Stas Hår & Bryn AS
- Omsetning
- 10,1 mill
- −5,5 %
- Resultat
- 528 844
- +5 104,6 %
- Ansatte
- 16
- +1 siden mars
Om Stas Hår & Bryn AS
Stas Hår & Bryn AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Siv Unni Oldervik er daglig leder, og Siv Unni Oldervik er styreleder. Selskapet er ett av 256 innen frisering og barbering i Trondheim, og ett av 8 811 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Omsette frisørtjenester, samt hva som naturlig hører inn under dette.
Formål
Frisørvirksomhet, samt hva som naturlig hører inn under dette.
AI-sammendrag
Som eneeier og daglig leder driver Siv Unni Oldervik en av Trondheims større frisørvirksomheter, med 16 ansatte og topp 10% på både omsetning og bemanning i bransjen. En egenkapitalandel på 50% og et overskudd på 529 000 kr over snittet i bransjen gir solid stabilitet, selv om omsetningen falt 6% til 10 mill. kr i 2025. Konsentrert eierskap og lang fartstid siden 2003 tyder på en robust, personavhengig drift der utviklingen fremover henger tett på én nøkkelperson.
API og MCPGET /company/985327084
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985327084" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985327084",
"name": "STAS HÅR & BRYN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "96.210",
"nace_desc": "Frisering og barbering",
"employees": 16,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "985327084" })Spør AI-assistenten
Hva driver Stas Hår & Bryn AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stas Hår & Bryn AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stas Hår & Bryn AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −5,5 % fra 2024 · −12,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,09 mill kr | 691 941 kr | 528 844 kr | 4,17 mill kr | 1,91 mill kr | 2,26 mill kr |
| 2024 | 10,67 mill kr | 27 165 kr | 10 161 kr | 3,87 mill kr | 1,58 mill kr | 2,29 mill kr |
| 2023 | 9,43 mill kr | −265 407 kr | −222 923 kr | 4,20 mill kr | 1,62 mill kr | 2,58 mill kr |
| 2022 | 10,56 mill kr | 1,02 mill kr | 789 042 kr | 5,45 mill kr | 2,95 mill kr | 2,51 mill kr |
| 2021 | 11,48 mill kr | 1,75 mill kr | 1,36 mill kr | 4,77 mill kr | 2,16 mill kr | 2,62 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 57 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 45 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/985327084/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985327084/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985327084",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10086600,
"operating_profit": 691941,
"net_profit": 528844,
"equity": 1911511,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10674633,
"operating_profit": 27165,
"net_profit": 10161,
"equity": 1582667,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "985327084" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Stas Hår & Bryn AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Stas Hår & Bryn AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stas Hår & Bryn AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 03.02.2003Styre
2Sist endret 09.05.2017Regnskapsfører
1Sist endret 08.02.2014Revisor
1Sist endret 24.10.2016API og MCPGET /company/985327084/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985327084/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985327084",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "985327084" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stas Hår & Bryn AS?
List alle roller i Stas Hår & Bryn AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stas Hår & Bryn AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Siv Unni Oldervik | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/985327084/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985327084/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985327084",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "985327084" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stas Hår & Bryn AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stas Hår & Bryn AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stas Hår & Bryn AS | BEDR | Frisering og barbering | Trondheim | 16 |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2018 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/985327084/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985327084/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985327084",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "985327084" })Spør AI-assistenten
Når ble Stas Hår & Bryn AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stas Hår & Bryn AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Stas Hår & Bryn AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→16
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→15
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→14
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 56,7 % av driftsinntektene — 5,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,9 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 5,2 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 45,8 % | 28,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,59 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 1,18 | 1,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | 27,7 % | 17,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -5,5 % | +3,1 % |
| Omsetning per ansatt | 630 412,5 kr | 655 765,3 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,0 % | 11,5 % |
| Lønnskostnad | 56,7 % | 62,0 % |
| Annen driftskostnad | 19,4 % | 19,5 % |
| Avskrivninger | 3,0 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/985327084/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985327084/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985327084",
"nace_code": "96.210",
"industry_count": 3132,
"revenue": { "value": 10086600, "percentile": 0.9712 },
"operating_margin": { "value": 0.0686, "percentile": 0.6979 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "985327084" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Stas Hår & Bryn AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stas Hår & Bryn AS blant de største selskapene innen frisering og barbering?
Hvor solid er Stas Hår & Bryn AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Stas Hår & Bryn AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stas Hår & Bryn AS?
Det er registrert 8 811 selskaper i Norge innen frisering og barbering, hvorav 256 i Trondheim.
Er Stas Hår & Bryn AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2002, som er lenger enn 81 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 102 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Stas Hår & Bryn AS i Enhetsregisteret?
Stas Hår & Bryn AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Stas Hår & Bryn AS?
Daglig leder i Stas Hår & Bryn AS er Siv Unni Oldervik, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Stas Hår & Bryn AS?
Stas Hår & Bryn AS eies i hovedsak av Siv Unni Oldervik (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Stas Hår & Bryn AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 10,09 mill kr, ned 6 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,91 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Stas Hår & Bryn AS?
I 2025 hadde Stas Hår & Bryn AS et driftsresultat på 691 941 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 6,9 %.
Hvor solid er balansen til Stas Hår & Bryn AS?
Egenkapitalen i Stas Hår & Bryn AS var 1,91 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 45,8 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Stas Hår & Bryn AS?
Stas Hår & Bryn AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvem er revisor for Stas Hår & Bryn AS?
Stas Hår & Bryn AS bruker Tidy Account AS som regnskapsfører og Revisjonskompaniet Midt-Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.