Beias Gruppen AS
- Omsetning
- 9,2 mill
- +35,1 %
- Resultat
- −11,5 mill
- 6 års regnskap
Om Beias Gruppen AS
Beias Gruppen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hamar, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Selskapet er registrert som konkurs. Oddvar Haugen er daglig leder, og Gunnar Gjendahl er styreleder. I 2024 hadde Beias Gruppen AS en omsetning på 9,21 mill kr, en økning på 35 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 11,48 mill kr. Egenkapitalen var 60,46 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Juko Invest AS med 69 % av aksjene. Selskapet er ett av 86 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Hamar, og ett av 14 179 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet og formål
Eiendomsutvikling, inklusive kjøp og salg, samt ta del i andre selskaper.
API og MCPGET /company/984246455
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984246455" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984246455",
"name": "BEIAS GRUPPEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAMAR", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984246455" })Spør AI-assistenten
Er Beias Gruppen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Beias Gruppen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Beias Gruppen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +35,1 % fra 2023 · +51,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9,21 mill kr | −2,17 mill kr | −11,48 mill kr | 217,47 mill kr | 60,46 mill kr | 157,01 mill kr |
| 2023 | 6,82 mill kr | −4,40 mill kr | −3,87 mill kr | 242,69 mill kr | 71,90 mill kr | 170,79 mill kr |
| 2022 | 9,09 mill kr | −3,31 mill kr | −720 677 kr | 213,34 mill kr | 75,77 mill kr | 137,57 mill kr |
| 2021 | 7,06 mill kr | 241 263 kr | 8,72 mill kr | 243,45 mill kr | 78,17 mill kr | 165,28 mill kr |
| 2020 | 6,07 mill kr | −59 358 kr | 996 550 kr | 222,51 mill kr | 40,84 mill kr | 181,67 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 56 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 160 mill kr (74 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 7,5 mill kr (3 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 15 mill kr
API og MCPGET /company/984246455/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984246455/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984246455",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 9207182,
"operating_profit": -2174244,
"net_profit": -11483561,
"equity": 60461199,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 6815929,
"operating_profit": -4397121,
"net_profit": -3868532,
"equity": 71903193,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984246455" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Beias Gruppen AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Beias Gruppen AS i 2024?
Hvor mye vokste omsetningen til Beias Gruppen AS fra 2023 til 2024?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 25.06.2019Styre
4Sist endret 17.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 29.08.2022Revisor
1Sist endret 23.12.2025Bostyrer
1Sist endret 30.12.2025API og MCPGET /company/984246455/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984246455/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984246455",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984246455" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Beias Gruppen AS?
Hvem er regnskapsfører for Beias Gruppen AS?
List alle roller i Beias Gruppen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Juko Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 69,0 % | 5 400 |
| 2h Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 23,0 % | 1 800 |
| Gjærliseter AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,0 % | 626 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/984246455/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984246455/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984246455",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "JUKO INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 69, "year": 2024, … },
{ "shareholder_name": "2H INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 23, "year": 2024, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "984246455" })Spør AI-assistenten
Er Beias Gruppen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Beias Gruppen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Beias Gruppen AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Beias Gruppen AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/984246455/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984246455/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984246455",
"chain": [
{ "org_no": "984246455", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "984246455" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Beias Gruppen AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Beias Gruppen AS | BEDR | Kjøp og salg av egen fast eiendom | Hamar | − |
Kunngjøringer65
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.12.2025 | Konkursåpning ↗ |
| 23.12.2025 | Revisor ↗ |
| 17.7.2025 | Styre ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2023 | Styre ↗ |
| 7.12.2022 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 20.10.2022 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 14.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984246455/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984246455/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984246455",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-12-30", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2025-12-23", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984246455" })Spør AI-assistenten
Når ble Beias Gruppen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når ble det åpnet konkurs i Beias Gruppen AS, og hva har skjedd siden?
Når leverte Beias Gruppen AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECONIO AS(Regnskapsfører)+Ukjent(Bostyrer)−ACCOUNTOR HAMAR AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 55,8 % av driftsinntektene — 46,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -23,6 % | 18,5 % |
| Resultatmargin | -124,7 % | 8,4 % |
| Egenkapitalandel | 27,8 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 19,03 | 2,51 |
| Gjeldsgrad | 2,60 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | -19,0 % | 1,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +35,1 % | -4,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 33,6 % | 68,4 % |
| Lønnskostnad | 55,8 % | 9,6 % |
| Annen driftskostnad | 33,3 % | 9,0 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 5,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984246455/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984246455/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984246455",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12532,
"revenue": { "value": 9207182, "percentile": 0.9659 },
"operating_margin": { "value": -0.2361, "percentile": 0.2678 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984246455" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Beias Gruppen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Beias Gruppen AS på i bransjen?
Hvor ligger Beias Gruppen AS blant de 12532 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Beias Gruppen AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (500 000 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 12.3.2019 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 500 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/984246455/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984246455/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984246455",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 500000,
"innvilget_dato": "2019-03-12",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "984246455" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Beias Gruppen AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilken offentlig støtte har Beias Gruppen AS fått?
Immaterielle rettigheter
Beias Gruppen AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| GRØNN BOLIG ↗ | 201113179 | − | Henlagt | − |
| Nordbolig vi bygger bare nye boliger ↗ | 201113178 | 264413 | Registrering opphørt | 17.11.2021 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
BEIAS GRUPPEN AS eier aksjer i 5 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnberget Utvikling AS | Hamar | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Askim Utvikling AS | Hamar | 50,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Farveriparken Eiendomsutvikling AS | Oslo | 50,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Ingeberglia Eiendomsutvikling AS | Hamar | 50,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Kristianslund Utvikling AS | Gjøvik | 25,0 % | 2022 | 2025 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+3 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Beias Gruppen AS
Hvor stor er bransjen Beias Gruppen AS tilhører?
Beias Gruppen AS er ett av 86 selskaper innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Hamar, og ett av 14 179 på landsbasis.
Hvor lenge har Beias Gruppen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Beias Gruppen AS ble etablert i 2002 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 91 % av selskapene.
Er Beias Gruppen AS fortsatt i drift?
Det er registrert konkurs for Beias Gruppen AS (åpnet 30.12.2025). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Beias Gruppen AS med?
Beias Gruppen AS er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom (næringskode 68.110). Registrert aktivitet: Eiendomsutvikling, inklusive kjøp og salg, samt ta del i andre selskaper.
Hvem leder Beias Gruppen AS?
Oddvar Haugen er registrert som daglig leder i Beias Gruppen AS.
Hvem er styreleder i Beias Gruppen AS?
Styrets leder i Beias Gruppen AS er Gunnar Gjendahl. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Beias Gruppen AS?
Beias Gruppen AS eies i hovedsak av Juko Invest AS (69 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2024.
Går Beias Gruppen AS med overskudd?
Beias Gruppen AS hadde i 2024 en omsetning på 9,21 mill kr og et underskudd på 11,48 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Har Beias Gruppen AS mottatt offentlig støtte?
Beias Gruppen AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (til sammen 500 000 kr).
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.