Hallingdal Varme & Sanitær AS
Org.nr 984058039
Om Hallingdal Varme & Sanitær AS
Hallingdal Varme & Sanitær AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nesbyen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2001 og har vært i drift i 25 år. Torkil Skancke Hansen er styrets leder. I 2025 hadde Hallingdal Varme & Sanitær AS en omsetning på 8,26 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 2,20 mill kr. Egenkapitalen var 4,60 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Assemblin AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen rørleggerarbeid i Nesbyen, og ett av 4 976 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Rørleggervirksomhet, herunder salg av rørdeler og VVS-artikler.
Formål
Handel, produksjon og tjenesteyting, samt hva dermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/984058039
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984058039" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984058039",
"name": "HALLINGDAL VARME & SANITÆR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NESBYEN", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984058039" })Spør AI-assistenten
Hvor i Nesbyen holder Hallingdal Varme & Sanitær AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Hallingdal Varme & Sanitær AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Hallingdal Varme & Sanitær AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,26 mill kr | – | −2,20 mill kr | 11,71 mill kr | 4,60 mill kr | 7,11 mill kr |
| 2024 | 8,26 mill kr | −16,82 mill kr | −12,64 mill kr | 15,22 mill kr | 6,80 mill kr | 8,42 mill kr |
| 2023 | 55,89 mill kr | 1,29 mill kr | 1,19 mill kr | 32,58 mill kr | 19,44 mill kr | 13,14 mill kr |
| 2022 | 56,14 mill kr | 693 724 kr | 1,04 mill kr | 28,40 mill kr | 19,03 mill kr | 9,37 mill kr |
| 2021 | 41,01 mill kr | 4,18 mill kr | 3,28 mill kr | 26,23 mill kr | 15,58 mill kr | 10,64 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025-regnskapet er lønnskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/984058039/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984058039/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984058039",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8263168,
"operating_profit": null,
"net_profit": -2204399,
"equity": 4598206,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8263168,
"operating_profit": -16823186,
"net_profit": -12638918,
"equity": 6802605,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984058039" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hallingdal Varme & Sanitær AS per år.
Hvordan har omsetningen til Hallingdal Varme & Sanitær AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Hallingdal Varme & Sanitær AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 10.03.2026Revisor
1Sist endret 15.11.2022API og MCPGET /company/984058039/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984058039/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984058039",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984058039" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Hallingdal Varme & Sanitær AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hallingdal Varme & Sanitær AS?
List alle roller i Hallingdal Varme & Sanitær AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 4 ute
- Assemblin AS100 %
- Geir Sparengenhadde 51 %
- Brage Thoresenhadde 16,3 %
- John Roar Råkenhadde 16,3 %
- Sten-Morten Bergsenghadde 16,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Assemblin AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 7 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/984058039/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984058039/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984058039",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ASSEMBLIN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "984058039" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Hallingdal Varme & Sanitær AS eier Assemblin AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Hallingdal Varme & Sanitær AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hallingdal Varme & Sanitær AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Assemblin AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/984058039/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984058039/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984058039",
"chain": [
{ "org_no": "943623341", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "965808752", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "984058039", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "984058039" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hallingdal Varme & Sanitær AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Hallingdal Varme & Sanitær AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Hallingdal Varme & Sanitær AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hallingdal Varme & Sanitær AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Nesbyen | − |
Kunngjøringer57
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.3.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.3.2026 | Styre ↗ |
| 24.9.2025 | Daglig leder ↗ |
| 8.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 2.4.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.9.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984058039/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984058039/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984058039",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-10", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984058039" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Hallingdal Varme & Sanitær AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Hallingdal Varme & Sanitær AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hallingdal Varme & Sanitær AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystØnsker du en variert arbeidshverdag som rørlegger i Assemblin Hallingdal?
- Endring i roller og styre−MEIRE VVS REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 125,6 % av driftsinntektene — 83,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Resultatmargin | -26,7 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 39,3 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,63 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 1,55 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | -47,9 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,0 % | +1,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 125,6 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 103,4 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 3,5 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 3,5 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984058039/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984058039/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984058039",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3308,
"revenue": { "value": 8263168, "percentile": 0.7282 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984058039" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Hallingdal Varme & Sanitær AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Hallingdal Varme & Sanitær AS blant de 3308 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hallingdal Varme & Sanitær AS sammenlignet med andre i bransjen?
Ledige stillinger
Hallingdal Varme & Sanitær AS har utlyst 1 ledige stilling på arbeidsplassen.no (NAV).
| Publisert | Stilling | Sted | Omfang | Frist |
|---|---|---|---|---|
| 22.10.2026 | Ønsker du en variert arbeidshverdag som rørlegger i Assemblin Hallingdal? Håndverkere | HOL | Fast · Heltid | 20.11.2026 |
Kilde: NAV
API og MCPGET /company/984058039/stillinger
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984058039/stillinger" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "active_count": 1, "posted_12mo": 1 },
"total": 1,
"hits": [
{
"title": "Ønsker du en variert arbeidshverdag som rørlegger i Assemblin Hallingdal?",
"municipal": "HOL",
"application_due": "2026-11-20 00:00:00+00",
…
}
]
}MCP
get_company_stillinger({ "org_no": "984058039" })Spør AI-assistenten
Hvilke stillinger lyser Hallingdal Varme & Sanitær AS ut nå?
Hva er søknadsfristen for stillingen «Ønsker du en variert arbeidshverdag som rørlegger i Assembl…» hos Hallingdal Varme & Sanitær AS?
Ansetter Hallingdal Varme & Sanitær AS akkurat nå, og i hvilke typer roller?
Investeringer
HALLINGDAL VARME & SANITÆR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vvs Norge AS | Oslo | 0.3 % | 2015 | 2021 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Hallingdal Varme & Sanitær AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hallingdal Varme & Sanitær AS?
Det er registrert 4 976 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 7 i Nesbyen.
Er Hallingdal Varme & Sanitær AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2001, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 50 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Hallingdal Varme & Sanitær AS?
Hallingdal Varme & Sanitær AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Hallingdal Varme & Sanitær AS?
Hallingdal Varme & Sanitær AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Hallingdal Varme & Sanitær AS?
Største aksjonær i Hallingdal Varme & Sanitær AS er Assemblin AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Hallingdal Varme & Sanitær AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 8,26 mill kr. Egenkapitalen var 4,60 mill kr ved årsslutt.
Hvor ligger Hallingdal Varme & Sanitær AS?
Forretningsadressen til Hallingdal Varme & Sanitær AS er Alfarvegen 2, 3540, NESBYEN i Nesbyen kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Hallingdal Varme & Sanitær AS?
I Enhetsregisteret har Hallingdal Varme & Sanitær AS registrert nettsiden www.larmerud.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Er Hallingdal Varme & Sanitær AS registrert i MVA-registeret?
Hallingdal Varme & Sanitær AS er registrert i MVA-registeret (siden 2002) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Hallingdal Varme & Sanitær AS?
Kpmg AS er registrert som revisor for Hallingdal Varme & Sanitær AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.