Hemsedal Og Gol Hytteservice AS
- Omsetning
- 7,5 mill
- −34,6 %
- Resultat
- −669 085
- 7 års regnskap
Om Hemsedal Og Gol Hytteservice AS
Hemsedal Og Gol Hytteservice AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hemsedal, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2001 og har vært i drift i 25 år. Sindre Taaje Rusto er daglig leder, og Nils Erik Hulbak er styreleder. I 2025 hadde Hemsedal Og Gol Hytteservice AS en omsetning på 7,54 mill kr, en nedgang på 35 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 669 085 kr. Egenkapitalen var −122 149 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rusto Invest AS med 33,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 45 innen oppføring av bygninger i Hemsedal, og ett av 24 636 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Oppføring av hytter, hytteservice.
Formål
Hytteservice, byggevirksomhet, handel, deltakelse i andre selskaper og hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/984045271
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984045271" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984045271",
"name": "HEMSEDAL OG GOL HYTTESERVICE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HEMSEDAL", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984045271" })Spør AI-assistenten
Hva driver Hemsedal Og Gol Hytteservice AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Hemsedal Og Gol Hytteservice AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Hemsedal Og Gol Hytteservice AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −34,6 % fra 2024 · +49,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,54 mill kr | −619 597 kr | −669 085 kr | 1,35 mill kr | −122 149 kr | 1,47 mill kr |
| 2024 | 11,52 mill kr | −1,00 mill kr | −1,02 mill kr | 3,37 mill kr | 546 936 kr | 2,83 mill kr |
| 2023 | 9,46 mill kr | 275 848 kr | 207 347 kr | 5,34 mill kr | 1,57 mill kr | 3,77 mill kr |
| 2022 | 9,19 mill kr | 955 360 kr | 742 480 kr | 3,59 mill kr | 1,36 mill kr | 2,23 mill kr |
| 2021 | 5,04 mill kr | 18 418 kr | 8 976 kr | 2,20 mill kr | 616 563 kr | 1,58 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 50 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 46 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 63 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/984045271/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984045271/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984045271",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7537079,
"operating_profit": -619597,
"net_profit": -669085,
"equity": -122149,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11522381,
"operating_profit": -1004455,
"net_profit": -1019454,
"equity": 546936,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984045271" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hemsedal Og Gol Hytteservice AS per år.
Hvordan har omsetningen til Hemsedal Og Gol Hytteservice AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Hemsedal Og Gol Hytteservice AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 29.01.2020Styre
3Sist endret 29.01.2020Regnskapsfører
1Sist endret 11.10.2012Revisor
1Sist endret 08.01.2005API og MCPGET /company/984045271/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984045271/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984045271",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984045271" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hemsedal Og Gol Hytteservice AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hemsedal Og Gol Hytteservice AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Hemsedal Og Gol Hytteservice AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Rusto Invest AS33,4 %
- Sindre Taaje Rustohadde 33,4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rusto Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,4 % | 167 |
| Sigurd Sollien Hulbak | Person | Ordinære aksjer | 33,4 % | 167 |
| Tomasz Szreniawa | Person | Ordinære aksjer | 33,2 % | 166 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/984045271/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984045271/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984045271",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RUSTO INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.4, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "984045271" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Hemsedal Og Gol Hytteservice AS eier Rusto Invest AS, og hvem eier resten?
Er Hemsedal Og Gol Hytteservice AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Hemsedal Og Gol Hytteservice AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hemsedal Og Gol Hytteservice AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Hemsedal | − |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.1.2020 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984045271/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984045271/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984045271",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984045271" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Hemsedal Og Gol Hytteservice AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Hemsedal Og Gol Hytteservice AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hemsedal Og Gol Hytteservice AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 46,5 % av driftsinntektene — 13,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -8,2 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -8,9 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | -9,1 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,76 | 1,30 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -34,6 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 49,5 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 46,5 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 10,8 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984045271/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984045271/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984045271",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12271,
"revenue": { "value": 7537079, "percentile": 0.7581 },
"operating_margin": { "value": -0.0822, "percentile": 0.1811 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984045271" })Spør AI-assistenten
Er Hemsedal Og Gol Hytteservice AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Hemsedal Og Gol Hytteservice AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hemsedal Og Gol Hytteservice AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Hemsedal
1 000+ til i Hemsedal →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Hemsedal Og Gol Hytteservice AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hemsedal Og Gol Hytteservice AS?
Det er registrert 24 636 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 45 i Hemsedal.
Er Hemsedal Og Gol Hytteservice AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2001, som er lenger enn 86 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 159 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Hemsedal Og Gol Hytteservice AS bedre enn andre i bransjen?
Hemsedal Og Gol Hytteservice AS hadde en driftsmargin på −8,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,9 % for oppføring av bygninger.
Er Hemsedal Og Gol Hytteservice AS et aktivt selskap?
Hemsedal Og Gol Hytteservice AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Hemsedal Og Gol Hytteservice AS?
Daglig leder i Hemsedal Og Gol Hytteservice AS er Sindre Taaje Rusto, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Hemsedal Og Gol Hytteservice AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Rusto Invest AS største eier i Hemsedal Og Gol Hytteservice AS med 33,4 % av aksjene. Nest størst er Sigurd Sollien Hulbak med 33,4 %.
Hva er omsetningen til Hemsedal Og Gol Hytteservice AS?
Hemsedal Og Gol Hytteservice AS hadde i 2025 en omsetning på 7,54 mill kr og et underskudd på 669 085 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Hemsedal Og Gol Hytteservice AS?
Hemsedal Og Gol Hytteservice AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 500 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Hemsedal Og Gol Hytteservice AS?
Hemsedal Og Gol Hytteservice AS er vurdert til D – Svak i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.