- Omsetning
- 1,4 mill
- +72,7 %
- Resultat
- 111 030
- +26,1 %
Om Stavanger Sykleklubb
Stavanger Sykleklubb er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1928 og har vært i drift i 98 år. Christian Kongsgård er styrets leder. I 2023 hadde Stavanger Sykleklubb en omsetning på 1,41 mill kr, en økning på 73 % fra 2022. Selskapet endte året med et overskudd på 111 030 kr. Egenkapitalen var 1,14 mill kr ved utgangen av 2023. Selskapet er ett av 297 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Stavanger, og ett av 14 051 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettsklubb sykkel.
API og MCPGET /company/985421021
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985421021" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985421021",
"name": "STAVANGER SYKLEKLUBB",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "985421021" })Spør AI-assistenten
Hvor i Stavanger holder Stavanger Sykleklubb til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stavanger Sykleklubb registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stavanger Sykleklubb med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2023 · +72,7 % fra 2022 · +60,2 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1,41 mill kr | 111 030 kr | 111 030 kr | 1,17 mill kr | 1,14 mill kr | 27 224 kr |
| 2022 | 816 523 kr | 88 042 kr | 88 042 kr | 1,05 mill kr | 1,03 mill kr | 24 953 kr |
| 2021 | 879 994 kr | −33 998 kr | −33 998 kr | 1,01 mill kr | 938 302 kr | 71 723 kr |
API og MCPGET /company/985421021/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985421021/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985421021",
"years": [
{
"year": 2023,
"revenue": 1409980,
"operating_profit": 111030,
"net_profit": 111030,
"equity": 1135122,
…
},
{ "year": 2022, "revenue": 816523, "operating_profit": 88042, "net_profit": 88042, "equity": 1026308, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "985421021" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Stavanger Sykleklubb i 2023?
Hvor mye vokste omsetningen til Stavanger Sykleklubb fra 2022 til 2023?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stavanger Sykleklubb de siste årene.
Roller og styre6
Styre
6Sist endret 04.05.2026API og MCPGET /company/985421021/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985421021/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985421021",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "985421021" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stavanger Sykleklubb?
List alle roller i Stavanger Sykleklubb: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavanger Sykleklubb | AAFY | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Stavanger | − |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.10.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/985421021/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985421021/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985421021",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2024-10-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2023-02-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "985421021" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stavanger Sykleklubb sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavanger Sykleklubb i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stavanger Sykleklubb sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Christian Kongsgård(Styrets leder)+Håvard Larsen(Styremedlem)+Per Arne Jakobsen(Styremedlem)−Jon-André Johansen(Styrets leder)−Martin Urianstad Bugge(Styremedlem)−Stian Pollestad(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 97,2 % | 80,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,8 % | 6,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/985421021/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985421021/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985421021",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 1409980, "percentile": 0.4457 },
"operating_margin": { "value": 0.0787, "percentile": 0.6118 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "985421021" })Spør AI-assistenten
Er Stavanger Sykleklubb blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Stavanger Sykleklubb sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavanger Sykleklubb på i bransjen?
Investeringer
STAVANGER SYKLEKLUBB eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fjords Cycling AS | Sola | 50,0 % | 2015 | 2019 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Stavanger Sykleklubb
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stavanger Sykleklubb?
Det er registrert 14 051 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 297 i Stavanger.
Er Stavanger Sykleklubb et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1928, som er lenger enn 88 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 45 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Stavanger Sykleklubb?
Stavanger Sykleklubb er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvordan går det økonomisk med Stavanger Sykleklubb?
I 2023 omsatte Stavanger Sykleklubb for 1,41 mill kr, opp 73 % fra 2022. Årsresultatet ble et overskudd på 111 030 kr.
Hvor solid er balansen til Stavanger Sykleklubb?
Egenkapitalen i Stavanger Sykleklubb var 1,14 mill kr i 2023-regnskapet, med en egenkapitalandel på 97,2 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stavanger Sykleklubb?
Stavanger Sykleklubb er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2023-regnskapet.
Hvor ligger Stavanger Sykleklubb?
Forretningsadressen til Stavanger Sykleklubb er c/o Veslemøy Utengen Camilla Colletts gate 6, 4020, STAVANGER i Stavanger kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Stavanger Sykleklubb?
I Enhetsregisteret har Stavanger Sykleklubb registrert nettsiden www.stavangersk.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Hva er organisasjonsnummeret til Stavanger Sykleklubb?
Organisasjonsnummeret til Stavanger Sykleklubb er 985 421 021. Selskapet er registrert som Forening/lag/innretning, med registreringsdato 12.03.2003.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.