Malz Invest AS
- Omsetning
- 82 139
- +40,4 %
- Resultat
- 58 314
- +681 %
Om Malz Invest AS
Malz Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bygland, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Andreas Malz er daglig leder, og Andreas Malz er styreleder. I 2025 hadde Malz Invest AS en omsetning på 82 139 kr, en økning på 40 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 58 314 kr. Egenkapitalen var 162 002 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Andreas Malz med 70 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 797 i Norge innen annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Ulike former for investeringsvirksomhet, samt drive konsulent-/prosjektrelatert virksomhet, med hovedfokus på fagområdene økonomi, administrasjon, personal, marked m.v., samt kjøpe, utvikle og selge eiendom. Selskapet vil i tillegg jobbe med prosjekter spesialisert innen IT/WEB-basert teknologi m.v.
Formål
Økonomisk rådgivning, utvikler og gjennomføre ulike profesjonelle økonomiske analyser overfor privat- og næringslivsmarkedet, drive med ulike former for investeringer i aksjer, fond og andre verdipapirer, leie ut selskapets kompetanse til andre selskaper for tidsbestemte/tidsubestemte perioder ("Management for Hire"), drive med ulike former for investeringsvirksomhet, samt drive tradisjonell konsulent-/prosjektrelatert virksomhet, med bla ekstra fokus på å kjøpe, selge og utvikle eiendomsprosjekter (objekter, tomter m.v). Selskapet skal også drive med utleie av lokaler, leiligheter, hus og parkeringsplasser. I tillegg vil selskapet drive med tilrettelegging av arrangementer på forespørsel fra kunder. Selskapet kan gjennom aksjetegning eller på annen måte delta i andre selskaper eller foretak, uavhengig av bransjetilknytninger.
API og MCPGET /company/984113188
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984113188" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984113188",
"name": "MALZ INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "82.990",
"nace_desc": "Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BYGLAND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984113188" })Spør AI-assistenten
Er Malz Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Malz Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Malz Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +40,4 % fra 2024 · +19,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 82 139 kr | 38 995 kr | 58 314 kr | 243 191 kr | 162 002 kr | 81 189 kr |
| 2024 | 58 500 kr | 5 243 kr | 7 467 kr | 297 748 kr | 103 688 kr | 194 060 kr |
| 2023 | 42 896 kr | −5 789 kr | 51 797 kr | 346 538 kr | 96 221 kr | 250 317 kr |
| 2022 | 43 833 kr | 7 848 kr | −29 232 kr | 112 516 kr | 44 424 kr | 68 092 kr |
| 2021 | 68 886 kr | 43 011 kr | −4 915 kr | 233 118 kr | 73 656 kr | 159 461 kr |
Balanse
2025API og MCPGET /company/984113188/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984113188/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984113188",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 82139, "operating_profit": 38995, "net_profit": 58314, "equity": 162002, … },
{ "year": 2024, "revenue": 58500, "operating_profit": 5243, "net_profit": 7467, "equity": 103688, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984113188" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Malz Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Malz Invest AS per år.
Hvordan har omsetningen til Malz Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 12.08.2004Styre
2Sist endret 30.06.2021Regnskapsfører
1Sist endret 11.10.2019API og MCPGET /company/984113188/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984113188/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984113188",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984113188" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Malz Invest AS?
Hvem er regnskapsfører for Malz Invest AS?
List alle roller i Malz Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye
- Isabelle Malz15 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Andreas Malz | Person | Ordinære aksjer | 70,0 % | 70 |
| Emil Andreas Malz | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 15 |
| Isabelle Malz | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 15 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/984113188/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984113188/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984113188",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "984113188" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Malz Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Malz Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Malz Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malz Invest AS | BEDR | Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted | Bygland | − |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.9.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2021 | Styre ↗ |
| 2.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984113188/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984113188/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984113188",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984113188" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Malz Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Malz Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Malz Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 66,6 % | 57,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,81 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,50 | 0,26 |
| Egenkapitalrentabilitet | 36,0 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984113188/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984113188/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984113188",
"nace_code": "82.990",
"industry_count": 846,
"revenue": { "value": 82139, "percentile": 0.6854 },
"operating_margin": { "value": 0.4747, "percentile": 0.8071 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984113188" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Malz Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Malz Invest AS blant de største selskapene innen annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted?
Hvor solid er Malz Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
MALZ INVEST AS eier aksjer i 7 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Goa Vekst AS | Lillesand | 50,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Horde AS | Bergen | 0,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Sparebanken Norge | Bergen | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Golden Energy Offshore Services ASA | Ålesund | 0,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Storebrand ASA | Bærum | 0,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Salmon Evolution ASA | Hustadvika | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Nordic Mining ASA | Oslo | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Malz Invest AS
Hvor stor er bransjen Malz Invest AS tilhører?
Malz Invest AS er ett av 3 797 selskaper i Norge innen annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted.
Hvor lenge har Malz Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Malz Invest AS ble etablert i 2002 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Malz Invest AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Malz Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Malz Invest AS?
Andreas Malz er registrert som daglig leder i Malz Invest AS.
Hvilke eiere står bak Malz Invest AS?
Malz Invest AS eies i hovedsak av Andreas Malz (70 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Malz Invest AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 82 139 kr, opp 40 % fra 2024. Egenkapitalen var 162 002 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Malz Invest AS?
Driftsresultatet for 2025 var 38 995 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Malz Invest AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2002. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.