Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Stiftelse

Stiftinga Målrock

Org.nr 985654956

www.malrock.no

Om Stiftinga Målrock

Stiftinga Målrock er registrert som stiftelse med forretningsadresse i Årdal, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2003 og har vært i drift i 23 år. Katrine Clausen Fredheim er styrets leder. I 2025 hadde Stiftinga Målrock en omsetning på 2,23 mill kr, en nedgang på 24 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 384 925 kr. Egenkapitalen var 1,15 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 4 innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet i Årdal, og ett av 8 047 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.

Aktivitet

Planlegging og gjennomføring av musikk- og kulturaktivitetar, først og fremst festivaldrift.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,41 mill kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler90 %1,27 mill kr
Egenkapital og gjeld1,41 mill kr
Innskutt egenkapital7 %100 000 krOpptjent egenkapital75 %1,05 mill krLangsiktig gjeld0 %0 krKortsiktig gjeld18 %258 185 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,60 mill kr
Ordinært resultat før skatt−384 925 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,23 mill kr−377 536 kr−384 925 kr1,41 mill kr1,15 mill kr258 185 kr
20242,94 mill kr328 798 kr327 693 kr1,74 mill kr1,54 mill kr197 614 kr
20232,37 mill kr−180 143 kr−180 652 kr1,33 mill kr1,21 mill kr118 203 kr
20222,52 mill kr−20 998 kr−20 998 kr1,49 mill kr1,39 mill kr101 739 kr
20211,94 mill kr756 678 kr754 757 kr1,88 mill kr1,41 mill kr470 590 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 73 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 94 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre8

Styre

6Sist endret 28.09.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 13.01.2014
Regnskapsfører
repr. PARATA ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 21.08.2013
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stiftinga MålrockBEDRAndre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhetÅrdal−

Kunngjøringer25

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +Anders Kvåle Svåi(Styremedlem)+Jørgen Seglem(Styremedlem)−Geir Kjetil Øvstetun(Styremedlem)−Stine Moen Bakken(Styremedlem)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 73,4 % av driftsinntektene — 37,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-17,0 %2,1 %
Resultatmargin-17,3 %1,6 %
Egenkapitalandel81,7 %43,5 %
Likviditetsgrad4,921,45
Gjeldsgrad0,220,66
Egenkapitalrentabilitet-33,3 %9,3 %
Omsetningsvekst (siste år)-24,4 %+3,6 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad73,4 %36,4 %
Annen driftskostnad15,5 %25,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Spørsmål og svar om Stiftinga Målrock

Hvor stor er bransjen Stiftinga Målrock tilhører?

Stiftinga Målrock er ett av 4 selskaper innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet i Årdal, og ett av 8 047 på landsbasis.

Hvor lenge har Stiftinga Målrock eksistert sammenlignet med bransjen?

Stiftinga Målrock ble etablert i 2003 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 91 % av selskapene.

Hvordan er lønnsomheten til Stiftinga Målrock sammenlignet med bransjen?

Medianen for andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet er en driftsmargin på 2,1 %. Stiftinga Målrock lå på −17 % i siste tilgjengelige regnskap.

Er Stiftinga Målrock et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Stiftelse og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stiftinga Målrock i Brønnøysundregistrene.

Hva driver Stiftinga Målrock med?

Stiftinga Målrock er registrert i bransjen Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet (næringskode 90.390). Registrert aktivitet: Planlegging og gjennomføring av musikk- og kulturaktivitetar, først og fremst festivaldrift.

Hva betyr organisasjonsformen STI?

Organisasjonsformen til Stiftinga Målrock er Stiftelse, forkortet STI. En stiftelse er en selveiende formuesmasse uten eiere, styrt av et styre etter formålet i vedtektene.

Hvem er styreleder i Stiftinga Målrock?

Styrets leder i Stiftinga Målrock er Katrine Clausen Fredheim. Styret har totalt 6 registrerte medlemmer.

Går Stiftinga Målrock med overskudd?

I 2025 omsatte Stiftinga Målrock for 2,23 mill kr, ned 24 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 384 925 kr.

Hva er nettsiden til Stiftinga Målrock?

Registrert nettside for Stiftinga Målrock er www.malrock.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Stiftinga Målrock?

I Enhetsregisteret er Stiftinga Målrock registrert med regnskapsfører Parata AS og revisor Bdo AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland