Fjellvåken Holding AS
- Omsetning
- 10,5 mill
- +6,8 %
- Resultat
- 24,1 mill
- +5 %
Om Fjellvåken Holding AS
Fjellvåken Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler. Virksomheten ble stiftet i 2003 og har vært i drift i 23 år. Andreas Finsrud er daglig leder, og Andreas Finsrud er styreleder. I 2025 hadde Fjellvåken Holding AS en omsetning på 10,48 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 24,10 mill kr. Egenkapitalen var 278,38 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Andreas Finsrud med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 50 innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Skien, og ett av 5 128 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (74 %).
Aktivitet og formål
Eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, salg av konsulenttjenester vedrørende drift og administrasjon av forretninger, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/985847142
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985847142" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985847142",
"name": "FJELLVÅKEN HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.110",
"nace_desc": "Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "985847142" })Spør AI-assistenten
Hva driver Fjellvåken Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Fjellvåken Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Fjellvåken Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6,8 % fra 2024 · +715 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,48 mill kr | −550 418 kr | 24,10 mill kr | 301,39 mill kr | 278,38 mill kr | 23,01 mill kr |
| 2024 | 9,81 mill kr | −654 485 kr | 22,95 mill kr | 296,80 mill kr | 258,78 mill kr | 38,02 mill kr |
| 2023 | 9,46 mill kr | −1,57 mill kr | 29,48 mill kr | 281,14 mill kr | 240,23 mill kr | 40,91 mill kr |
| 2022 | 2,93 mill kr | −2,96 mill kr | 45,57 mill kr | 288,17 mill kr | 215,12 mill kr | 73,05 mill kr |
| 2021 | 1,29 mill kr | −2,80 mill kr | 41,66 mill kr | 310,84 mill kr | 251,69 mill kr | 59,15 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 58 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 35 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 16 mill kr (5 % av balansen)
API og MCPGET /company/985847142/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985847142/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985847142",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10476274,
"operating_profit": -550418,
"net_profit": 24098128,
"equity": 278379134,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9813648,
"operating_profit": -654485,
"net_profit": 22953276,
"equity": 258781005,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "985847142" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Fjellvåken Holding AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Fjellvåken Holding AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fjellvåken Holding AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 08.07.2003Styre
1Sist endret 07.09.2018Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/985847142/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985847142/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985847142",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "985847142" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fjellvåken Holding AS?
List alle roller i Fjellvåken Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Fjellvåken Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Andreas Finsrud | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 190 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/985847142/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985847142/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985847142",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "985847142" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Fjellvåken Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Fjellvåken Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Fjellvåken Holding AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/985847142/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985847142/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985847142",
"chain": [
{ "org_no": "985847142", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 6,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "985847142" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Fjellvåken Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fjellvåken Holding AS | BEDR | Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler | Skien | − |
Kunngjøringer49
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 29.9.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 21.8.2026 | Revisor ↗ |
| 30.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.1.2024 | Kapital ↗ |
| 3.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/985847142/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985847142/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985847142",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-09-29", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "985847142" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Fjellvåken Holding AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Fjellvåken Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Fjellvåken Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 10,5 % av driftsinntektene — 63,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,3 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | 230,0 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 92,4 % | 26,7 % |
| Likviditetsgrad | 4,07 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 1,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,7 % | 16,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,8 % | +4,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 10,5 % | 74,2 % |
| Lønnskostnad | 34,6 % | 11,9 % |
| Annen driftskostnad | 58,0 % | 10,2 % |
| Avskrivninger | 2,1 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/985847142/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985847142/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985847142",
"nace_code": "47.110",
"industry_count": 3545,
"revenue": { "value": 10476274, "percentile": 0.4762 },
"operating_margin": { "value": -0.0525, "percentile": 0.1148 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "985847142" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Fjellvåken Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fjellvåken Holding AS på i bransjen?
Hvor ligger Fjellvåken Holding AS blant de 3545 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
FJELLVÅKEN HOLDING AS eier aksjer i 8 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fjellvåken Eiendom Holding AS | Skien | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Besso Turisthytte AS | Skien | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Sørstua AS | Skien | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Besso AS | Skien | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Sem Seterskog AS | Skien | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Butikkpartner AS | Skien | 74,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Gas AS | Skien | 17,2 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Wakandi Holding AS | Skien | 0,1 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Folk spør om Fjellvåken Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fjellvåken Holding AS?
Det er registrert 5 128 selskaper i Norge innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler, hvorav 50 i Skien.
Er Fjellvåken Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2003, som er lenger enn 79 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 71 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Fjellvåken Holding AS et aktivt selskap?
Fjellvåken Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Fjellvåken Holding AS?
Fjellvåken Holding AS driver innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler, med NACE-kode 47.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, salg av konsulenttjenester vedrørende drift og administrasjon av forretninger, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
Hvem er daglig leder i Fjellvåken Holding AS?
Daglig leder i Fjellvåken Holding AS er Andreas Finsrud, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Fjellvåken Holding AS?
Fjellvåken Holding AS eies i hovedsak av Andreas Finsrud (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Fjellvåken Holding AS?
I 2025 omsatte Fjellvåken Holding AS for 10,48 mill kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 24,10 mill kr.
Er Fjellvåken Holding AS registrert i MVA-registeret?
Fjellvåken Holding AS er registrert i MVA-registeret (siden 2006) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.