Bålerud Velforening
Org.nr 985784426
Om Bålerud Velforening
Bålerud Velforening er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Ringerike, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers. Virksomheten ble stiftet i 1984 og har vært i drift i 42 år. Linda Mari Grøvslien Skogly er styrets leder. I 2024 hadde Bålerud Velforening en omsetning på 348 337 kr, en økning på 90 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 164 717 kr. Egenkapitalen var 118 899 kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 421 innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Ringerike, og ett av 74 270 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Velforening.
Økonomi
Balanse
2024| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 348 337 kr | −168 723 kr | −164 717 kr | 154 757 kr | 118 899 kr | 35 858 kr |
| 2023 | 182 905 kr | 676 kr | 5 479 kr | 291 893 kr | 276 791 kr | 8 277 kr |
| 2022 | 19 822 kr | −188 344 kr | −187 992 kr | 273 987 kr | 272 182 kr | −4 149 kr |
| 2021 | 290 220 kr | 113 160 kr | 113 440 kr | 486 808 kr | 461 623 kr | 20 680 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 92 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Roller og styre10
Styre
8Sist endret 08.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 23.03.2026Forretningsfører
1Sist endret 14.12.2022Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bålerud Velforening | AAFY | Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers | Ringerike | − |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Anders Odden(Styremedlem)+Birgit Bakkene(Styremedlem)+Inger Olsen(Styremedlem)−Christin Bjørnrud(Styrets leder)−Kjersti Aasen(Styremedlem)−Linda Mari Grøvslien Skogly(Styremedlem)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 76,8 % | 87,9 % |
| Likviditetsgrad | 4,32 | 4,18 |
| Gjeldsgrad | 0,30 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | -138,5 % | 4,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+39 til på samme adresse →Godt å vite om Bålerud Velforening
Hvor stor er bransjen Bålerud Velforening tilhører?
Bålerud Velforening er ett av 421 selskaper innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Ringerike, og ett av 74 270 på landsbasis.
Hvor lenge har Bålerud Velforening eksistert sammenlignet med bransjen?
Bålerud Velforening ble etablert i 1984 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 80 % av selskapene.
Er Bålerud Velforening et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bålerud Velforening i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Bålerud Velforening?
Bålerud Velforening er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (næringskode 94.992). Registrert aktivitet: Velforening.
Hva omsatte Bålerud Velforening for i 2024?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 348 337 kr, opp 90 % fra 2023. Egenkapitalen var 118 899 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Bålerud Velforening?
Driftsresultatet for 2024 var −168 723 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Bålerud Velforening?
Ved utgangen av 2024 hadde Bålerud Velforening en egenkapital på 118 899 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 76,8 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.