Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

R Valle Maskin AS

Org.nr 985416397
Omsetning
5,9 mill
+81,6 %
Resultat
191 417
7 års regnskap
Ansatte
5
Mer

Om R Valle Maskin AS

R Valle Maskin AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alver, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2003 og har vært i drift i 23 år. Linda Eirin Skår er daglig leder, og Ragnvald Valle er styreleder. Selskapet er ett av 128 innen grunnarbeid i Alver, og ett av 12 741 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Entreprenørvirksomhet. Bergverksdrift.

Formål

Entreprenørvirksomhet, bergverksdrift, transport og annen aktivitet som faller naturlig sammen med dette, herunder høve til å delta i andre selskap.

AI-sammendrag

Kraftig vekst på 82% til 6 mill. kr er imponerende for en liten grunnarbeidsaktør, men den lave egenkapitalandelen på under 13% og en gjeld som overstiger eiendelene gjør selskapet sårbart for svingninger i oppdragsmengden. Driftsmarginen ligger under bransjesnitt blant 5 700 konkurrenter, noe som antyder prispress eller høye maskinkostnader typisk for bransjen. Eneierskap gjennom LIRA HOLDING AS gir ryddig styring, men konsentrerer også risikoen – særlig i et konjunkturutsatt segment som anleggsarbeid i Alver-regionen.

API og MCPGET /company/985416397

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/985416397" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "985416397",
  "name": "R VALLE MASKIN AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.120",
  "nace_desc": "Grunnarbeid",
  "employees": 5,
  "address": { "municipality": "ALVER", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "985416397" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver R Valle Maskin AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over R Valle Maskin AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er R Valle Maskin AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +81,6 % fra 2024 · +69,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20255,93 mill kr135 209 kr191 417 kr2,66 mill kr387 541 kr2,27 mill kr
20243,27 mill kr−225 541 kr−315 394 kr1,57 mill kr16 724 kr1,56 mill kr
20232,93 mill kr−289 630 kr−286 203 kr743 037 kr89 164 kr653 873 kr
20222,80 mill kr626 711 kr626 265 kr–––
20213,49 mill kr−49 239 kr−67 861 kr699 550 kr−262 899 kr962 449 kr

Balanse

2025
Eiendeler2,66 mill kr
Anleggsmidler5 %139 000 krOmløpsmidler95 %2,52 mill kr
Egenkapital og gjeld2,66 mill kr
Innskutt egenkapital11 %279 400 krOpptjent egenkapital4 %108 141 krLangsiktig gjeld2 %59 858 krKortsiktig gjeld83 %2,21 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader5,80 mill kr
Finansinntekter101 038 kr
Finanskostnader95 430 kr
Netto finans5 608 kr
Ordinært resultat før skatt140 817 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 11 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 33 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Til gode hos konsernselskaper
990 000 kr (37 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
1,1 mill kr (42 % av balansen)
Renteinntekt fra konsernselskaper
44 000 kr
Rentekostnad til konsernselskaper
63 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/985416397/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/985416397/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "985416397",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 5934958,
      "operating_profit": 135209,
      "net_profit": 191417,
      "equity": 387541,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 3268295,
      "operating_profit": -225541,
      "net_profit": -315394,
      "equity": 16724,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "985416397" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til R Valle Maskin AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til R Valle Maskin AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for R Valle Maskin AS per år.

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 20.12.2005
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 04.07.2022
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Varamedlem

Regnskapsfører

2Sist endret 28.04.2026
Regnskapsfører
repr. BJØRGVIN REVISJON ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
Regnskapsfører
repr. AIDER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte april 2026
API og MCPGET /company/985416397/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/985416397/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "985416397",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "985416397" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i R Valle Maskin AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i R Valle Maskin AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i R Valle Maskin AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Lira Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/985416397/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/985416397/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "985416397",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "LIRA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "985416397" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av R Valle Maskin AS eier Lira Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har R Valle Maskin AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier R Valle Maskin AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter og kunngjøringer

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
H GuldbrandsøyBEDRDetaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glassAlver−
R Valle Maskin ASBEDRGrunnarbeidAlver5

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
    +AIDER AS(Regnskapsfører)−HAGEL AS(Regnskapsfører)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 49,0 % av driftsinntektene — 23,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin2,3 %4,0 %
Resultatmargin3,2 %2,8 %
Egenkapitalandel14,6 %41,9 %
Likviditetsgrad1,141,55
Gjeldsgrad5,860,96
Egenkapitalrentabilitet49,4 %8,6 %
Omsetningsvekst (siste år)+81,6 %+2,4 %
Omsetning per ansatt1,19 mill kr1,69 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad49,0 %25,7 %
Lønnskostnad11,3 %27,4 %
Annen driftskostnad36,4 %33,6 %
Avskrivninger0,9 %3,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/985416397/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/985416397/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "985416397",
  "nace_code": "43.120",
  "industry_count": 5801,
  "revenue": { "value": 5934958, "percentile": 0.6957 },
  "operating_margin": { "value": 0.0228, "percentile": 0.432 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "985416397" })

Spør AI-assistenten

  • Er R Valle Maskin AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
  • Hvor solid er R Valle Maskin AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til R Valle Maskin AS på i bransjen?

Ofte spurt om R Valle Maskin AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som R Valle Maskin AS?

Det er registrert 12 741 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 128 i Alver.

Er R Valle Maskin AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2003, som er lenger enn 81 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 131 andre selskaper i bransjen etablert.

Er R Valle Maskin AS et aktivt selskap?

R Valle Maskin AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har R Valle Maskin AS?

R Valle Maskin AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i R Valle Maskin AS?

Daglig leder i R Valle Maskin AS er Linda Eirin Skår, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak R Valle Maskin AS?

Største aksjonær i R Valle Maskin AS er Lira Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til R Valle Maskin AS?

I 2025 omsatte R Valle Maskin AS for 5,93 mill kr, opp 82 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 191 417 kr.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i R Valle Maskin AS?

R Valle Maskin AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Er R Valle Maskin AS registrert i MVA-registeret?

R Valle Maskin AS er registrert i MVA-registeret (siden 2003) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hvem fører regnskapet til R Valle Maskin AS?

Bjørgvin Revisjon AS er registrert som regnskapsfører for R Valle Maskin AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland