Gulv & Malerkompaniet AS
- Omsetning
- 5,4 mill
- −7,2 %
- Resultat
- 48 227
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 6
- +1 siden mars
Om Gulv & Malerkompaniet AS
Gulv & Malerkompaniet AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Knut Gunnar Aabelvik er styrets leder. I 2025 hadde Gulv & Malerkompaniet AS en omsetning på 5,44 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 48 227 kr. Egenkapitalen var 247 843 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Børre Hustuft med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 20 innen maler- og glassarbeid i Porsgrunn, og ett av 4 955 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Salg av maling og byggtapetserertjenester samt annen virksomhet som naturlig hører til.
Formål
Salg av maling og byggtapetserertjenester samt annen virksomhet som haturlig hører til.
API og MCPGET /company/985084459
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985084459" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985084459",
"name": "GULV & MALERKOMPANIET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "985084459" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Gulv & Malerkompaniet AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gulv & Malerkompaniet AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Porsgrunn holder Gulv & Malerkompaniet AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −7,2 % fra 2024 · +68,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,44 mill kr | 80 430 kr | 48 227 kr | 1,54 mill kr | 247 843 kr | 1,29 mill kr |
| 2024 | 5,86 mill kr | 10 234 kr | −158 750 kr | 1,40 mill kr | 399 617 kr | 1,01 mill kr |
| 2023 | 5,24 mill kr | 562 914 kr | 570 324 kr | 1,69 mill kr | 758 367 kr | 936 186 kr |
| 2022 | 3,94 mill kr | 122 178 kr | 73 847 kr | – | – | – |
| 2021 | 3,24 mill kr | 31 031 kr | 29 492 kr | 942 735 kr | 114 197 kr | 828 538 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 37 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 53 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/985084459/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985084459/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985084459",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 5438521, "operating_profit": 80430, "net_profit": 48227, "equity": 247843, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 5857745,
"operating_profit": 10234,
"net_profit": -158750,
"equity": 399617,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "985084459" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gulv & Malerkompaniet AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gulv & Malerkompaniet AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gulv & Malerkompaniet AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 23.11.2002API og MCPGET /company/985084459/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985084459/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985084459",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "985084459" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Gulv & Malerkompaniet AS?
List alle roller i Gulv & Malerkompaniet AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Børre Hustuft | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Knut Gunnar Aabelvik | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/985084459/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985084459/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985084459",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "985084459" })Spør AI-assistenten
Er Gulv & Malerkompaniet AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Gulv & Malerkompaniet AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gulv & Malerkompaniet AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gulv & Malerkompaniet AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Porsgrunn | 6 |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.9.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.4.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/985084459/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985084459/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985084459",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-21", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-05-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "985084459" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gulv & Malerkompaniet AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Gulv & Malerkompaniet AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gulv & Malerkompaniet AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Halvardsgate 5→Heistad brygge 9Postnummer:3936→3941
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 33,4 % av driftsinntektene — 6,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,5 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 0,9 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 16,1 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,18 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 5,21 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,5 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -7,2 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 906 420,167 kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 33,4 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 48,0 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 15,5 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 1,7 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/985084459/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985084459/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985084459",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 5438521, "percentile": 0.7002 },
"operating_margin": { "value": 0.0148, "percentile": 0.3957 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "985084459" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Gulv & Malerkompaniet AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gulv & Malerkompaniet AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Hvor solid er Gulv & Malerkompaniet AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Gulv & Malerkompaniet AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gulv & Malerkompaniet AS?
Det er registrert 4 955 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 20 i Porsgrunn.
Er Gulv & Malerkompaniet AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2002, som er lenger enn 87 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 51 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Gulv & Malerkompaniet AS?
Gulv & Malerkompaniet AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Gulv & Malerkompaniet AS?
Gulv & Malerkompaniet AS eies i hovedsak av Børre Hustuft (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Gulv & Malerkompaniet AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,44 mill kr, ned 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 247 843 kr ved årsslutt.
Hvor mange ansatte har Gulv & Malerkompaniet AS?
Gulv & Malerkompaniet AS har 6 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hva er organisasjonsnummeret til Gulv & Malerkompaniet AS?
Organisasjonsnummeret til Gulv & Malerkompaniet AS er 985 084 459. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 23.11.2002.
Har Gulv & Malerkompaniet AS revisor?
Gulv & Malerkompaniet AS har fravalgt revisjon (registrert 30.12.2014). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.