Boligsameiet Ullendalsverket
Org.nr 983853102
Om Boligsameiet Ullendalsverket
Boligsameiet Ullendalsverket er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Brynjulv Fossan er styrets leder. I 2025 hadde Boligsameiet Ullendalsverket en omsetning på 3,15 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 542,03K kr. Egenkapitalen var 6,21 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 889 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Stavanger, og ett av 46 952 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Boligsameie.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,15 mill kr | 320,09K kr | 542,03K kr | 6,75 mill kr | 6,21 mill kr | 546,03K kr |
| 2024 | 2,94 mill kr | 1,18 mill kr | 1,37 mill kr | 6,12 mill kr | 5,67 mill kr | 450,85K kr |
| 2023 | 3,41 mill kr | 1,73 mill kr | 1,82 mill kr | 4,92 mill kr | 4,30 mill kr | 622,11K kr |
| 2022 | 3,17 mill kr | 1,15 mill kr | 1,14 mill kr | 3,76 mill kr | 2,48 mill kr | 1,28 mill kr |
| 2021 | 2,89 mill kr | 979,41K kr | 928,74K kr | 3,19 mill kr | 1,34 mill kr | 1,85 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 84 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 94 prosent av eiendelene.
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 25.04.2022Regnskapsfører
1Sist endret 15.07.2016Revisor
1Sist endret 15.07.2016Forretningsfører
1Sist endret 26.10.2016Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Boligsameiet Ullendalsverket | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Stavanger | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 83,6 % av driftsinntektene — 15,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,2 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 17,2 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 91,9 % | 33,2 % |
| Likviditetsgrad | 12,37 | 6,08 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,7 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,2 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 6,3 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 83,6 % | 68,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1074 til på samme adresse →Godt å vite om Boligsameiet Ullendalsverket
Hvor stor er bransjen Boligsameiet Ullendalsverket tilhører?
Boligsameiet Ullendalsverket er ett av 1 889 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Stavanger, og ett av 46 952 på landsbasis.
Hvor lenge har Boligsameiet Ullendalsverket eksistert sammenlignet med bransjen?
Boligsameiet Ullendalsverket ble etablert i 2000 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Boligsameiet Ullendalsverket sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Boligsameiet Ullendalsverket lå på 10,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Boligsameiet Ullendalsverket i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Boligsameiet Ullendalsverket i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Boligsameiet Ullendalsverket?
Boligsameiet Ullendalsverket er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Boligsameie.
Hva omsatte Boligsameiet Ullendalsverket for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,15 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 6,21 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Boligsameiet Ullendalsverket?
Driftsresultatet for 2025 var 320,09K kr (driftsmargin 10,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Boligsameiet Ullendalsverket?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Boligsameiet Ullendalsverket økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Boligsameiet Ullendalsverket?
I Enhetsregisteret er Boligsameiet Ullendalsverket registrert med regnskapsfører Bate Boligbyggelag og revisor Kpmg AS.
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.