- Omsetning
- 2,2 mill
- +15,9 %
- Resultat
- −569 079
- 4 års regnskap
Om If Skidar
If Skidar er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1916 og har vært i drift i 110 år. Tor Arnesen er daglig leder, og Erik Bernhard Skau er styreleder. I 2023 hadde If Skidar en omsetning på 2,22 mill kr, en økning på 16 % fra 2022. Selskapet endte året med et underskudd på 569 079 kr. Egenkapitalen var 2,23 mill kr ved utgangen av 2023. Selskapet er ett av 138 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Skien, og ett av 14 058 i Norge. Det er eldre enn 92 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettslag med hovedaktivitet fotball på alle nivå.
API og MCPGET /company/983805531
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983805531" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983805531",
"name": "IF SKIDAR",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "983805531" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er If Skidar registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble If Skidar stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Skien holder If Skidar til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2020–2023 · +15,9 % fra 2022 · +34,3 % over 3 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 2,22 mill kr | −516 339 kr | −569 079 kr | 3,14 mill kr | 2,23 mill kr | 912 786 kr |
| 2022 | 1,91 mill kr | −486 002 kr | −548 707 kr | 4,18 mill kr | 2,80 mill kr | 1,39 mill kr |
| 2021 | 1,66 mill kr | −382 856 kr | −441 126 kr | 5,18 mill kr | 3,34 mill kr | 1,84 mill kr |
| 2020 | 1,65 mill kr | −176 798 kr | −244 181 kr | 5,97 mill kr | 3,78 mill kr | 2,19 mill kr |
Balanse
2023Hva årsregnskapet forteller
AII 2023 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 57 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 14 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
API og MCPGET /company/983805531/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983805531/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983805531",
"years": [
{
"year": 2023,
"revenue": 2218049,
"operating_profit": -516339,
"net_profit": -569079,
"equity": 2226814,
…
},
{
"year": 2022,
"revenue": 1914306,
"operating_profit": -486002,
"net_profit": -548707,
"equity": 2795892,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "983805531" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde If Skidar i 2023, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til If Skidar de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for If Skidar per år.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 23.03.2021Styre
6Sist endret 21.01.2026Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/983805531/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983805531/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983805531",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "983805531" })Spør AI-assistenten
List alle roller i If Skidar: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i If Skidar?
Hvem er daglig leder og styreleder i If Skidar?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| If Skidar | AAFY | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Skien | − |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2003 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/983805531/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983805531/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983805531",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2024-06-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2023-05-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "983805531" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for If Skidar i Brønnøysundregistrene?
Når ble If Skidar sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte If Skidar sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 37,2 % av driftsinntektene — 35,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -23,3 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | -25,7 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 70,9 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 9,41 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 0,41 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -25,6 % | 6,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 15,3 % | 9,6 % |
| Lønnskostnad | 13,8 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 57,0 % | 40,5 % |
| Avskrivninger | 37,2 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/983805531/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983805531/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983805531",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 2218049, "percentile": 0.5099 },
"operating_margin": { "value": -0.2328, "percentile": 0.0654 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "983805531" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er If Skidar sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til If Skidar på i bransjen?
Hvor ligger If Skidar blant de 824 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Skien
1 000+ til i Skien →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om If Skidar
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som If Skidar?
Det er registrert 14 058 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 138 i Skien.
Er If Skidar et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1916, som er lenger enn 92 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 34 andre selskaper i bransjen etablert.
Går If Skidar bedre enn andre i bransjen?
If Skidar hadde en driftsmargin på −23,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,2 % for aktiviteter i idrettslag og -klubber.
Hvilken status har If Skidar i Enhetsregisteret?
If Skidar er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i If Skidar?
Daglig leder i If Skidar er Tor Arnesen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hva er omsetningen til If Skidar?
If Skidar hadde i 2023 en omsetning på 2,22 mill kr og et underskudd på 569 079 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i If Skidar?
If Skidar er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2023-regnskapet.
Hvor ligger If Skidar?
Forretningsadressen til If Skidar er Skauenvegen 5, 3746, SKIEN i Skien kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.