Hopp til innhold
Slik bruker sokfirma.no AI.Les artikkelen
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Mc All Holding AS

Org.nr 983763464

Om Mc All Holding AS

Mc All Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2001 og har vært i drift i 25 år. Knut Kjetil Mc All Lassen er daglig leder, og Knut Kjetil Mc All Lassen er styreleder. I 2025 hadde Mc All Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 3,12 mill kr. Egenkapitalen var 6,43 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Knut Kjetil Mc All Lassen med 80 % av aksjene. Selskapet er ett av 143 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Skien, og ett av 13 959 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).

Aktivitet og formål

Eie og delta i andre selskaper, samt kjøp og salg av fast eiendom.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler9,48 mill kr
Anleggsmidler53 %5,03 mill krOmløpsmidler47 %4,45 mill kr
Egenkapital og gjeld9,48 mill kr
Innskutt egenkapital1 %81,91K krOpptjent egenkapital67 %6,35 mill krKortsiktig gjeld32 %3,05 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader30,18K kr
Finansinntekter3,15 mill kr
Netto finans3,15 mill kr
Ordinært resultat før skatt3,12 mill kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−30,18K kr3,12 mill kr9,48 mill kr6,43 mill kr3,05 mill kr
20240 kr−29,39K kr2,82 mill kr8,86 mill kr6,31 mill kr2,55 mill kr
20230 kr−41,90K kr1,26 mill kr7,45 mill kr5,80 mill kr1,65 mill kr
20220 kr−21,95K kr4,45 mill kr10,66 mill kr6,14 mill kr4,52 mill kr
20210 kr−18,96K kr2,67 mill kr7,99 mill kr2,29 mill kr5,71 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

For 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 12.10.2001
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 30.05.2014
Styrets lederSignaturProkura
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 03.06.2026
Regnskapsfører
repr. AIDER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 26.11.2018
Revisor
repr. SOLVANG REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Ut (1)
År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Knut Kjetil Mc All LassenPersonOrdinære aksjer80.0 %80
Mc All Holding ASSelskapOrdinære aksjer20.0 %20

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Kunngjøringer45

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
    +AIDER AS(Regnskapsfører)SIPAK REGNSKAP OG ØKONOMI AS(Regnskapsfører)
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Navn:T-K HOLDING ASMC ALL HOLDING AS
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel67,9 %49,5 %
Likviditetsgrad1,462,48
Gjeldsgrad0,470,38
Egenkapitalrentabilitet48,5 %1,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Investeringer

MC ALL HOLDING AS eier aksjer i 3 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Lassen Auto ASSkien100.0 %20152025Aktiv
Mc All Eiendom ASSkien100.0 %20152025Aktiv
Mc All Holding ASSkien20.0 %20152025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Mc All Holding AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mc All Holding AS?

Det er registrert 13 959 selskaper i Norge innen kjøp og salg av egen fast eiendom, hvorav 143 i Skien.

Er Mc All Holding AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2001, som er lenger enn 91 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 84 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Mc All Holding AS et aktivt selskap?

Mc All Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Mc All Holding AS?

Daglig leder i Mc All Holding AS er Knut Kjetil Mc All Lassen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Mc All Holding AS?

Mc All Holding AS eies i hovedsak av Knut Kjetil Mc All Lassen (80 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Mc All Holding AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 6,43 mill kr ved årsslutt.

Hvor solid er balansen til Mc All Holding AS?

Egenkapitalen i Mc All Holding AS var 6,43 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 67,9 % av totalkapitalen.

Hva er aksjekapitalen i Mc All Holding AS?

Mc All Holding AS har en registrert aksjekapital på 100,00K kr, fordelt på 100 aksjer.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Mc All Holding AS?

Mc All Holding AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hva er organisasjonsnummeret til Mc All Holding AS?

Organisasjonsnummeret til Mc All Holding AS er 983 763 464. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 12.10.2001.

Alle kommuner i Telemark