nedreaas Transport AS
Nedreaas Transport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alver, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Godstransport på vei. Virksomheten ble stiftet i 2003 og har vært i drift i 23 år. Øyvind Nedreås er daglig leder, og Øyvind Nedreås er styreleder. Selskapet er ett av 65 innen godstransport på vei i Alver, og ett av 11 303 i Norge. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Transportverksemd og forretningsdrift i tilknytning til det, samt anledning til å delta i andre selskaper.
Formål
Drive transportvirksomhet og forretningsdrift i anturlig tilknytning til dette, samt at der er anledning til å delta i andre selskap.
AI-sammendrag
Sterk omsetningsvekst på 21% til 10 mill. kr i et marked preget av press mot mindre aktører viser at dette vegtransportselskapet holder seg konkurransedyktig i Alver-regionen. Driftsmarginen i topp 25% og en egenkapitalandel over bransjesnittet tyder på sunn finansiell disiplin, til tross for at gjelden (6 mill. kr) overstiger egenkapitalen. Heleid og ledet av Øyvind Nedreås gir selskapet enhetlig styring, men gjør det samtidig sårbart for nøkkelpersonrisiko i en bransje der regularitet og kapasitet er kritisk.
API og MCPGET /company/985984387
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985984387" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985984387",
"name": "NEDREAAS TRANSPORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "49.410",
"nace_desc": "Godstransport på vei",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "ALVER", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "985984387" })Spør AI-assistenten
Når ble Nedreaas Transport AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Alver holder Nedreaas Transport AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Nedreaas Transport AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +21 % fra 2024 · +24,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,72 mill kr | 1,62 mill kr | 1,05 mill kr | 9,61 mill kr | 3,95 mill kr | 5,66 mill kr |
| 2024 | 8,04 mill kr | 721 373 kr | 521 753 kr | 4,64 mill kr | 2,90 mill kr | 1,74 mill kr |
| 2023 | 6,72 mill kr | 197 333 kr | 50 049 kr | 4,83 mill kr | 2,38 mill kr | 2,46 mill kr |
| 2022 | 8,83 mill kr | 945 690 kr | 605 584 kr | – | – | – |
| 2021 | 7,79 mill kr | 34 329 kr | 351 566 kr | 7,13 mill kr | 1,72 mill kr | 5,41 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/985984387/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985984387/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985984387",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9722741,
"operating_profit": 1622775,
"net_profit": 1050019,
"equity": 3947927,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8038487,
"operating_profit": 721373,
"net_profit": 521753,
"equity": 2897908,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "985984387" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Nedreaas Transport AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Nedreaas Transport AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Nedreaas Transport AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 02.09.2003Styre
2Sist endret 24.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 28.04.2026Revisor
1Sist endret 14.01.2009Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/985984387/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985984387/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985984387",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "985984387" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Nedreaas Transport AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nedreaas Transport AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Nedreaas Transport AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Brita Nedreåshadde 33 %
- Ingvald Nedreåshadde 33 %
- Øyvind Nedreås34 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Øyvind Nedreås | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/985984387/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985984387/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985984387",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "985984387" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Nedreaas Transport AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Nedreaas Transport AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nedreaas Transport AS | BEDR | Godstransport på vei | Alver | 5 |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.9.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.9.2021 | Styre ↗ |
| 24.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/985984387/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985984387/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985984387",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "985984387" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Nedreaas Transport AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nedreaas Transport AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nedreaas Transport AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+AIDER AS(Regnskapsfører)−HAGEL AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 9,8 % av driftsinntektene — 6,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 16,7 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 10,8 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 41,1 % | 38,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,41 | 1,51 |
| Gjeldsgrad | 1,43 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 26,6 % | 11,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +21,0 % | +5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,94 mill kr | 1,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,2 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 28,9 % | 30,6 % |
| Annen driftskostnad | 42,5 % | 44,7 % |
| Avskrivninger | 9,8 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/985984387/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985984387/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985984387",
"nace_code": "49.410",
"industry_count": 4730,
"revenue": { "value": 9722741, "percentile": 0.7309 },
"operating_margin": { "value": 0.1669, "percentile": 0.8072 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "985984387" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nedreaas Transport AS på i bransjen?
Hvor ligger Nedreaas Transport AS blant de 4730 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nedreaas Transport AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
NEDREAAS TRANSPORT AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nordhordland Transportkontor AS | Alver | 5,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Alver
1 000+ til i Alver →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Nedreaas Transport AS
Hvor stor er bransjen Nedreaas Transport AS tilhører?
Nedreaas Transport AS er ett av 65 selskaper innen godstransport på vei i Alver, og ett av 11 303 på landsbasis.
Hvor lenge har Nedreaas Transport AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nedreaas Transport AS ble etablert i 2003 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 75 % av selskapene.
Er Nedreaas Transport AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nedreaas Transport AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Nedreaas Transport AS?
Øyvind Nedreås er registrert som daglig leder i Nedreaas Transport AS.
Hvilke eiere står bak Nedreaas Transport AS?
Nedreaas Transport AS eies i hovedsak av Øyvind Nedreås (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Nedreaas Transport AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 9,72 mill kr, opp 21 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,95 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Nedreaas Transport AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,62 mill kr (driftsmargin 16,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Nedreaas Transport AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Nedreaas Transport AS er 120 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.