Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Moen Hytter & Camping AS

Org.nr 983387586
Omsetning
3,4 mill
−5,3 %
Resultat
46 785
−88,5 %
Mer

Om Moen Hytter & Camping AS

Moen Hytter & Camping AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hemsedal, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Drift av campingplasser. Virksomheten ble stiftet i 2001 og har vært i drift i 25 år. Egil Terje Langehaug er daglig leder, og Egil Terje Langehaug er styreleder. I 2025 hadde Moen Hytter & Camping AS en omsetning på 3,36 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 46 785 kr. Egenkapitalen var 1,28 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Egil Terje Langehaug med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen drift av campingplasser i Hemsedal, og ett av 1 129 i Norge. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).

Aktivitet

Drift og utleie av campingplass og hytter samt hva hermed står i forbindelse med. Utleie av anleggsmakiner.

Formål

Drift og utleie av campingplass og hytter samt hva hermed står i forbindelse med.

API og MCPGET /company/983387586

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983387586" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983387586",
  "name": "MOEN HYTTER & CAMPING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "55.300",
  "nace_desc": "Drift av campingplasser",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "HEMSEDAL", "county": "BUSKERUD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "983387586" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Moen Hytter & Camping AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Moen Hytter & Camping AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Moen Hytter & Camping AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −5,3 % fra 2024 · −7,6 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20253,36 mill kr273 292 kr46 785 kr5,14 mill kr1,28 mill kr3,86 mill kr
20243,55 mill kr646 374 kr406 158 kr5,39 mill kr1,24 mill kr4,16 mill kr
20233,64 mill kr445 683 kr216 021 kr5,59 mill kr829 156 kr4,76 mill kr
20223,59 mill kr85 363 kr−76 092 kr5,50 mill kr613 134 kr4,89 mill kr
20213,64 mill kr62 049 kr−62 551 kr5,88 mill kr689 227 kr5,19 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler5,14 mill kr
Anleggsmidler89 %4,60 mill krOmløpsmidler11 %543 152 kr
Egenkapital og gjeld5,14 mill kr
Innskutt egenkapital1 %50 000 krOpptjent egenkapital24 %1,23 mill krKortsiktig gjeld26 %1,36 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,09 mill kr
Finansinntekter34 903 kr
Finanskostnader261 410 kr
Netto finans−226 507 kr
Ordinært resultat før skatt46 785 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/983387586/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983387586/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983387586",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 3361261,
      "operating_profit": 273292,
      "net_profit": 46785,
      "equity": 1282098,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 3549205,
      "operating_profit": 646374,
      "net_profit": 406158,
      "equity": 1235313,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "983387586" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Moen Hytter & Camping AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Moen Hytter & Camping AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Moen Hytter & Camping AS de siste årene.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 16.09.2013
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 13.07.2013
Styrets lederSignatur
Elin Alræk(f. 1959)
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 16.09.2019
Regnskapsfører
repr. REGNSKAPSTEAM HALLINGDAL ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/983387586/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983387586/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983387586",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "983387586" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Moen Hytter & Camping AS?
  • List alle roller i Moen Hytter & Camping AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Moen Hytter & Camping AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Egil Terje LangehaugPersonOrdinære aksjer100,0 %50

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/983387586/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983387586/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983387586",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "983387586" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Moen Hytter & Camping AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor mange aksjonærer har Moen Hytter & Camping AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Moen Hytter & Camping ASBEDRDrift av campingplasserHemsedal−

Kunngjøringer40

API og MCPGET /company/983387586/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983387586/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983387586",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "983387586" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Moen Hytter & Camping AS sist godkjent årsregnskap?
  • Har Moen Hytter & Camping AS endret aksjekapitalen de siste årene?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Moen Hytter & Camping AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 54,3 % av driftsinntektene — 15,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin8,1 %10,5 %
Resultatmargin1,4 %6,4 %
Egenkapitalandel24,9 %40,2 %
Likviditetsgrad0,401,72
Gjeldsgrad3,011,03
Egenkapitalrentabilitet3,6 %11,5 %
Omsetningsvekst (siste år)-5,3 %+5,2 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad0,0 %6,1 %
Lønnskostnad28,3 %29,6 %
Annen driftskostnad54,3 %39,3 %
Avskrivninger9,2 %6,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/983387586/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983387586/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983387586",
  "nace_code": "55.300",
  "industry_count": 649,
  "revenue": { "value": 3361261, "percentile": 0.6383 },
  "operating_margin": { "value": 0.0813, "percentile": 0.4384 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "983387586" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Moen Hytter & Camping AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Moen Hytter & Camping AS blant de 649 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Moen Hytter & Camping AS sammenlignet med andre i bransjen?

Godt å vite om Moen Hytter & Camping AS

Hvor stor er bransjen Moen Hytter & Camping AS tilhører?

Moen Hytter & Camping AS er ett av 3 selskaper innen drift av campingplasser i Hemsedal, og ett av 1 129 på landsbasis.

Hvor lenge har Moen Hytter & Camping AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Moen Hytter & Camping AS ble etablert i 2001 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 75 % av selskapene.

Hvordan er lønnsomheten til Moen Hytter & Camping AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for drift av campingplasser er en driftsmargin på 10,5 %. Moen Hytter & Camping AS lå på 8,1 % i siste tilgjengelige regnskap.

Er Moen Hytter & Camping AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Moen Hytter & Camping AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Moen Hytter & Camping AS?

Egil Terje Langehaug er registrert som daglig leder i Moen Hytter & Camping AS.

Hvem eier Moen Hytter & Camping AS?

Moen Hytter & Camping AS eies i hovedsak av Egil Terje Langehaug (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva omsatte Moen Hytter & Camping AS for i 2025?

I 2025 omsatte Moen Hytter & Camping AS for 3,36 mill kr, ned 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 46 785 kr.

Hvor mye egenkapital har Moen Hytter & Camping AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Moen Hytter & Camping AS en egenkapital på 1,28 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 24,9 %.

Hvor stor aksjekapital har Moen Hytter & Camping AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Moen Hytter & Camping AS er 50 000 kr (50 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvilken regnskapsfører bruker Moen Hytter & Camping AS?

I Enhetsregisteret er Moen Hytter & Camping AS registrert med regnskapsfører Regnskapsteam Hallingdal AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Buskerud