- Omsetning
- 739 894
- −24,3 %
- Resultat
- −50 989
- 2 års regnskap
Om Randaberg Håndballklubb
Randaberg Håndballklubb er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Randaberg, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Rolf Tore Sande er styrets leder. I 2023 hadde Randaberg Håndballklubb en omsetning på 739 894 kr, en nedgang på 24 % fra 2022. Selskapet endte året med et underskudd på 50 989 kr. Egenkapitalen var 1,02 mill kr ved utgangen av 2023. Selskapet er ett av 23 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Randaberg, og ett av 14 045 i Norge. Det ble etablert samme år som 157 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Håndballaktivitet.
API og MCPGET /company/984088515
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984088515" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984088515",
"name": "RANDABERG HÅNDBALLKLUBB",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RANDABERG", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984088515" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Randaberg Håndballklubb registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Randaberg Håndballklubb stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Randaberg holder Randaberg Håndballklubb til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2022–2023 · −24,3 % fra 2022
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 739 894 kr | −57 730 kr | −50 989 kr | 1,04 mill kr | 1,02 mill kr | 26 761 kr |
| 2022 | 977 338 kr | −101 668 kr | −99 625 kr | 1,10 mill kr | 1,07 mill kr | 34 271 kr |
Balanse
2023Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2023 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 97 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 18 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 95 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/984088515/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984088515/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984088515",
"years": [
{
"year": 2023,
"revenue": 739894,
"operating_profit": -57730,
"net_profit": -50989,
"equity": 1018079,
…
},
{
"year": 2022,
"revenue": 977338,
"operating_profit": -101668,
"net_profit": -99625,
"equity": 1069209,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984088515" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Randaberg Håndballklubb per år.
Hvordan har omsetningen til Randaberg Håndballklubb utviklet seg fra 2022 til 2023?
Hva var driftsmarginen til Randaberg Håndballklubb i 2023?
Roller og styre9
Styre
8Sist endret 14.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 20.01.2025API og MCPGET /company/984088515/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984088515/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984088515",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984088515" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Randaberg Håndballklubb?
Hvem er regnskapsfører for Randaberg Håndballklubb?
List alle roller i Randaberg Håndballklubb: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Randaberg Håndballklubb | AAFY | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Randaberg | − |
Kunngjøringer1
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984088515/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984088515/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984088515",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2024-08-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984088515" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Randaberg Håndballklubb i Brønnøysundregistrene?
Når ble Randaberg Håndballklubb sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Randaberg Håndballklubb sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Gustav Anders Amundsen(Styremedlem)+Hilde Johnsen(Styremedlem)+Linda Gåserud Fornes(Styremedlem)−Anniken Sørensen(Styremedlem)−Kristine Kringlebotten Goa(Styremedlem)−Søren Astrup(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 97,4 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 39,04 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -5,0 % | 6,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984088515/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984088515/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984088515",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 739894, "percentile": 0.3654 },
"operating_margin": { "value": -0.078, "percentile": 0.1712 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984088515" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Randaberg Håndballklubb blant de 824 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Randaberg Håndballklubb sammenlignet med andre i bransjen?
Er Randaberg Håndballklubb blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Folk spør om Randaberg Håndballklubb
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Randaberg Håndballklubb?
Det er registrert 14 045 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 23 i Randaberg.
Er Randaberg Håndballklubb et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2000, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 157 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Randaberg Håndballklubb et aktivt selskap?
Randaberg Håndballklubb er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvordan går det økonomisk med Randaberg Håndballklubb?
Siste tilgjengelige regnskap (2023) viser en omsetning på 739 894 kr, ned 24 % fra 2022. Egenkapitalen var 1,02 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Randaberg Håndballklubb?
I 2023 hadde Randaberg Håndballklubb et driftsresultat på −57 730 kr.
Hvor solid er balansen til Randaberg Håndballklubb?
Egenkapitalen i Randaberg Håndballklubb var 1,02 mill kr i 2023-regnskapet, med en egenkapitalandel på 97,4 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Randaberg Håndballklubb?
Randaberg Håndballklubb er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2023-regnskapet.
Hvor ligger Randaberg Håndballklubb?
Forretningsadressen til Randaberg Håndballklubb er Torvmyrveien 13, 4070, RANDABERG i Randaberg kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Randaberg Håndballklubb?
Randaberg Håndballklubb har org.nr 984 088 515 og er registrert som Forening/lag/innretning i Brønnøysundregistrene.
Hvem fører regnskapet til Randaberg Håndballklubb?
Randaberg Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Randaberg Håndballklubb.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.