Partrederiet M/s Roskjær DA
- Omsetning
- 3,5 mill
- +4,8 %
- Resultat
- 67 809
- −90 %
Om Partrederiet M/s Roskjær DA
Partrederiet M/s Roskjær DA er registrert som partrederi med forretningsadresse i Tromsø, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Fiske og fangst i sjø. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. I 2025 hadde Partrederiet M/s Roskjær DA en omsetning på 3,47 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 67 809 kr. Egenkapitalen var 3,78 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 235 innen fiske og fangst i sjø i Tromsø, og ett av 7 727 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Fiske.
Formål
Kystfiske.
API og MCPGET /company/984099479
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984099479" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984099479",
"name": "PARTREDERIET M/S ROSKJÆR DA",
"org_form": "PRE",
"nace_code": "03.110",
"nace_desc": "Fiske og fangst i sjø",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TROMSØ", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984099479" })Spør AI-assistenten
Når ble Partrederiet M/s Roskjær DA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Tromsø holder Partrederiet M/s Roskjær DA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Partrederiet M/s Roskjær DA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,8 % fra 2024 · +32,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,47 mill kr | −104 149 kr | 67 809 kr | 4,09 mill kr | 3,78 mill kr | 318 025 kr |
| 2024 | 3,31 mill kr | 559 027 kr | 680 943 kr | 3,95 mill kr | 3,71 mill kr | 245 849 kr |
| 2023 | 2,96 mill kr | −663 377 kr | −591 728 kr | 3,63 mill kr | 3,03 mill kr | 598 452 kr |
| 2022 | 3,80 mill kr | 731 815 kr | 731 331 kr | 3,82 mill kr | 3,62 mill kr | 204 732 kr |
| 2021 | 2,61 mill kr | 380 669 kr | 380 710 kr | 3,00 mill kr | 2,89 mill kr | 107 492 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 77 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 66 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.
API og MCPGET /company/984099479/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984099479/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984099479",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3470055,
"operating_profit": -104149,
"net_profit": 67809,
"equity": 3776454,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3311507,
"operating_profit": 559027,
"net_profit": 680943,
"equity": 3708645,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984099479" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Partrederiet M/s Roskjær DA fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Partrederiet M/s Roskjær DA de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Partrederiet M/s Roskjær DA per år.
Roller og styre4
Regnskapsfører
1Sist endret 04.09.2023Bestyrende reder
1Sist endret 17.01.2002Deltakere
2Sist endret 24.01.2019API og MCPGET /company/984099479/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984099479/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984099479",
"roles": [
{ "role_type": "Bestyrende reder", … },
{ "role_type": "Deltaker med delt ansvar", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984099479" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Partrederiet M/s Roskjær DA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Partrederiet M/s Roskjær DA?
Hvem er regnskapsfører for Partrederiet M/s Roskjær DA?
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984099479/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984099479/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984099479",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984099479" })Spør AI-assistenten
Når ble Partrederiet M/s Roskjær DA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Partrederiet M/s Roskjær DA sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Partrederiet M/s Roskjær DA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 77,2 % av driftsinntektene — 41,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,0 % | 13,1 % |
| Resultatmargin | 2,0 % | 6,6 % |
| Egenkapitalandel | 92,2 % | 33,4 % |
| Likviditetsgrad | 8,72 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 1,13 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,8 % | 5,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,8 % | +10,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 77,2 % | 35,9 % |
| Annen driftskostnad | 18,9 % | 24,5 % |
| Avskrivninger | 6,9 % | 9,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984099479/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984099479/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984099479",
"nace_code": "03.110",
"industry_count": 2869,
"revenue": { "value": 3470055, "percentile": 0.7252 },
"operating_margin": { "value": -0.03, "percentile": 0.288 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984099479" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Partrederiet M/s Roskjær DA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Partrederiet M/s Roskjær DA på i bransjen?
Hvor ligger Partrederiet M/s Roskjær DA blant de 2869 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Spørsmål og svar om Partrederiet M/s Roskjær DA
Hvor stor er bransjen Partrederiet M/s Roskjær DA tilhører?
Partrederiet M/s Roskjær DA er ett av 235 selskaper innen fiske og fangst i sjø i Tromsø, og ett av 7 727 på landsbasis.
Hvor lenge har Partrederiet M/s Roskjær DA eksistert sammenlignet med bransjen?
Partrederiet M/s Roskjær DA ble etablert i 2002 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Partrederiet M/s Roskjær DA?
Selskapet er i ordinær drift som Partrederi og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Partrederiet M/s Roskjær DA i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Partrederiet M/s Roskjær DA med?
Partrederiet M/s Roskjær DA er registrert i bransjen Fiske og fangst i sjø (næringskode 03.110). Registrert aktivitet: Fiske.
Hva betyr organisasjonsformen PRE?
Organisasjonsformen til Partrederiet M/s Roskjær DA er Partrederi, forkortet PRE.
Går Partrederiet M/s Roskjær DA med overskudd?
Partrederiet M/s Roskjær DA hadde i 2025 en omsetning på 3,47 mill kr og et overskudd på 67 809 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Partrederiet M/s Roskjær DA?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Partrederiet M/s Roskjær DA økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Partrederiet M/s Roskjær DA til?
Partrederiet M/s Roskjær DA er registrert i Tromsø kommune i Troms.
Hvilken regnskapsfører bruker Partrederiet M/s Roskjær DA?
I Enhetsregisteret er Partrederiet M/s Roskjær DA registrert med regnskapsfører Sparebank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.