- Omsetning
- 2,9 mill
- −18,3 %
- Resultat
- 166 819
- −84,5 %
Om Eidsvold Værks Skiklub
Eidsvold Værks Skiklub er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Eidsvoll, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1881 og har vært i drift i 145 år. Tommy Løkken er styrets leder. I 2024 hadde Eidsvold Værks Skiklub en omsetning på 2,91 mill kr, en nedgang på 18 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 166 819 kr. Egenkapitalen var 4,58 mill kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 58 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Eidsvoll, og ett av 14 051 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Ved samarbeid og kameratskap å fremme skiidrett og friluftsliv for derigjennom å fremme skiidrett på høyt nivå basert på god økonomi og sunne sosiale aktiviteter.
API og MCPGET /company/984409303
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984409303" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984409303",
"name": "EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUB",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": null,
"address": { "municipality": "EIDSVOLL", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984409303" })Spør AI-assistenten
Hva driver Eidsvold Værks Skiklub med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Eidsvold Værks Skiklub: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Eidsvold Værks Skiklub registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · −18,3 % fra 2023 · +61,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2,91 mill kr | 2 906 kr | 166 819 kr | 5,35 mill kr | 4,58 mill kr | 765 780 kr |
| 2023 | 3,56 mill kr | 997 512 kr | 1,08 mill kr | 5,54 mill kr | 4,41 mill kr | 1,13 mill kr |
| 2022 | 2,69 mill kr | 219 927 kr | 227 356 kr | 3,97 mill kr | 3,33 mill kr | 641 628 kr |
| 2021 | 2,25 mill kr | 634 881 kr | 635 223 kr | 3,47 mill kr | 3,11 mill kr | 367 985 kr |
| 2020 | 1,80 mill kr | 358 342 kr | 359 946 kr | 2,64 mill kr | 2,47 mill kr | 166 252 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 83 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/984409303/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984409303/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984409303",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 2908087, "operating_profit": 2906, "net_profit": 166819, "equity": 4579811, … },
{
"year": 2023,
"revenue": 3558584,
"operating_profit": 997512,
"net_profit": 1079646,
"equity": 4412993,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984409303" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Eidsvold Værks Skiklub de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Eidsvold Værks Skiklub per år.
Hvordan har omsetningen til Eidsvold Værks Skiklub utviklet seg fra 2020 til 2024?
Roller og styre8
Styre
7Sist endret 21.01.2026Regnskapsfører
1Sist endret 13.10.2026API og MCPGET /company/984409303/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984409303/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984409303",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984409303" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Eidsvold Værks Skiklub?
Hvem er regnskapsfører for Eidsvold Værks Skiklub?
List alle roller i Eidsvold Værks Skiklub: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Eidsvold Værks Skiklub | AAFY | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Eidsvoll | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.12.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984409303/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984409303/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984409303",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-05-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-08-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984409303" })Spør AI-assistenten
Når leverte Eidsvold Værks Skiklub sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Eidsvold Værks Skiklub i Brønnøysundregistrene?
Når ble Eidsvold Værks Skiklub sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−REGNSKAPSTJENESTER EIDSVOLL AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 83,1 % av driftsinntektene — 42,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,1 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 5,7 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 85,7 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,61 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,6 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -18,3 % | +6,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 10,1 % | 9,6 % |
| Annen driftskostnad | 83,1 % | 40,5 % |
| Avskrivninger | 6,6 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984409303/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984409303/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984409303",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 2908087, "percentile": 0.5457 },
"operating_margin": { "value": 0.001, "percentile": 0.3399 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984409303" })Spør AI-assistenten
Er Eidsvold Værks Skiklub blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Eidsvold Værks Skiklub sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Eidsvold Værks Skiklub på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Eidsvoll
1 000+ til i Eidsvoll →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Eidsvold Værks Skiklub
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Eidsvold Værks Skiklub?
Det er registrert 14 051 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 58 i Eidsvoll.
Er Eidsvold Værks Skiklub et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1881, som er lenger enn 98 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 25 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Eidsvold Værks Skiklub et aktivt selskap?
Eidsvold Værks Skiklub er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Eidsvold Værks Skiklub?
Eidsvold Værks Skiklub driver innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, med NACE-kode 93.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Ved samarbeid og kameratskap å fremme skiidrett og friluftsliv for derigjennom å fremme skiidrett på høyt nivå basert på god økonomi og sunne sosiale aktiviteter.
Hvordan går det økonomisk med Eidsvold Værks Skiklub?
Eidsvold Værks Skiklub hadde i 2024 en omsetning på 2,91 mill kr og et overskudd på 166 819 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Eidsvold Værks Skiklub?
I Enhetsregisteret har Eidsvold Værks Skiklub registrert nettsiden www.evs1881.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Er Eidsvold Værks Skiklub registrert i MVA-registeret?
Eidsvold Værks Skiklub er registrert i MVA-registeret (siden 2017) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem fører regnskapet til Eidsvold Værks Skiklub?
Enora AS er registrert som regnskapsfører for Eidsvold Værks Skiklub.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.