Kastellgata 11-13 AS
Org.nr 984023650
Om Kastellgata 11-13 AS
Kastellgata 11-13 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lindesnes, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 2001 og har vært i drift i 25 år. Trond Inge Larsen er styrets leder. I 2025 hadde Kastellgata 11-13 AS en omsetning på 540 219 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 71 509 kr. Egenkapitalen var 1,02 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Star Island Holding AS med 90,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Lindesnes, og ett av 1 661 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (79 %).
Aktivitet
Utleie av forretningsbygg, eiendomsutvikling og annen beslektet næringsvirksomhet.
Formål
Utleie av forretningsbygg. selskapet vil også drive eiendomsutvikling og annen handel inkludert deltakelse i andre selskaper.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 540 219 kr | 242 330 kr | 71 509 kr | 3,36 mill kr | 1,02 mill kr | 2,34 mill kr |
| 2024 | 538 742 kr | 192 111 kr | −5 461 kr | 3,46 mill kr | 1,07 mill kr | 2,39 mill kr |
| 2023 | 547 880 kr | 263 638 kr | 90 246 kr | 3,82 mill kr | 1,15 mill kr | 2,67 mill kr |
| 2022 | 475 880 kr | 239 741 kr | 109 006 kr | 4,06 mill kr | 1,20 mill kr | 2,85 mill kr |
| 2021 | 475 880 kr | 109 820 kr | 28 533 kr | 4,00 mill kr | 1,25 mill kr | 2,76 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 28 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 17.10.2025Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 ute · 2 endret eierandel
- Nina Kristensenhadde 7,6 %
- Anne Marie Dahlhadde 1,9 %
- Runa Greipsland Dahlhadde 1,9 %
- Star Island Holding AS81 % → 90,1 %
- Unni Fredriksen7,6 % → 9,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Star Island Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 90.1 % | 5 988 |
| Unni Fredriksen | Person | Ordinære aksjer | 9.9 % | 657 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Star Island Holding AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kastellgata 11-13 AS | BEDR | Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass | Lindesnes | − |
Kunngjøringer44
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.10.2025 | Styre ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.3.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 30,3 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,25 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 2,30 | 0,84 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,0 % | 5,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Lindesnes
1 000+ til i Lindesnes →Spørsmål og svar om Kastellgata 11-13 AS
Hvor stor er bransjen Kastellgata 11-13 AS tilhører?
Kastellgata 11-13 AS er ett av 9 selskaper innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Lindesnes, og ett av 1 661 på landsbasis.
Hvor lenge har Kastellgata 11-13 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Kastellgata 11-13 AS ble etablert i 2001 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Kastellgata 11-13 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kastellgata 11-13 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Kastellgata 11-13 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Kastellgata 11-13 AS?
Største aksjonær i Kastellgata 11-13 AS er Star Island Holding AS med 90,1 % av aksjene, fulgt av Unni Fredriksen (9,9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Kastellgata 11-13 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Kastellgata 11-13 AS for 540 219 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 71 509 kr.
Er Kastellgata 11-13 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2002. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Kastellgata 11-13 AS?
Kastellgata 11-13 AS har organisasjonsnummer 984 023 650. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.