Solbakken Velforening BA
- Omsetning
- 994 360
- +12 %
- Resultat
- −165 005
- 2 års regnskap
Om Solbakken Velforening BA
Solbakken Velforening BA er registrert som selskap med begrenset ansvar med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Malin Schei er styrets leder. I 2014 hadde Solbakken Velforening BA en omsetning på 994 360 kr, en økning på 12 % fra 2013. Selskapet endte året med et underskudd på 165 005 kr. Egenkapitalen var 295 552 kr ved utgangen av 2014. Selskapet er ett av 2 884 innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Trondheim, og ett av 74 337 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Bare 0 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Velforening for eierleiligheter.
API og MCPGET /company/985246920
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985246920" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985246920",
"name": "SOLBAKKEN VELFORENING BA",
"org_form": "BA",
"nace_code": "94.992",
"nace_desc": "Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "985246920" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Solbakken Velforening BA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Solbakken Velforening BA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Solbakken Velforening BA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2013–2014 · +12 % fra 2013
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014 | 994 360 kr | −87 830 kr | −165 005 kr | 2,14 mill kr | 295 552 kr | 1,84 mill kr |
| 2013 | 888 202 kr | −678 899 kr | −726 511 kr | 2,51 mill kr | 460 558 kr | 2,05 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2014 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 98 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/985246920/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985246920/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985246920",
"years": [
{
"year": 2014,
"revenue": 994360,
"operating_profit": -87830,
"net_profit": -165005,
"equity": 295552,
…
},
{
"year": 2013,
"revenue": 888202,
"operating_profit": -678899,
"net_profit": -726511,
"equity": 460558,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "985246920" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Solbakken Velforening BA de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Solbakken Velforening BA per år.
Hvordan har omsetningen til Solbakken Velforening BA utviklet seg fra 2013 til 2014?
Roller og styre9
Styre
7Sist endret 27.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 16.01.2008Forretningsfører
1Sist endret 15.07.2021API og MCPGET /company/985246920/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985246920/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985246920",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "985246920" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Solbakken Velforening BA?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Solbakken Velforening BA?
List alle roller i Solbakken Velforening BA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Solbakken Velforening BA | AAFY | Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers | Trondheim | − |
Kunngjøringer1
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.7.2015 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/985246920/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985246920/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985246920",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2015-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "985246920" })Spør AI-assistenten
Når leverte Solbakken Velforening BA sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Solbakken Velforening BA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Solbakken Velforening BA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Aslak Todal(Varamedlem)+Gunn Rabben(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2014 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 13,8 % | 87,8 % |
| Gjeldsgrad | 6,23 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | -55,8 % | 4,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/985246920/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985246920/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985246920",
"nace_code": "94.992",
"industry_count": 2104,
"revenue": { "value": 994360, "percentile": 0.6225 },
"operating_margin": { "value": -0.0883, "percentile": 0.2238 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "985246920" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Solbakken Velforening BA blant de 2104 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Solbakken Velforening BA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Solbakken Velforening BA blant de største selskapene innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+96 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Solbakken Velforening BA
Hvor stor er bransjen Solbakken Velforening BA tilhører?
Solbakken Velforening BA er ett av 2 884 selskaper innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Trondheim, og ett av 74 337 på landsbasis.
Hvor lenge har Solbakken Velforening BA eksistert sammenlignet med bransjen?
Solbakken Velforening BA ble etablert i 1994 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Er Solbakken Velforening BA et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Selskap med begrenset ansvar. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Solbakken Velforening BA i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Solbakken Velforening BA?
Solbakken Velforening BA er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (næringskode 94.992). Registrert aktivitet: Velforening for eierleiligheter.
Hvem er styreleder i Solbakken Velforening BA?
Styrets leder i Solbakken Velforening BA er Malin Schei. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.
Går Solbakken Velforening BA med overskudd?
Solbakken Velforening BA hadde i 2014 en omsetning på 994 360 kr og et underskudd på 165 005 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Solbakken Velforening BA til?
Solbakken Velforening BA holder til i c/o OBOS Eiendomsforvaltning AS Ranheimsvegen 9, 7044, TRONDHEIM, i Trondheim kommune i Trøndelag.
Hvilket org.nr har Solbakken Velforening BA?
Solbakken Velforening BA har organisasjonsnummer 985 246 920. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvilken regnskapsfører bruker Solbakken Velforening BA?
I Enhetsregisteret er Solbakken Velforening BA registrert med regnskapsfører Obos Eiendomsforvaltning AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.