Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Andhøyregistrene AS

Org.nr 984123701
Omsetning
181 184
−39,7 %
Resultat
−268 466
6 års regnskap
Mer

Om Andhøyregistrene AS

Andhøyregistrene AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Markeds- og opinionsundersøkelser. Virksomheten ble stiftet i 2001 og har vært i drift i 25 år. Arild Andhøy er styrets leder. I 2025 hadde Andhøyregistrene AS en omsetning på 181 184 kr, en nedgang på 40 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 268 466 kr. Egenkapitalen var −5,30 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Andhøy AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 69 innen markeds- og opinionsundersøkelser i Oslo, og ett av 167 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Markeds- og opinionsundersøkelser samt beslektet virksomhet.

Formål

Markeds- og opinionsundersøkelser samt beslektet virksomhet, herunder deltakelse i andre selskaper.

API og MCPGET /company/984123701

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/984123701" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "984123701",
  "name": "ANDHØYREGISTRENE AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "73.200",
  "nace_desc": "Markeds- og opinionsundersøkelser",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "984123701" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Andhøyregistrene AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Andhøyregistrene AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Andhøyregistrene AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −39,7 % fra 2024 · −61,8 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025181 184 kr−10 251 kr−268 466 kr23 228 kr−5,30 mill kr5,32 mill kr
2024300 551 kr41 664 kr−200 790 kr141 879 kr−5,03 mill kr5,18 mill kr
2023340 000 kr−14 924 kr−181 383 kr149 974 kr−4,83 mill kr4,98 mill kr
2022318 200 kr22 110 kr−63 631 kr237 172 kr−4,65 mill kr4,89 mill kr
2021474 700 kr136 150 kr−30 063 kr216 383 kr−4,59 mill kr4,80 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler23 228 kr
Omløpsmidler100 %23 228 kr
Egenkapital og gjeld23 228 kr
Innskutt egenkapital431 %100 000 krOpptjent egenkapital-23255 %−5,40 mill krLangsiktig gjeld22912 %5,32 mill krKortsiktig gjeld12 %2 841 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader191 435 kr
Finansinntekter37 kr
Finanskostnader258 252 kr
Netto finans−258 215 kr
Ordinært resultat før skatt−268 466 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Bankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 100 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/984123701/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/984123701/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "984123701",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 181184,
      "operating_profit": -10251,
      "net_profit": -268466,
      "equity": -5301639,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 300551,
      "operating_profit": 41664,
      "net_profit": -200790,
      "equity": -5033172,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "984123701" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Andhøyregistrene AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Andhøyregistrene AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Andhøyregistrene AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 22.10.2013
Arild Andhøy(f. 1941)
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 20.08.2018
Regnskapsfører
repr. KALA ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/984123701/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/984123701/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "984123701",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "984123701" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Andhøyregistrene AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Andhøyregistrene AS?
  • List alle roller i Andhøyregistrene AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Andhøy ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %1 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/984123701/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/984123701/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "984123701",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "ANDHØY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "984123701" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Andhøyregistrene AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Andhøyregistrene AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Andhøyregistrene AS eier Andhøy AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Andhøyregistrene ASBEDRMarkeds- og opinionsundersøkelserOslo−

Kunngjøringer52

API og MCPGET /company/984123701/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/984123701/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "984123701",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-01-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-09-18", "type": "Forretningsadresse", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984123701" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Andhøyregistrene AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Andhøyregistrene AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Andhøyregistrene AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel-22824,3 %32,8 %
Likviditetsgrad8,181,38

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/984123701/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/984123701/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "984123701",
  "nace_code": "73.200",
  "industry_count": 80,
  "revenue": { "value": 181184, "percentile": 0.3038 },
  "operating_margin": { "value": -0.0566, "percentile": 0.1935 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "984123701" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Andhøyregistrene AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Andhøyregistrene AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Andhøyregistrene AS blant de 80 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Spørsmål og svar om Andhøyregistrene AS

Hvor stor er bransjen Andhøyregistrene AS tilhører?

Andhøyregistrene AS er ett av 69 selskaper innen markeds- og opinionsundersøkelser i Oslo, og ett av 167 på landsbasis.

Hvor lenge har Andhøyregistrene AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Andhøyregistrene AS ble etablert i 2001 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 79 % av selskapene.

Hvilken status har Andhøyregistrene AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Andhøyregistrene AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem er styreleder i Andhøyregistrene AS?

Styrets leder i Andhøyregistrene AS er Arild Andhøy.

Hvem er største aksjonær i Andhøyregistrene AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Andhøy AS største eier i Andhøyregistrene AS med 100 % av aksjene.

Går Andhøyregistrene AS med overskudd?

I 2025 omsatte Andhøyregistrene AS for 181 184 kr, ned 40 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 268 466 kr.

Hvor lønnsom er driften i Andhøyregistrene AS?

Driftsresultatet for 2025 var −10 251 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor stor aksjekapital har Andhøyregistrene AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Andhøyregistrene AS er 100 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvor solid er økonomien i Andhøyregistrene AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Andhøyregistrene AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvilken regnskapsfører bruker Andhøyregistrene AS?

I Enhetsregisteret er Andhøyregistrene AS registrert med regnskapsfører Kala AS.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner