- Omsetning
- 90,7 mill
- +59,2 %
- Resultat
- 2,1 mill
- +255,2 %
Om Nora Foods AS
Nora Foods AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Moss, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Dag Freddy Henriksen er styrets leder. I 2025 hadde Nora Foods AS en omsetning på 90,71 mill kr, en økning på 59 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,08 mill kr. Egenkapitalen var 6,92 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gastromia Consulting & Invest AS med 50,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 innen engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler i Moss, og ett av 764 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).
Aktivitet og formål
Kjøp og salg av konsumvarer, import og agentur. Konsulenttjenester, kulturformidling, samt investeringer i fast eiendom.
API og MCPGET /company/984242891
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984242891" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984242891",
"name": "NORA FOODS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.390",
"nace_desc": "Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MOSS", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984242891" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Nora Foods AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Nora Foods AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Nora Foods AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +59,2 % fra 2024 · −4,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 90,71 mill kr | 2,90 mill kr | 2,08 mill kr | 22,24 mill kr | 6,92 mill kr | 15,32 mill kr |
| 2024 | 56,97 mill kr | 869 619 kr | 584 399 kr | 11,06 mill kr | 5,35 mill kr | 5,71 mill kr |
| 2023 | 89,24 mill kr | 4,04 mill kr | 3,71 mill kr | 16,22 mill kr | 7,76 mill kr | 8,46 mill kr |
| 2022 | 142,11 mill kr | 5,44 mill kr | 3,76 mill kr | 27,37 mill kr | 7,05 mill kr | 20,31 mill kr |
| 2021 | 94,91 mill kr | 4,98 mill kr | 3,65 mill kr | 14,34 mill kr | 6,29 mill kr | 8,05 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 92 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 56 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/984242891/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984242891/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984242891",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 90706010,
"operating_profit": 2898279,
"net_profit": 2075945,
"equity": 6922122,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 56971736,
"operating_profit": 869619,
"net_profit": 584399,
"equity": 5346177,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984242891" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Nora Foods AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Nora Foods AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Nora Foods AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 20.05.2025Regnskapsfører
1Sist endret 09.09.2026Revisor
1Sist endret 20.11.2015API og MCPGET /company/984242891/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984242891/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984242891",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984242891" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Nora Foods AS?
Hvem er regnskapsfører for Nora Foods AS?
List alle roller i Nora Foods AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 endret eierandel
- Cheniston AS10 %
- Shirin Kristiansen47,5 % → 34,5 %
- Gastromia Consulting & Invest AS47,5 % → 50,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gastromia Consulting & Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,5 % | 101 |
| Shirin Kristiansen | Person | Ordinære aksjer | 34,5 % | 69 |
| Cheniston AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 20 |
| Dragon Souring Group Ltd | Selskap | Ordinære aksjer | 5,0 % | 10 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/984242891/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984242891/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984242891",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "GASTROMIA CONSULTING & INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50.5,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "CHENISTON AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 10, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "984242891" })Spør AI-assistenten
Er Nora Foods AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Nora Foods AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nora Foods AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
API og MCPGET /company/984242891/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984242891/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984242891",
"chain": [
{ "org_no": "989088327", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "984242891", "owner_pct": 50.5, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "984242891" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Nora Foods AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nora Foods AS | BEDR | Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler | Moss | − |
Kunngjøringer69
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.5.2025 | Styre ↗ |
| 15.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2024 | Styre ↗ |
| 5.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.3.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.3.2023 | Signatur ↗ |
| 6.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984242891/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984242891/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984242891",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-20", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984242891" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Nora Foods AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nora Foods AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nora Foods AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−REGNSKAPSSENTRALEN AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 92,2 % av driftsinntektene — 13,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,2 % | 2,0 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 31,1 % | 32,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,45 | 1,37 |
| Gjeldsgrad | 2,21 | 1,27 |
| Egenkapitalrentabilitet | 30,0 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +59,2 % | +6,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 92,2 % | 78,4 % |
| Lønnskostnad | 3,3 % | 8,9 % |
| Annen driftskostnad | 1,3 % | 9,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984242891/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984242891/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984242891",
"nace_code": "46.390",
"industry_count": 556,
"revenue": { "value": 90706010, "percentile": 0.8385 },
"operating_margin": { "value": 0.032, "percentile": 0.5873 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984242891" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Nora Foods AS blant de 556 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nora Foods AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Nora Foods AS blant de største selskapene innen engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler?
Investeringer
NORA FOODS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Espevær Røykeri AS | Bømlo | 16,6 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Moss
1 000+ til i Moss →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Nora Foods AS
Hvor stor er bransjen Nora Foods AS tilhører?
Nora Foods AS er ett av 12 selskaper innen engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler i Moss, og ett av 764 på landsbasis.
Hvor lenge har Nora Foods AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nora Foods AS ble etablert i 2002 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 83 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Nora Foods AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler er en driftsmargin på 2 %. Nora Foods AS lå på 3,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Nora Foods AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nora Foods AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Nora Foods AS?
Organisasjonsformen til Nora Foods AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Nora Foods AS?
Nora Foods AS eies i hovedsak av Gastromia Consulting & Invest AS (50,5 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Nora Foods AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 90,71 mill kr, opp 59 % fra 2024. Egenkapitalen var 6,92 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Nora Foods AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Nora Foods AS er 1,50 mill kr (200 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder Nora Foods AS til?
Nora Foods AS holder til i c/o Regnskapssentralen Kongens gate 3, 1530, MOSS, i Moss kommune i Østfold.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Nora Foods AS?
I Enhetsregisteret er Nora Foods AS registrert med regnskapsfører Enora AS og revisor Krogh Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.